Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Kur kreiptis aplinkosaugos klausimais

Spausdinti

Aplinką saugoti turinčių institucijų daug ir nežinote į kurią reikėtų kreiptis? Lietuvos Žaliųjų judėjimas yra pateikęs atmintinę, kurioje nurodyta į kokias institucijas galima kreiptis, susidūrus su, pvz., brakonieriavimu, pastebėjus atliekų tvarkymo pažeidimus ir kitais atvejais.

1. Dėl želdinių gyvenviečių teritorijoje naikinimo - į Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyrių arba Ekologo tarnybą, kadangi leidimus kirsti medžius išduoda Savivaldybė.

2. Dėl netvarkingo atliekų išvežimo, kitų pažeidimų tvarkant atliekas - į Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos, Komunalinių paslaugų priežiūros skyrių arba Ekologo tarnybą, kadangi Savivaldybė skelbia konkursus atliekų tvarkytojams ir turi prižiūrėti ar konkursų laimėtojai kokybiškai teikia atliekų tvarkymo paslaugas.

3. Dėl aplinkos teršimo - į regiono aplinkos apsaugos departamento atitinkamo rajono agentūrą (sąrašas pateikiamas čia ), o jeigu aplinka teršiama miesto teritorijoje - ir į Savivaldybės administracijos Aplinkosaugos skyrių arba Ekologo tarnybą.

4. Dėl brakonieriavimo - į Valstybinę aplinkos apsaugos inspekciją (http://vaai.am.lt) arba atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyrių šiais telefonais (visą parą):

8 686 49176, 8615 47403 (Vilniaus regionas)
8 686 48 407 (Utenos regionas)
8 686 9285, 8 686 73817 (Panevėžio regionas)
8 615 97870 (Marijampolės regionas)
8 686 59494, 8 686 76010 (Alytaus regionas)
8 686 4940, 8 682 51876 (Šiaulių regionas)
8 686 0370, 8 620 40249 (Kauno regionas)
8 618 38833, 8 698 44527 (Klaipėdos regionas).

5. Dėl miškų kirtimo ar kitokio žalojimo - į regiono aplinkos apsaugos departamento atitinkamo rajono agentūrą (sąrašas pateikiamas čia).

6. Dėl planuojamo taršaus objekto statybos prie gyvenamųjų namų - į Savivaldybės administraciją (Urbanistikos skyrių arba vyriausiąjį architektą), kad sužinotumėte, kurioje planavimo stadijoje yra šis objektas. Jeigu Savivaldybės taryba detaliojo plano dar nepavirtino, nepageidaujamo objekto statybą dar galima stabdyti.

7. Dėl nelegalių statinių - į apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros departamentą bei Aplinkos ministerijos Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (http://www.vtpsi.lt), o jeigu nelegalus statinys yra saugomoje teritorijoje (nacionaliniame ar regioniniame parke, draustinyje) - ir į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą (http://www.vstt.lt) arba atitinkamo valstybinio parko direkciją (sąrašas pateikiamas čia).

8. Dėl transporto priemonių statymo ant vejos, arčiau negu 25 m iki vandens telkinių, važinėjimo ne keliais arba kelių gadinimo, triukšmo kėlimo, kitokio viešosios tvarkos pažeidinėjimo - į policiją arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

9. Dėl sužeistų ar į nelaimę patekusių gyvūnų reikėtų kreiptis - “Nuaras”, šv. Gertrūdos g. 46, Kaunas. Tel. 8 686 44828 (visą parą) arba 8-37 322 333.

 

Lietuvos Žaliųjų judėjimo informacija 2010-07-05

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (2)
RSS komentarai
1. 2012-09-30, 13:14
 
(tęsinys)Kuo atsakoma į anuatsį garbingoje visuomenėje, Jūs, turbūt, girdėjote. Todėl, vietoje asacmeacninio atsakymo, gaunate grąžos viešai. Pakartosiu tai, ką Jūs galėjote perskaityti ir pats knygoje, kurią Jums daviau su pasitiackėacjiacmu. Tas faktas, kad šiemet "užderėjo" nemažas "mėgėjų", "fantazierių", "romantikų" (ir kaip Jūs dar mus pavadinote) istorijos darbų derlius, terodo, kad toje Lietuvos praeities srityje, kur bando apsitvarkyti šie nenaudėliai, pernelyg mažai padaryta jūsų, gerbiamieji draugai specialistai. Nuolatinis visuomenės domėjimasis Lietuvos (=baltų) senove tik įroacdo, kad "nesustabdysi upės bėgimo". Jokiais užkeikimais. Bepigu šnekėti nieko šioje sriactyje nedarant (bent jau nuo marksisto J. Jurginio laikų) apie "mėgėjų" paieškų bergžacduacmą. Atiduodamas tikacacrai istorinę senojo baltų pasaulio problemą vien į etnografų rankas, mūsų profesionalus mokslas (tarp kitko, išlaikomas Lietuvos mokesčių mokėtojų) toliau teacbeacvykdo imperinės politikos uždavinius: paversti ISTORINĘ lietuvių tautą ETacNOacGacRAacFINE, kuriai nereikia nei valstybės, nei platesnio už savo žemės lopinėlį horizonto. O kad tas šiandieninės Lieactuacvos "lopinėlis" bent šešis kartus (man atrodo, kad daugiau) maacžesnis už baltų hidacronimiacjos plotą, seniai parašė prof. M. Gimbutienė. Gal neskaitėte?Galvoju, vienintelis būdas įvaldyti tą upės bėgimą - padaryti geriau, nei daro "žmonės iš gatvės". Aš Jus iškviečiu - padarykite tai geriau už mane. Tada ir pasikalbėsime (jeigu panorėsime) apie pseudo- ir paraistorikus.Iki to laiko Jūsų parinktas citatas (ir iš pirmąkart pasirodžiusių lietuviškai gerb. J. de Roacsaacles dėka ištraukų iš senosios Ispanų Istorijos, ir iš prof. R. Grigo senųjų lietuvių paacsauaclėacžiūros tyrinėjimo, ir iš d-ro L. Palmaičio ieškojimų sąlyčio taškų tarp baltų ir kitų superacetnosų Baltijos regione) laikau niekiniais. Kalbama ne apie asmenines ambicijas, bet apie pačios Lietuvos arterfaktą pasaulinėje istorijoje. Jeigu nepatingėsite, siūlau rimtai peracsackaaciacactyti mano knyacgą – ne “blusų gaudymo metodu, o iš esmės. Kaip ir viskas, kas žmoniška, ji nėra tobula, bet parašyta su intencija pirmą kartą padaryti tą vis dar neatliktą darbą.Prisidėkite, ponai istorikai. Lietuva, kad atsilaikytų globalėjančiame pasaulyje, turėtų vienytis ir mobilizuotis. Nepaacdėackime jos dezintegruoti. Asmeniškai galėčiau pridurti, kad priešų paieškos ir kūrimas retai užtrunka. Tai nėra diacdeaclio proto rodiklis. Deja. Jonas Laurinavičius.
 
Alicia
2. 2012-01-19, 18:52
 
Well I guess I don't have to spend the weekend fgiuring this one out!
 
Jalia
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    MontisMagia.lt
    SveikasVaikas.lt
    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    Lokės pėda
    Irklakojis
    Klajoklis
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Pirmą kartą skrendantis lėktuvu keleivis klausia stiuardesė:
    - Ar jūs išdalinsite parašiutus?
    - Aišku…ne.
    - Bet juk laivuose duoda gelbėjimosi liemenes.
    - Mes gi ne jūroje…
    - Keista, - stebisi keleivis, - juk mokančių plaukti žymiai daugiau negu mokančių skraidyti!
     
    0 queries executed