Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Šiauriausiame Europos žemyno taške Norvegijoje

Spausdinti

Po dviejų nesėkmingų bandymų, mums, Šiaurės kelionių mėgėjų grupei iš Vilniaus, pagaliau pavyko pasiekti Europos žemyno šiauriausią tašką Nordkiūno kyšulyje (LTE-8, norvegiškai Nordkinn), esančio apie 70 km į Rytus nuo populiaraus Nordkapo, kuris yra saloje. Mums įdomu būtų sužinoti, ar yra ten kas buvęs iš Lietuvos, ar domisi tuo kraštu. Mums nepavyko rasti apie tai jokios informacijos, nėra jokio lietuviško užrašo ir knygoje, kuri saugoma ir pildoma nuo 1983 metų namelyje ant Barenco jūros kranto netoli paskutinio pakilimo į galutinį tikslą.

Nuotraukoje: Europos žemyno šiauriausias taškas

Patys norvegai šiek tiek įnešė painiavos su pavadinimais. Pats tolimiausias kyšulys turi savo pavadinimą Kinnarodden, o Nordkinn yra visas didžiulis pusiasalis. Gal kad būtų panašiau į Nordkapą. Žemėlapį galima rasti www.gamvik.kommune.no >Kart>Turloype til Kinnarodden>Les mer>Klikk her. Yra trasa, pažymėta turais. Į vieną pusę 24 km. Mums nepavyko gauti nei iš anksto, nei nuvykus ten vietinės komunos valdžios siūlomų turų koordinačių. Susidomėjimas šiuo kraštu sumažėjo, kai čia beveik nekeliauja vokiečiai. Juos čia traukė nuo Antrojo pasaulinio karo likusių lėktuvų liekanos, netgi labai gerai išsilakiusios. Dabar tie lėktuvai išgabenti restauravimui. Todėl ir daugiausiai informacijos apie keliones į šį kraštą galima rasti www.bujack.de >Nordkynhalvoya. Gaila, bet medžiaga ten jau nebeatnaujinama.

Iš kelionių aprašymų internete matosi, kad beveik niekas ten nebuvo tik vieną kartą, unikali vietovė traukia apsilankyti vėl. Takų beveik nėra, o eiti per akmenis nelengva. Didelę reikšmę turi orai, jei užeina lietus, vėjas (būna audrų), rūkas, žygis dar sudėtingesnis. Mūsų ėjimas pirmyn ir atgal truko 4 dienas.

Čia tik minimali informacija. Mielai pasidalinsime patirtimi su norinčiais ten nuvykti. Bandykit, nepasigailėsit.
Kreiptis galima Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

 

5. tolumoje Barenco Jūra

6. Žygio tikslas debesyse

7. Namelyje - knyga atsižymėti

8. Praeita pakrantė

 

 

 

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Rytas. Išlenda turistas iš palapinės. Pažvelgia į saulutę, į mišką, į upelį ir sako:
- Gražumėlis koks!
- @@@###???!!!, - iš įpročio atsiliepė aidas.
 

Knygų lentynėlė