Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

2008 - tragedija ant K2

Spausdinti
Visą savaitgalį sekėme įvykius ant K2 šlaitų. Rugpjūčio pradžia alpinistams, dirbanatiems ten jau nuo birželio pradžios, žadėjo "oro langą" ir ko gero paskutinę galimybę šį sezoną įkopti į viršūnę. Iš pradžių pasirodžiusius džiaugsmingus pranešimus keitė nerimas ir liūdnos žinios, vėliau kilo sumaištis ir įvairiuose informacijos šaltiniuse pasirodydavo prieštaringa informacija. Nors daugelis ir tikėjo stebuklu, bet panašu, kad 2008 sezonas prie šio kalno virto didele tragedija....
 
Rugpjūčio 1 dieną 1 val. nakties norvegų, danų, prancūzų, italų, serbų, korėjiečių alpinistai, o taip pat nepaliečiai šerpai bei pakistaniečiai aukštuminiai "porteriai" pajudėjo į viršūnę iš 4 aukštuminės stovyklos...
Įvairių informacijos šaltinių pranešimai skiriasi, tačiau manoma, kad į viršų kilo net 22 alpinistai. Dauguma jų viršūnę pasiekė arba tik prie jos priartėjo per vėlai. (Pvz. 2 danų expedicijos dalyviai viršūnėje buvo tik 8 val. vakare). Kai kurie šaltiniai praneša, kad įkopė 17 alpinistų. Tai viena didžiausių grupių kada nors pasiekusių K2 viršūnę.
Alpinistams leidžiantis beveik nuo viršūnės nuėjo ledo - sniego lavina, kurioje žuvo keletas alpinistų. Lavina numušė stačiausiose maršruto vietose pakabintas virves. 11 alpinistų "užstrigo" virš taip vadinamo "bottleneck'o" maždaug 8300 m aukštyje...
Ledo sienas tokiame aukštyje pralipti be virvių ir dar po "šturminio" kopimo nepaprastai sudėtinga. Tik 3 ar 2 alpinistai sugebėjo nusileisti be virvių.
Pranešama, kad lipant į viršų žuvo serbas ir paksitanietis HP, jie bande "apeiti" labai lėtai ant "bottleneck'o" virvių lipantį kitą alpinistą.
K2 bazinėje stovykloje vis dar laukiama stebuklo, tačiau šiandien Pakistano turizmo ministerija paskelbė 11 žuvusiųjų pavardes. Kopdami ir leisdamiesi nuo K2 viršūnės žuvo: 2 nepaliečiai šerpai, 2 pakistaniečiai HP, 3 korėjiečiai, prancūzas, airis, serbas ir norvegas ( vienas šerpas ir vienas pakistanietis HP žuvo gelbėjimo darbuose).
Ši tragedija viena didžiausių per visą alpinizmo istoriją. Panašūs tragiški įvykiai su tokiu skaičiumi aukų buvo - 1986 kai ant K2 šlaitų žuvo 13 iš 27 alpinistų; 1996 m. kai kopdami į Everestą žuvo 9 alpinistai; 2003 ant Khan Tengrio kai nuėjus lavinai žuvo 11 alpinistų.
 
 
/ Informacijos šaltinis: www.baltuzygiai.lt /
 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
 

Juokelis

Miške meška sutiko žmogų.
- Tu kas?
- Aš turistas.
- Ne . Tai aš turistas, o tu – turisto pusryčiai !
 

Knygų lentynėlė