Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Ką reikia žinoti nuomojantis automobilį

Spausdinti

Suplanavus atostogas, pasirinkus norimas aplankyti vietas, jums paaiškėja, kad kelionei būtinas automobilis, tačiau jis sugedęs arba jūs jo visai neturite. Ką daryti? Tokiu atveju geriausia automobilį išsinuomoti.

Automobilio nuoma

Prieš nuomojantis automobilį geriausia viską iš anksto apskaičiuoti, apmąstyti kokio automobilio reikia atostogų kelionei, koks laukia maršrutas, galbūt teks važiuoti prastais keliais, gal reikia visureigio, o gal viešbučiuose nenakvosite, tada jums reikia namelio ant ratų. Tiksliai apsisprendus ko norite, bus žymiai lengviau susirasti geriausią variantą.

Ką reikia žinoti prieš nuomojant automobilį

Nuomojant automobilį verta išanalizuoti automobilio nuomos kainą. Kuo automobilis bus naujesnis, prabangesnis, tuo nuomos kaina bus didesnė. Tačiau ir automobilis bus patikimesnis bei ekonomiškesnis. Šiek tiek daugiau sumokėsite, jei automobilį nuomositės oro uoste, kadangi į bazinę kainą bus įskaičiuotas oro uosto mokestis. Tačiau įmanoma, kad papildomas oro uosto mokestis bus kompensuotas kitoje vietoje – mažesne automobilio navigacinės sistemos nuomos kaina, neribota rida, papildomom paslaugom.

Automobilio draudimas

Sutartyje numatytas draudimo rūšis patartina kruopščiai išanalizuoti. Kuo didesnis teikiamos draudimo apsaugos spektras, tuo geriau. Automobilių nuomos bendrovėse, ypač kai nuomojami nenauji ir nebrangūs automobiliai, dažniausiai jie būna apdrausti tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Tokiu atveju, už papildomą mokestį galite pareikalauti daugiau draudimo paslaugų iš automobilį nuomojančios įmonės draudimo brokerio arba savarankiškai apsidrausti papildomai pas savo draudimo agentą. Keliaujant išnuomotu automobiliu, rekomenduojama rinktis įmonę kurios automobiliai turi Kasko draudimą, nes jis apsaugos nuo neplanuotų išlaidų ir nuostolių avarijos, vagystės atveju. Taip pat verta nuomotis automobilį tik iš tos įmonės kurios draudimo polisai apdraudžia ne tik vairuotoją, bet ir kitus automobilio keleivius.

Kur planuojate važiuoti?

Išsinuomoję automobilį galite keliauti po beveik visas Europos sąjungos valstybes. Tačiau beveik visos automobilių nuomos įmonės draudžia važiuoti į senosios Sovietų sąjungos valstybes, dėl didelės vagysčių, avarijų tikimybės.

Automobilio nuomos sutartis

Jei jau rezervavote automobilį, atvykite į automobilių nuomos punktą pasiimti automobilio sutartu laiku. Neatvykus laiku arba bent jau nepranešus apie vėlavimą, galite prarasti ir rezervacijos metu sumokėtą mokestį ir netekti automobilio, kuris jums buvo rezervuotas. Tačiau jei viskas vyksta kaip numatyta, atvykus belieka pasirašyti nuomos sutartį. Nuomos sutartis dažniausia yra bendro pobūdžio. Svarbiausios sąlygos, į kurias reikia nuomininkui atkreipti dėmesį yra degalų kiekis automobilyje, automobilio išorės ir techninė būklė, automobilio grąžinimas, atsiskaitymas.

Automobilio apžiūra

Nuomojant nors ir brangesnį, tačiau mažiau naudotą automobilį, apžiūra ilgai netruktų. Tačiau jei automobilis keleto metų senumo, patartina kruopščiai apžiūrėti kėbulą, saloną, įvertinti techninę būklę, visus defektus pažymėti automobilio nuomos sutartyje. Nuomojami seni automobiliai turi nemažai įbrėžimų, įlenkimų, defektų, todėl geriau nuomotis naujus automobilius, su neilga važiavimo istorija, tada ramesni būsite dėl jo techninės būklės ir važiavimo kokybės. Būtinai sutarkite kur ir kada grąžinsite automobilį, o numatydami, kad kelionėje gali kilti kokių nesklandumų, pasitarkite dėl automobilio nuomos pratęsimo ir grąžinimo termino atidėjimo. Be abejo aptarkite nuomos sutarties sąlygas, kai automobilio grąžinti negalite dėl nuo jūsų nepriklausančių sąlygų. Jei viskas tinka, sudedant parašus ant sutarties, sumokate nuomos mokestį ir pradedate atostogų kelionę.


/ Informacijos šaltinis: www.neorent.lt / – naujų automobilių nuoma

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Turistas klausia viešbučio administratoriaus:
- Ar turite viešbutyje tylių kambarių?
- Mūsų visi kambariai tylūs, tik gyventojai kartais triukšmauja.
 

Knygų lentynėlė