Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Lietuviai - aktyviausi Didžiojo žygio per Baltijos šalis dalyviai

Spausdinti

Lapkričio 1 dieną, baigėsi 2008-tųjų metų žygis per Baltijos šalis. „Didysis žygis per Baltijos šalis“ - tai Lietuvos valstybino turizmo departamento prie Ūkio ministerijos, Latvijos ir Estijos turizmo agentūrų bendras projektas, 2007 m. pradėtas kaip „Baltijos šalių maratonas“. Projekto tikslas – paskatinti vidaus turizmą ir pakviesti keliauti po kaimynines valstybes. Projektas pristato įdomius, originalius, kol kas turistų mažiau lankomus objektus. Keliautojams buvo parengtas žygio maršrutas, siūlęs aplankyti po 12 objektų kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių. Rinktis buvo iš ko: nuo pramoginių ir teminių parkų, gamtos takų, kaimo sodybų, senovinių pilių ir dvarų iki originalių muziejų, vandens krioklių, švyturių ir požeminių ežerų, olų bei labirintų. „Didysis žygis po Baltijos šalis“ sumanytas tiems turistams, kuriems nepakanka kelionių vadovuose pristatomų pagrindinių lankytinų objektų – šalių ar miestų simboliais tapusių vietų. Šis projektas sudomino tuos, kurie nori geriau pažinti kraštą, perprasti jo unikalumą. „Pasiūlėme patrauklų būdą pažinti Baltijos šalis: kvietėme atrasti kraštą apkeliaujant pasirinktas patrauklias vietas iš viso siūlomo 36 objektų maršruto,“- populiaraus projekto tikslą apibūdino Lietuvos turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė.

„Didžiojo žygio per Baltijos šalis“ dalyvių patogumui buvo sukurta interneto svetainė www.greatbaltic.eu, išleistas informacinis lankstinukas. Projekto rengėjai per š.m. lapkričio mėnesį išrinks žygio laimėtoją – keliautoją, aplankiusį daugiausiai žygio maršrute pažymėtų objektų. Jam bus įteiktas pagrindinis prizas – savaitgalis pasirinktame Europos mieste. Projekto dalyviai, aplankę ne mažiau kaip šešias vietas savo šalyje ir po tris kitose valstybėse, pretenduoja laimėti skrydį į pasirinktą gretimos šalies sostinę.


Išankstiniais duomenimis, žygyje aktyviausiai dalyvavo Lietuvos turistai – jų buvo dvigubai daugiau nei estų keliautojų ir kiek daugiau nei latvių. Iš visų registruotų dalyvių daugiau nei pusė aplankė iki 26 projekte siūlomų turistinių objektų.

Projektą planuojama tęsti ir kitais metais. „Didysis žygis per Baltijos šalis“ susilaukė kitų kaimyninių valstybių dėmesio, tad gali būti, kad 2009-taisiais jo maršrutai išsiplės ir keliautojams bus pasiūlyta aplankyti dar daugiau šalių.

 

/ Informacijos šaltinis: www.tourism.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (2)
RSS komentarai
1. 2008-12-17, 11:23
 
Labai lauksime naujo "Didziojo zygio po Baltijos salis 2009". 
Juk keliauti zaidziant, -smagiau ;)
 
turiste
2. 2008-12-08, 04:50
 
sveikinu nugaletoja
 
egle
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
0 queries executed