Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Asociacija „Ariogalos etninės kultūros centras“ veiklą pradėjo žygiu

Spausdinti

Lapkričio 7-9 dienomis antrus metus Ariogalos gimnazijoje veikiantis folkloro klubas (dabar jau asociacija) kartu su bičiuliais iš Kauno „Gilės“ ir Purienų klubų bei vadovais Dobilu Juška ir Artūru Sinkevičiumi vykdė ilgamečio tęstinio projekto „Gyvoji etninė kultūra“ rudens etapą. Jungtinės pajėgos leidosi į žygį, skirtą Vėlinėms. Žygio maršrutas – nuo Gynėvės upės iki Pašventupio. Pašventupyje esančioje etnografinėje sodyboje išlikusi autentiška senovinė pirkia, klėtis, įrengtas aukuras, o aplink jį akmenų ratas – Saulės kalendorius, žymintis pagrindines senųjų Lietuvos švenčių datas. Šioje sodyboje švenčiamos Kalėdos, Lygiadieniai, Rasos, Jorė, Ilgės ir kitos kalendorinės šventės.

Žygio pradžioje buvo uždegtos žvakutės prie partizanų žūties vietą žyminčio kryžiaus Daugėliškių miške (Ariogalos apylinkėse). Čia 1950 m. nuo KGB pareigūnų rankos po atkaklios kovos žuvo Prisikėlimo apygardos vadas Leonardas Grigonis - Užpalis ir Maironio rinktinės kovotojai. Projekto dalyviai tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Vėliau žygeiviai patraukė į Ariogalos gimnaziją, kurioje surengė vakaronę, mokėsi šokti tautinius šokius, dainavo liaudies dainas, aptarė dienos įspūdžius bei apsistojo nakvynei. Kitą dieną projekto dalyviai Ariogalos kapinėse, pagerbdami Lietuvos kankinius, trumpai stabtelėjo prie memorialinio paminklo, ir tęsė kelionę Dubysos šlaitais. Atvykę į Pašventupio sodybą vaikai pasodino šimtus kaštonų, ąžuolų ir kitų medelių. Vakare pavargę, bet kupini gerų įspūdžių talkininkai prie laužo dainavo senąsias ir kiek sumodernintas liaudies dainas.
Džiugu, kad dalyvaudamas šiame ir panašiuose projektuose, jaunimas gali pasijusti esantys senosios lietuvių kultūros tęsėjai.

Autorė: Aušrinė Kuzaitė. Publikuota 2008.11.27

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
 

Juokelis

Vakarienės metu prie laužo turistas klausia draugo:
- Klausyk, o tie grybai, kuriuos valgome nenuodingi?
- Tu čia mažiausiai klausinėk. Valgai, tai valgyk. Vis tiek visi į palpinę netilpsim…
 

Knygų lentynėlė