Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Apdovanoti geriausių filmų apie Lietuvos gamtą kūrėjai

Spausdinti

Rugsėjo 8d. buvo pagerbti geriausių 2010 m. sukurtų dokumentinių filmų apie Lietuvos gamtą autoriai - tryliktąjį kartą įteikta Petro Abukevičiaus premija ir apdovanoti pirmo Žaliojo kino festivalio prizininkai. Garsaus režisieriaus ir operatoriaus, gyvosios gamtos dainiaus Petro Abukevičiaus premiją pelnė filmo „Gandrai visada grįžta namo” kūrėjas Mantas Jancevičius. Laurai šiam filmui atiteko, pasak vertinimo komisijos nario, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiojo specialisto Selemono Paltanavičiaus, vieninga komisijos nuomone.

Mantas Jancevičius, kuriantis televizijos laidas ekologinėmis temomis, medžiagą filmui „Gandrai visada grįžta namo” rinko trejus metus. Šie mūsų kraštą simbolizuojantys paukščiai yra svarbūs, filmo autoriaus žodžiais, kaip etnokultūros dalis, aplinkos kokybės indikatorius ir tiesiog kaip visada šalia esanti ir mus nuolat lydinti gyvosios gamtos dalis. Filme į baltąjį gandrą žvelgiama etnokultūrologų, mokslininkų, gamtininkų, aplinkosaugininkų ir paprastų kaimo gyventojų žvilgsniu.

Šiemet į Petro Abukevičiaus premiją pretendavo šešių filmų autoriai. Šią kasmetinę premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Lietuvos televizija Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją - kurti filmus apie gamtą. Pagal susiklosčiusią tradiciją ji įteikta rugsėjo 8-ąją, per Petro Abukevičiaus gimtadienį, Lietuvos radijo ir televizijos klube. Premijos dydis - 7,5 tūkst. litų.

Vakar vakare taip pat buvo paskelbti geriausi šiemet pirmą kartą surengto Žaliojo kino festivalio filmai. Jų autoriams prizai įteikti sostinės kino teatre „Pasaka”. Vertinimo komisija, kuriai vadovavo Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, geriausiu žaliuoju dokumentiniu filmu pripažino režisierės Inesos Kurklietytės „Apie ką staugia vilkai”. Iš mėgėjų pateiktų darbų geriausiu paskelbtas žinomo ornitologo, Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojo Eugenijaus Drobelio filmas „Tetervins subilda”. Publikos prizas atiteko filmo „Smaragdo šalis” autoriui Tadui Zuzevičiui, atskleidusiam povandeninio pasaulio grožį.

ES paramos lėšomis finansuojamas Žaliasis kino festivalis skirtas Petrui Abukevičiui atminti. Šio projekto partnerė - Aplinkos ministerija. Festivaliui filmus kūrė kino mėgėjai kartu su profesionaliais režisieriais. Autoriai buvo atrinkti per Lietuvos televizijos laidos „Gamtos kodas” kino mėgėjams paskelbtą filmukų apie gamtą konkursą. Po atrankos festivaliui buvo sukurti 8 dokumentiniai filmai. Ir jie visi skatina, kaip sveikindamas šio festivalio dalyvius vakar sakė aplinkos viceministras Stanislovas Šriūbėnas, pažinti gamtą, jos slėpinius.

Žaliojo kino festivalio filmai praėjusią savaitę buvo parodyti per Lietuvos televizijos pirmąją programą, juos taip pat vakar visą dieną demonstravo sostinės kino teatras „Pasaka”. Be minėtųjų, buvo galima pamatyti ir kitus festivalio filmus. Tai Eglės Žemaitienės ir Vitalijos Lapinos „Rusnės užkalbėti”, Ramunės Rakauskaitės „Tarp žolių”, Dalios Rust „Ribinė zona”, Inesos Kurklietytės „Gamtos dienos I” ir „Gamtos dienos II”.

/ Informacijos šaltinis: Aplinkos ministerija 2011-09-09 /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    SveikasVaikas.lt
    dzordzas.lt
    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    Klajoklis
    MontisMagia.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    ZaliejiTuristai.lt

    Juokelis

    Pasiklydo kartą trys turistai dykumoje. Brenda per smėlį jau visiškai nusilpę. Tik žiūri - stovi rūmai vidury dikynės. Užeina. O ten trys gražuolės. Nuprausia, pavalgydina, pamyluoja. Staiga girdi - kanopos dunksi. Ogi grįžo šeichas iš medžioklės su visais tarnais. Užėjo į rūmus, pamatė kas čia dėjosi ir sako:
    - Žudyt aš jūsų nežudysiu, bet nubausiu: kiekvieną pagal jo profesiją. Kas iš jūsų kuo dirba?
    - Aš policininkas.
    - Nušaukit jam "gerą" vietą pistoletu!
    - Aš gaisrininkas.
    - Nudeginkit jam "gerą" vietą ugnimi.
    - O aš čiulpinikus pardavinėju...
     
    0 queries executed