Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Ar reikalingos miške poilsiavietės?

Spausdinti

Lankydamiesi miške dažnai apsistojame specialiai poilsiui įrengtose poilsiavietėse ar atokvėpio vietose. Nusistovėjus geriems orams neužimtų poilsiaviečių reikia gerai paieškoti. Būdami miške, mes visi gėrimės jo grožiu, jaukumu, tik gaila, kad nuleidus akis jos užkliūva už gausybės miško lankytojų paliekamų, nereikalingų buitinių atliekų – šiukšlių. Tai dar vis gana skaudi šios dienos problema miškuose. Miškininkai kiek galėdami stengiasi įvairiais būdais rinkti šiukšles, vykdo įvairias akcijas, tikėdami, kad sumažins šią problemą, pakeis žmonių mąstymą. Tačiau tai padaryti vieniems neįmanoma, reikalinga Jūsų, miško lankytojų, pagalba.

Šiais metais urėdijos prižiūrimuose miškuose problemos vien tik šiukšlėmis nesibaigė. Vienos dienos ryte girininkijos darbuotojai, atvykę į mišką, tradiciškai užsuko apžiūrėti poilsiaviečių ir jas sutvarkyti. Deja, užsukę į vieną poilsiavietę, rado tik degėsių krūvą. Kitą dieną buvo pastebėta ir kitoje miško vietoje sudeginta poilsiavietė. Daugiau tokių atvejų šiais metais nepastebėta, tačiau metai dar nesibaigė, o grybavimas šiuo metu pritraukia nemažus žmonių srautus. Pasitaiko nemažai atvejų, kai poilsiavietės ir kitaip niokojamos – laužomos, aprašinėjamos ir pan. Pagalvojus apie tokius negražius žmogaus veiksmus, iškyla daug klausimų: kodėl, kas tai padarė ir t. t. Juk poilsiavietės pastatymas nemažai kainuoja, reikalingi tos srities specialistai, taip pat užtrunka ją suprojektuoti, išrinkti vietą ir pastatyti. Tai ne tik medienos atvežimas ir kelių vinių įkalimas.

Todėl mes norėtume paklausti Jūsų, miškų lankytojai: ar reikalingos miške poilsiavietės ir atokvėpio vietos? Jeigu taip, tada prašytume ir Jūsų pagalbos, nešiukšlinkite, nelaužykite, nedeginkite, o pastebėję tai darant, nedelsdami informuokite miškininkus. Labai norėtųsi, kad vadovautumėmės principu: ką atsinešei į mišką – tą ir išsinešk.

Pabaigai norėčiau priminti, kaip turi elgtis miško lankytojas.
Miško lankytojams draudžiama: kurti laužus tam tikslui neįrengtose ir neskirtose vietose, palikti juos be priežiūros, mėtyti neužgesintus degtukus ir nuorūkas; šiukšlinti miške, ne šiukšlių dėžėse palikti atliekas ir tarą; naikinti ir gadinti poilsiaviečių įrangą, informacinius ženklus bei stendus, kvartalinius stulpus, riboženklius; kirsti ar kitaip žaloti augančius medžius, krūmus, ardyti miško paklotę; gaudyti ir naikinti laukinius gyvūnus, rinkti paukščių kiaušinius, ardyti lizdus, skruzdėlynus; leisti bėgioti palaidiems šunims; plauti miške autotransporto priemones; triukšmauti ar kitaip trukdyti kitų lankytojų poilsį.

Miško lankytojai privalo: pastebėję gaisrą - jį užgesinti, o jei tai atlikti neįmanoma, apie gaisrą nedelsiant pranešti artimiausiai miškų urėdijai arba pagalbos telefonu 112; nuolat prižiūrėti užkurtą laužą, baigus kūrenti jį užpilti žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti; pastebėjus sužeistus, ligotus ar keistai besielgiančius laukinius gyvūnus pranešti artimiausiai girininkijai, veterinarijos tarnybai, aplinkos apsaugos agentūrai ar medžiotojų būreliui.

Priminsiu ir administracinę atsakomybę: lankymosi miškuose taisyklių pažeidimas - bauda iki 100 Lt; šiukšlinimas miškuose - bauda iki 200 Lt, rekreaciniuose objektuose - bauda iki 400 Lt; priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas - bauda iki 100 Lt; miško gaisro sukėlimas - bauda iki 2000 Lt.

Laikykimės aukščiau pateiktų elgesio taisyklių, kad nereikėtų uždaryti miško kelių. Miškininkai linki visiems gero ir švaraus poilsio nuostabioje Lietuvos gamtoje.

Autoriaus nuotraukose:
Viena iš Kazlų Rūdos miškininkų pastatytų poilsiaviečių.
O štai kas lieka iš pavėsinių, kai miške apsilanko vandalai...

Autorius: Redas Rutkauskas, Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos informacijos centro vadovas. Publikuota 2008.09.21
 

/ Informacijos šaltinis: laikraštis „Suvalkietis“ /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Ditma.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
ViskasTurizmui.lt 120
robinzonada.lt
 

Juokelis

Rytas. Išlenda turistas iš palapinės. Pažvelgia į saulutę, į mišką, į upelį ir sako:
- Gražumėlis koks!
- @@@###???!!!, - iš įpročio atsiliepė aidas.
 

Knygų lentynėlė

0 queries executed