Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Atsisveikinta su storiausia Lietuvos egle

Spausdinti

Kovo 18 d. Šakių rajone Gelgaudiškio miško parke atsisveikinome su storiausia Lietuvos egle. Šis gamtos paminklas buvo pripažintas antru pagal aukštį Lietuvoje ir pačia aukščiausia Sūduvos egle. Pastaruosius penkerius metus negyvybinga buvusi eglė 2009 gruodžio 14 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-798 išbraukta iš valstybės saugomų gamtos paveldo sąrašo. Šis daugiau nei 150 metų senumo medis buvo vienas iš Gelgaudiškio pažintinio tako objektų. Medį nutarta nupjauti, kad dūlantis medžio kamienas nekeltų pavojaus miško lankytojams.

Atsisveikinti su gamtos paminklu susirinko gausus būrys vietinių gyventojų, miškininkai, Panemunių regioninio parko specialistai, Kultūros paveldo departamento darbuotojai. Šakių rajono Gelgaudiškio girininkas Jonas Gvildys trumpai apžvelgė šio nepaprasto medžio istoriją. Panemunių regioninio parko vyr. specialistas Aidas Mozūraitis priminė eglės vaidmenį lietuvių pasaulėjautoje.

,Nupjovus rekordinę eglę, buvo suskaičiuota: medžio ilgis (nuo nupjautos vietos ) siekė 41,5 m., kelmo skersmuo - 1,4 m. Apjuosus eglę metro aukštyje, apimtis buvo - 3,8 m. Suskaičiavus rieves paaiškėjo, kad eglei buvo 155 metai.

„Tikimės, kad beveik dviejų su puse kilometrų Gelgaudiškio pažintinis takas, nupjovus ir storiausią eglę, bus ne mažiau lankomas. Likę objektai – senoji Gelgaudiškio pušis, Raudonasis ąžuolas, Šventasis šaltinėlis, apipintas legendomis Velnio kalnas - ne mažiau patrauklūs. Pagarbiai atsisveikinę su storiausia Lietuvos egle, laukiame mėgstančių keliauti pėsčiomis“ – sakė Panemunių regioninio parko direkcijos vyriausiasis kraštotvarkininkas Saulius Navlickas.

,,Šiandien storiausia Lietuvos eglė yra Mažeikių rajono Renavo kaime augantis 3,89 m apimties medis. Antra pagal drūtumą - Plokščių miško eglė, auganti Žemaitijos nacionaliniame parke. Jos apimtis yra 3,87 metro" , - patvirtino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Planavimo ir kadastro skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Mikalauskas.

 

 

/ Informacijos šaltinis: www.vstt.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Dviratis.ltNuotykių maratonasAutostop.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Pasidalinkite info

   Bookmark and Share

   Reklamėlė

   Lokės pėda
   expedicija.lt
   Skrydis parasparniu
   Irklakojis
   Klajoklis
   Zaliuju Turistu baidariu nuoma
   PailsekLietuvoje.lt
   ViskasTurizmui.lt 120
   MusuPaveldas.lt
   keliones_ir_pramogos
   Ditma.lt
   Sportas ir mada expedition.lt
   ZaliejiTuristai.lt
   robinzonada.lt
   Armijai ir civiliams aic.lt

   Juokelis

   Parašiutininkai jau ruošiasi lipti į lėktuvą, bet vienas iš jų atsisako, pareikšdamas instruktoriui:
   - Man šiąnakt mama prisisapnavo, ji sakė, kad mano parašiutas neišsiskleis...
   Instruktorius pasipiktina:
   - Kas per nesąmonės! Imk mano parašiutą, duok man saviškį ir nepasakok man pasakų!!!
   Apsikeičia jie parašiutais, sulipa į lėktuvą, tas pakyla, visi iššoka. Prietaringasis parašiutininkas irgi. Jo parašiutas be problemų išsiskleidžia, jis iš lėto leidžiasi žemyn,
   tik staiga pro jį, šaukdamas pralekia instruktorius:
   - Aaaa!!! Slėpkis tu su savo motina ir tokiais sapnais!!!...