Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Atidarytas skrydžių sezonas

Spausdinti
Paskutinį kovo savaitgalį atidarytas 2008 m. oreivystės sezonas. Nuo šiol Vilniaus gyventojus ir svečius spalvingi didžiuliai oro balionai džiugins kiekvieną saulėtą dieną.

„Paprastai oro balionais pradedama skraidyti balandžio mėnesį, kai galutinai ištirpsta sniegas, išdžiūsta žemė ir stabilizuojasi orai. Nepaisant šiltos ir šlapios žiemos, pavasaris ir šiais metais atėjo laiku ir atsinešė puikų orą. Tikimės, kad šis sezonas bus išskirtinai palankus oreivystei“, -sako Aurimas Vengrys, Oreivystės centro direktorius plėtrai.
Šiais metais oreivystės sezono atidarymas simboliškai sutapo su Šengeno oro erdvės atvėrimu Lietuvai. Nuo šiol bus daug paprastesnis kaimyninių šalių (išskyrus Baltarusiją ir Kaliningrado sritį) sienos kirtimas oro balionais, taip pat skrydžiai į daugelį Europos šalių. Tokiu būdu Lietuvos oreiviams atsiveria naujos galimybės siekti naujų rekordų ir organizuoti tarptautinius renginius ir skrydžius.

2008 metais Lietuvos oreivystė švenčia savo veiklos dvidešimtmetį. Lygiai prieš 20 metų Lietuvoje startavo pirmieji oro balionai, kurie jau tada simbolizavo laisvę ir nepriklausomybę.

„Oreivystė Lietuvoje sparčiai vystosi. 1988 metais Lietuvoje atsirado pirmasis oro balionas. Per 20 metų jų skaičius išaugo iki 85. Lietuvoje išduota virš 130 karšto oro baliono pilotų licencijų. Mūsų šalyje atsirado karšto oro dirižablis. Lietuvos oreiviai jau kelinti metai iš eilės užima prestižines vietas Europos ir Pasaulio čempionatuose. Galima drąsiai teigti, kad Lietuva yra ne tik krepšinio, bet ir oreiviška šalis,“ – sako Aurimas Vengrys, „Oreivystės centro“ atstovas.

Oreiviai planuoja skrydžius Vilniuje jau šiandien ir rytoj. Per metus Oreivystės centras planuoja atlikti per 400 skrydžių, paskraidinti per 2000 žmonių, surengti keletą įspūdingų oro balionų renginių Vilniuje ir kituose miestuose.

„Mums svarbu, kad kiekvienas galėtų bent trumpam atsiplėšti nuo rūpesčių: pakilti į dangų ar bent pasigėrėti skraidančiais oro balionais. Mums svarbu, kad Vilnius būtų šiltas ir spalvingas miestas, o Lietuva – oreiviška ir tolerantiška šalis“, - sako Oreivystės centro atstovas.

Oreivystės sezonas truks iki spalio antros pusės.


/ Informacijos šaltinis: www.oreivystescentras.lt /
 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
 

Juokelis

Lėktuvo keleivis kreipiasi į stiurdesę:
- Sakykite, ar tie maži, į skruzdėles panašūs sutvėrimai – tai žmonės?
- Ne, tai skruzdėlės, - atsako stiuardesė. – Mes dar nepakilome…
 

Knygų lentynėlė