Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Ūdros Neries regioniniame parke

Spausdinti

Neries upėje, patenkančioje į regioninio parko teritoriją, pirmą kartą atliktas ūdrų veiklos pėdsakų registravimas. Šių retųjų žvėrelių tyrimui buvo išskirtos trys upės atkarpos (kiekviena - apie 9 km ilgio). Pasitelkus baidarę, plaukiant upe, buvo apžiūrimi pakrantėje bei virš vandens iškilę akmenys, smėlingi pakrantės ruožai, salos, nuvirtę medžiai. Veiklos pėdsakų registravimas vykdytas rugsėjo - spalio mėnesiais.

 

Reikia pasidžiaugti, kad ūdros veiklos pėdsakų rasta kiekvienoje pasirinktoje apskaitų atkarpoje. Beveik ant visų ūdroms „prieinamų” (srovės stiprumas ne per didelis, kad žvėreliai galėtų užlipti) akmenų, esančių vandenyje su neapsemtomis viršūnėmis, rasta šių žvėrelių ekskrementų. Atviresnėse, smėlėtose pakrantėse bei salose taip pat aptikta ūdros pėdsakų.

Ūdra (Lutra lutra) - kiauninių šeimos žvėrelis. Jos kūnas ilgas, palyginti laibas ir labai lankstus. Kadangi ūdros letenų pirštai sujungti plaukiojamąja plėve, ji gerai plaukia ir nardo. Ūdros kailis labai tankus, ypač pavilnė, kuri vandenyje ilgai neperšlampa. Tai sutemų, nakties gyvūnas, nors retsykiais pastebimos ir dieną, ypač ten, kur žvėreliai daugiausia minta dieną besiilsinčiomis žuvimis. Be žuvų, ūdros taip pat maitinasi varliagyviais, stambiais vabzdžiais, smulkiais vandens paukščiais.

Ūdra mėgsta sraunius, tekančius per miškus upelius su aukštais, vandens paplautais, išvirtusiais medžiais apkritusiais krantais. Jos gyvena pavieniui, turi savo individualią teritoriją, kurią ženklina ir gina. Skirtingai nuo kitų kiauninių žvėrelių, ūdrų ekskrementai turi labai charakteringą, specifinį kvapą. Tokia teritorija gali apimti 40 kilometrų ir daugiau vandens telkinio pakrantės juostos.

Nors ūdros aptinkamos visoje Lietuvoje, tačiau visur jos negausios. Siekiant užtikrinti šių žvėrelių apsaugą, ūdros įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą ir ES Buveinių direktyvos (92/43/EEB) II priedą.

Neries regioniniame parke ūdros gyvena pačioje Neryje bei jos intakuose - Dūkštoje, Saidėje, Bražuolėje. Atidžiau pasižvalgius, dumblingose šių vandens telkinių pakrantėse galima aptikti jos pėdsakus. Ar vandens telkinyje gyvena ūdra taip pat galima nustatyti ir pagal jų paliekamus ekskrementus. Jų kvapas labai skiriasi nuo kitų kiauninių žvėrelių. Jis šiek tiek panašų į žuvų taukų, kvapą, net galima sakyti “kvepia”.

Neries regioninio parko informacija

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Autostop.ltNuotykių maratonasDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Pasidalinkite info

   Bookmark and Share

   Reklamėlė

   Suduvos Gidas
   Klajoklis
   Irklakojis
   LTV.lt
   Zaliuju Turistu baidariu nuoma
   SveikasVaikas.lt
   Ditma.lt
   Armijai ir civiliams aic.lt
   PailsekLietuvoje.lt
   robinzonada.lt
   keliones_ir_pramogos
   ZaliejiTuristai.lt
   ViskasTurizmui.lt 120
   Sportas ir mada expedition.lt
   MusuPaveldas.lt

   Juokelis

   Pasiklydo kartą trys turistai dykumoje. Brenda per smėlį jau visiškai nusilpę. Tik žiūri - stovi rūmai vidury dikynės. Užeina. O ten trys gražuolės. Nuprausia, pavalgydina, pamyluoja. Staiga girdi - kanopos dunksi. Ogi grįžo šeichas iš medžioklės su visais tarnais. Užėjo į rūmus, pamatė kas čia dėjosi ir sako:
   - Žudyt aš jūsų nežudysiu, bet nubausiu: kiekvieną pagal jo profesiją. Kas iš jūsų kuo dirba?
   - Aš policininkas.
   - Nušaukit jam "gerą" vietą pistoletu!
   - Aš gaisrininkas.
   - Nudeginkit jam "gerą" vietą ugnimi.
   - O aš čiulpinikus pardavinėju...