Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Gyvenimo pamokos kelyje

Spausdinti

Klebiškio kaimo bibliotekininkė Onutė Riaubienė sukvietė savo skaitytojus į susitikimą su dviem piligrimėm Dainora Šaltiene ir Gražina Mikutauskaite, kurios rugsėjo mėnesį per 20 dienų nuėjo 500 kilometrų iš Burgos į Santjago de Kompostalos miestą Ispanijoje.

Bibliotekos viešnios rodė nuotraukas ir pasakojo apie savo išgyvenimus šv.Jokūbo kelyje. Piligrimystės tikslas buvo aplankyti šv.Jokūbo kapą Santjago de Komposteloje. Šiuo keliu kasmet eina apie 200 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio. Prienietėms teko sutikti vokiečių, italų, prancūzų, ispanų, japonų, korėjiečių, airių, olandų, austrų, šveicarų, suomių, taip pat piligrimų iš Kanados ir kitų šalių, netgi vieną seneliuką iš Pietų Afrikos.


Po varginančios kelionės autobusiuku iš Prienų į Burgą pirmą dieną piligrimės pėsčiomis įveikė tik 12 kilometrų, kitomis dienomis - po 19, 24, 26, 31 kilometrą. Kiek nueiti, pasirenka pats piligrimas. Priešpaskutinę kelionės dieną prienietės nuėjo 38 kilometrus. Nakvodavo alberguose, t.y.- specialiuose poilsio namuose už nustatytą piligrimams kainą - nuo 3 iki 8 EUR. Kai kur yra virtuvės, galima buvo pasigaminti maisto. Kitur maistą pirko parduotuvėse, baruose arba maitinosi tuo, ką pasiūlydavo pati gamta. Prisirinkdavo graikišk, lazdynų riešutų, o kai prieidavo apleistus vynuogynus, būdavo tikra puota.

Keliauninkėms teko eiti ir per kalnus, nuo kurių žemyn leisdavosi bėgte, todėl jos drąsiai teigė apie 20 km nubėgusios.
Viena vokiečių šeima prienietes vadino sprinterėmis, olimpietėmis, o daugelis klausdavo, ar jos ne seserys. kad tokios panašios. Dainora šį kelią pavadino keliu be pykčio. Jame atsitikdavo daug įvairių mažų stebuklų. Kartą iš vakaro abi pasvajojo, kad būtų gerai prie arbatos turėti citriną, o rytą išėjusios ant šaligatvio rado didžiulę citriną...

Dainora su Gražina pasakojo, kad joms daug teko bendrauti su dviem japoniukais, su kuriais jų keliai vis sustikdavo. Per karštį atkakliai kasdamisi pirmyn ir per vieną dieną įveikusios 31 km ir 600 m iš Leonės alberge susitiko su japoniukais, kuriems šį atstumą įveikti prireikė dviejų nakvynių. Tokia žinia buvo tarsi dovana, tarsi savo ištvermės pripažinimas.

"Atrodo, kelyje nieko ypatingo nevyksta. Išeini kuo anksčiau, apie 6-7 valandą. Ir eini, eini, eini. Kartais per laukus - nei namų, nei žmonių, tik alsuojantis karštis. Katalonijoje radome daug vandens kolonėlių, o Galicijoje pavyko rasti tik tris, taigi dar ir vandensatsargas su savimi reikėjo neštis. Pasieki albergą, lendi po dušu, išsiskalbi drabužius. Jei būni labai pavargęs - pailsi, o jei turi jėgų - pasirūpini maisto. Tada eini pasidairyti po vietovę ar miestą, kuriame apsistoji, lankai bažnyčias. Su savimi turi piligrimo pasą, ant kurio alberguose, bažnyčiose uždeda antspaudą, liudijantį, jog ten buvai. Kelyje susitikome daug dviratininkų", - pasakojo piligrimės.

Santjage abi prienietės piligrimės gavo po dokumentą, patvirtinantį, kad nuėjo šį kelią. Santjago katedroje piligrimams skirtų Šv.Mišių metu buvo paminėtas ir Lietuvos vardas. O po pamaldų Dainora su Gražina sako sveikinusios viena kitą ir negalėjusios atsidžiaugti: "Mes tai padarėme!"

Šiam žygiui, pasak jų, buvo rimtai ruoštasi. Abi su Kauno žygeiviais keliavo pėsčiomis po Lietuvą. Be to, Dainora Kaune lankė ispanų kalbos kursus, rinko medžiagą apie šį kelią.
Kartu su jomis, sakė prienietės, šv.Jokūbo keliu ėjo daug žmonių. Jos teigė esančios labai dėkingos KELIUI, kuris suteikė progą pakartoti ankstesnio gyvenimo pamokas ir išmokti daug naujų: gerumo, dalijimosi, bendravimo kalbų tobulinimo ir kt.
Šio prasmingo susitikimo dalyviai dėkojo Dainorai ir Gražinai, kurios pasidalijo dvasiniais turtais, šiais nelengvais laikais ir kitus paskatindamos būti gereninems ir dvasingesniems.

Ada Varnienė. Straipsnis publikuotas Prienų rajono ir Birštono miesto laikraštyje "Gyvenimas" 2009m. gruodžio mėn. 9 d. numeryje.

/Informacijos šaltinis - www.gyvenimas.ot.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Du bičiuliai maudosi šaltam ežere.
Vienas:
-Klausyk, turiu vieną gerą naujieną ir vieną blogą.
-Sakyk.
-Vanduo ežere sušilo vienu laipsniu... bet ne nuo saulės ir ne nuo oro...
 

Knygų lentynėlė