Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Dviračių takais – per visą Kuršių neriją

Spausdinti
Kuršių nerijoje pedalus minantys poilsiautojai šią vasarą turistiniais takais jau gali nuvažiuoti nuo Nidos iki Smiltynės, rašo „Lietuvos rytas“.

Išasfaltavus 17 km ilgio trasą nuo Smiltynės iki Juodkrantės, įgyvendintas Neringai itin reikšmingas turizmo plėtros projektas – dviračių takais sujungtos visos Kuršių nerijos gyvenvietės. Takai, kuriais važinėja dviratininkai, nuo Nidos iki Smiltynės driekiasi 48 kilometrus. Užgulus pedalus, visa trasa įveikiama per 3–4 valandas.

Vingiuojančiais takais keliaujantys poilsiautojai gali pasigrožėti nuostabiais pajūrio kraštovaizdžiais – baltų smilčių paplūdimiais, mirusiomis kopomis, kurias keičia lapuočiais apžėlusi palvė, pušynais.

Ties Pervalka kirtęs plentą dviračių takas priartėja prie Kuršių marių ir toliau driekiasi palei Naglių rezervatą. Čia stabtelėjusiems turistams atsiveria kvapą gniaužianti vėjo dar pustomų pilkųjų kopų panorama.

Smiltynės–Juodkrantės ruože ryškėja praėjusiais metais Kuršių neriją nusiaubusio gaisro pėdsakai. Degimvietės liekanos specialiai paliktos, kad žmonės matytų, kokių nuostolių pridaro miške neatsargiai numestas degtukas.

„Dviratininkai atsikvepia specialiose poilsio aikštelėse. Neleidžiame jiems nulipti nuo dviračių tik rezervatų teritorijose“, – pasakojo Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė Aurelija Stancikienė.

Takuose bus įrengti pažintiniai stendai su paaiškinimais, nuorodomis apie lankytinus objektus, turizmo agentūrose Neringos svečiai galės įsigyti informacinį leidinį „Dviračiais per Kuršių neriją“.

Aplinkosaugininkai dviračių takų tiesėjams yra pažėrę ir kritikos – palei trasas nėra jokių tualetų, mažose ir priešokiais valomose šiukšliadėžėse netelpa viskas, ką palieka poilsiautojai.

Be to, A. Stancikienės nuomone, takai turėjo būti pusmetriu platesni.

Dviračių Neringoje užtenka – juos nuomoja privačių būstų ir viešbučių savininkai, prašantys 8 litų už valandą. Bet visur galima derėtis.

Aktyvaus poilsio mėgėjams siūloma dar viena paslauga – vaizdingais takais iš Nidos numynę iki Juodkrantės arba Smiltynės, jie čia gali palikti dviračius ir grįžti atgal mikroautobusu.

Straipsnis publikuotas interneto svetainėje www.lrt.lt 2007.06.16

/ Informacijos šaltinis: www.lrt.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (4)
RSS komentarai
1. 2010-02-11, 09:02
 
Labai isimintinas momentas-momentas-vaziavom nuo Pervalkos link Juodkrantes, gerokai paprakaitave isvaziavom i pajuri-taip norejosi pamatyti jura, atsigauti-vielos tvora ir grasinantys uzrasai, taip isejimo prie juros nera iki pat Juodkrates.Geda!!!!!
 
m
2. 2008-03-05, 12:43
 
Turbut del to ir salmus nuo Liepos men nori dviratininkams uzmaukslinti.Debesi traukia tokie valdininku sprendimai kurie kuria istatymus dviratininkams o dvirati mate tik vaikysteje.O tam kontroles irgi nera..  
Bananu salis!
 
Dviratis -
3. 2008-03-05, 12:37
 
Tokia jau taisykle Lietuvoj, ka daro pirma karta turi teise padaryti blogai; 
Vidury dviraciu tako ibetonuoti apie 15 cm ilgio metaliniu vamzdziu galai!! Gal buvo galima kitaip isspresti keliuko rakinima nuo autotransporto!? (beje pacio rakinimo jau nebera niekur!)Koks neismanelis lepsis taip suprojektavo, ir kokie lepsiai taip patvirtino kad tokie nesaugus "dviratininku zudikai" pupso vidury keliuko ir laukia nepastabaus dviratininko!!! Beje tokiu gaudykliu yra ir Klaipeda - Palanga dviraciu take. Sako buvo jau ir atsitrenkusiu i juos... tik laimei turbut nestipriai, nes negirdeti dar viesai apie tai skundziantis, beje manau ir teisme islostu nukentejes byla pries tokius "dviraciu taku darytojus". 
Ojei pradejau , tai dar; Mieste kamsciai, pameges dvirati atsilus orams mielai pakeis masina i dvirati ir va.. dviraciu takai Klaipedoje.. ismesti pinigai!! Gal todel kad svetimi- europos.. Kas jau ses ant dviracio tas neilgai vaziuos dviraciu takais, pasuks i kelia pilna nemandagiu vairuotoju, pypinanciu, pavojingai lenkianciu (tokia lietuvoj vairuotojo kultura).Kodel!? O todel kad dviraciu takai kurie nori nenori daznai( kartais kas 20 metru) kertasi su keliais o visa beda kad nuvaziavimai ir uzvaziavimai , tiksliau ju isvis nera! Bordiurai nuo 10 iki 20 ar daugiau cm aukscio. Kam gali patikti kas 20 metru nusikelineti ir uzsikelineti dvirati.. Kazkoks absurdas!!! Tie kurie projektavo ar prieminejo darbus ANT MUILO juos!!! Kartoju, normalus save gerbiantie dviratininkas niekada nevaziuos tokiais "DVIRACIU TAKAIS". Nedaug reikia ismanymo gerai atlikti darbus ir nepalikti tokiu broku, bet ne, cia musu valdininku darbo rezultatas!! Europos pinigai isnaudoti , na o "durneliai su dviratukais tegu eina nach... 
Vazinesim toliau automobiliu keliais...Stai kodel mes Bananu salis. 
Aciu uz demesi.
 
Dviratis.+
4. 2007-10-09, 05:50
 
Trasą nuo Klaipėdos iki Juodkrantės šią vasarą su draugėmis įveikdavome per porą valandų, nes niekur neskubėdamos kvepuodavom švariu oru. Labai smagus kelias - vingiuotas, aplink pušelės, paparčiai, kopos. Šio kelio ilgis ~25 km dviračių taku.
 
Ernesta
 
Dviratis.ltNuotykių maratonasAutostop.lt
0 queries executed