Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Lietuva – lankomiausio Europos žemyno dalis

Spausdinti

Daugiausia turistų pritraukia ne atokios salelės ar egzotiškosios Rytų šalys, o Europa – 2008 metais šiame žemyne apsilankė 370 mln. žmonių – daugiau nei 40 proc. visų pasaulio turistų. Įpusėjus šiai vasarai, birželio 30 d., Europos Komisija paskelbė sieksianti, kad Europa ir toliau išliktų turistų lankomiausiu žemynu. Tiesa, tam reikės pasistengti iš peties – skatinti turizmo sektoriaus konkurencingumą, kurti ir palaikyti Europos, kaip ypatingos lankytinos vietos, įvaizdį.
O kaip laikosi Lietuvos turizmas? Ar galime pasidžiaugti, kad nemaža užsienio turistų dalis, atklydusi į Europą, užsuka ir į mūsų – lietaus ir miškų – šalį?

Turistų skaičius auga

Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje apsilankė 238 tūkstančiai užsienio turistų, tai yra beveik 5 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą atvyko 345 tūkst. užsieniečių. Daugiausiai turistų atvyko iš mūsų kaimynių – Lenkijos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos. Šiose valstybėse dedamos didžiausios pastangos reklamuojant Lietuvą ir jos lankytinas vietas.

Turizmo informacijos centrai, vadinami turizmo ambasadomis, veikia ne tik šalyse kaimynėse, bet ir Skandinavijoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Iš pastarosios šalies greitu metu tikimasi sulaukti dar daugiau turistų, kadangi Lietuvos turizmo informacijos centro iniciatyva pradėta Lietuvos reklaminė kampanija viename populiariausių kelionių ir laisvalaikio žurnalų „Lonely Planet“. Beje, pastarajame žurnale šiais metais dėmesio susilaukė ir Neringos paplūdimiai, atsidūrę geriausių pasaulio paplūdimių dešimtuko antrojoje vietoje bei prie Druskininkų esantis Grūto parkas, įvertintas kaip ketvirtasis keisčiausias pasaulio muziejus.

Turizmo departamento Turizmo rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Vilma Ališauskaitė sakė, kad turistų skaičiaus augimas sunkmečiu įrodo, kad pasitelktos priemonės – aktyvus Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse, regioninėse turizmo parodose, reklaminės ir socialinės akcijos, bendradarbiavimas su kelionių organizatoriais – yra rezultatyvios, ir kitąmet galima tikėtis dar didesnio užsienio turistų srauto.

Turistų pomėgiai skirtingi

Populiariausiomis vietomis, kuriose apsistoja statistinis, trims – keturioms dienoms į Lietuvą atkeliavęs turistas, išlieka Lietuvos sostinė ir pajūris. Nemažai svečių iš užsienio apsilanko ir Kaune, Druskininkuose, Birštone. Vilma Ališauskaitė pasakojo, kad skirtingus pomėgius turintiems turistams siūlomi ir skirtingi turizmo būdai. „Iš Vokietijos atvykę keliautojai ypač domisi aktyviu turizmu – dviračių takais, kempingais, baidarėmis. Svečius iš Rusijos ir Baltarusijos traukia SPA paslaugų gausa, o britams ir kaimynams lenkams labiausiai patinka kultūrinis turizmas“, – sakė Turizmo departamento atstovė.

Greitai sulauksime ir turistų iš Kinijos

Kol Lietuva sėkmingai dalyvauja pasaulinėje parodoje „Expo 2010“, šiais metais vykstančioje Kinijos mieste Šanchajuje, Lietuvos paviljone jau spėję apsilankyti kinai atkeliauja į Lietuvą planuodami sukurti filmą apie mūsų šalį.

Ar greitu metu sulauksime svečių ir iš tolimesnių kraštų? „Esame maža šalis, todėl, jei nesirodysime pasauliui, jis pas mus ir neatkeliaus, – sakė V. Ališauskaitė. – Tačiau, be reklamos veikia ir pasauliniai dėsniai – atokiausi pasaulio kampeliai suartėja, todėl ir Lietuvoje galima sutikti turistų iš Australijos, kitų egzotiškų šalių. Šiuo metu vykdome kampanijas kaimyninėse šalyse, tačiau pamažu save pristatome ir kitoms pasaulio valstybėms“.

Lietuva – erdvė, žaluma, saugumas

Kuo esame patrauklūs užsieniečiams? Pasirodo, priešingai nei atrodo mums patiems, esami ne tik lietaus ir miškų šalis – asocijuojamės ir su erdvumu, natūralumu. „Užsienio turistams, atklydusiems į Lietuvą, mūsų šalis atrodo labai žalia – turime daug natūralios, žmogaus rankos nepaliestos gamtos, net didmiestyje pas mus yra pakankamai daug erdvės. Be to, užsieniečiai Lietuvą įvardija kaip saugią šalį“, – pasakojo Vilma Ališauskaitė.

V. Ališauskaitės teigimu, Lietuvos turizmas dar turi kur plėstis. „Be Vilniaus ir pajūrio, turime ir kitų traukos objektų – Kauną, Klaipėdą, Druskininkus, Anykščius ar Birštoną. Tereikia pasitelkti kūrybiškumą ir sugalvoti, kuo galime suvilioti užsieniečius“, – sakė Turizmo departamento atstovė.


/ Informacijos šaltinis: www.europosistorijos.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Lėktuvo keleivis kreipiasi į stiurdesę:
- Sakykite, ar tie maži, į skruzdėles panašūs sutvėrimai – tai žmonės?
- Ne, tai skruzdėlės, - atsako stiuardesė. – Mes dar nepakilome…
 

Knygų lentynėlė