Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Asociacija „Ariogalos etninės kultūros centras“ veiklą pradėjo žygiu

Spausdinti

Lapkričio 7-9 dienomis antrus metus Ariogalos gimnazijoje veikiantis folkloro klubas (dabar jau asociacija) kartu su bičiuliais iš Kauno „Gilės“ ir Purienų klubų bei vadovais Dobilu Juška ir Artūru Sinkevičiumi vykdė ilgamečio tęstinio projekto „Gyvoji etninė kultūra“ rudens etapą. Jungtinės pajėgos leidosi į žygį, skirtą Vėlinėms. Žygio maršrutas – nuo Gynėvės upės iki Pašventupio. Pašventupyje esančioje etnografinėje sodyboje išlikusi autentiška senovinė pirkia, klėtis, įrengtas aukuras, o aplink jį akmenų ratas – Saulės kalendorius, žymintis pagrindines senųjų Lietuvos švenčių datas. Šioje sodyboje švenčiamos Kalėdos, Lygiadieniai, Rasos, Jorė, Ilgės ir kitos kalendorinės šventės.

Žygio pradžioje buvo uždegtos žvakutės prie partizanų žūties vietą žyminčio kryžiaus Daugėliškių miške (Ariogalos apylinkėse). Čia 1950 m. nuo KGB pareigūnų rankos po atkaklios kovos žuvo Prisikėlimo apygardos vadas Leonardas Grigonis - Užpalis ir Maironio rinktinės kovotojai. Projekto dalyviai tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Vėliau žygeiviai patraukė į Ariogalos gimnaziją, kurioje surengė vakaronę, mokėsi šokti tautinius šokius, dainavo liaudies dainas, aptarė dienos įspūdžius bei apsistojo nakvynei. Kitą dieną projekto dalyviai Ariogalos kapinėse, pagerbdami Lietuvos kankinius, trumpai stabtelėjo prie memorialinio paminklo, ir tęsė kelionę Dubysos šlaitais. Atvykę į Pašventupio sodybą vaikai pasodino šimtus kaštonų, ąžuolų ir kitų medelių. Vakare pavargę, bet kupini gerų įspūdžių talkininkai prie laužo dainavo senąsias ir kiek sumodernintas liaudies dainas.
Džiugu, kad dalyvaudamas šiame ir panašiuose projektuose, jaunimas gali pasijusti esantys senosios lietuvių kultūros tęsėjai.

Autorė: Aušrinė Kuzaitė. Publikuota 2008.11.27

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (5)
RSS komentarai
1. 2010-12-27, 12:46
   
žygeivė iš tų pačių...
2. 2010-04-02, 09:39
 
fainai ausryte
 
dovydas
3. 2009-08-20, 09:38
 
idomu gaila kad as nebuvau
 
judita
4. 2009-06-04, 18:01
 
saunuole Ausrine ! taip graziai aprase
 
;]
5. 2009-04-07, 11:00
 
Jau man zygiai asocijuojasi su koju skausmu, tai jei kur keliauju pasiimu koki tepaliuka, kadangi greitai isigeria, nesuteps drabuziu. O va dabar isvis nauja pakuote , patogesne.
 
Laima
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
0 queries executed