Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Lietuvos buriuotojai pradėjo kelionę aplink pasaulį

Spausdinti

Sekmadienį, spalio 5d., iš Klaipėdos uosto Lietuvos buriuotojai išplaukė į kelionę aplink pasaulį, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Jachta “Ambersail” ir pirmojo etapo įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, kelionę aplink pasaulį pradėjo, gavusi Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus, Karinių jūrų pajėgų laivyno kapeliono Romualdo Ramašausko ir kitų garbės svečių palaiminimą.

Iškilmingos buriuotojų išlydėtuvių TV transliacijos metu pradėta kurti Odė Lietuvai. Ji prasideda teiginiu „Aš didžiuojuosi Lietuva, nes...“. Pirmąsias eilutes Odėje Lietuvai įrašė Jo Ekscelencija Valdas Adamkus, tačiau prie Odės kūrimo galės prisidėti visi. Jachtos sutikimų metu pasaulio lietuvių bendruomenės bus skatinamos taip pat parašyti po sakinį ar žodį ir pasakyti, kodėl didžiuojasi Lietuva.
„Tūkstantmečio odisėjos“ startas, kada visa Lietuva išlydi bebaimius buriuotojus į žygį aplink pasaulį – iš tiesų išskirtinis įvykis visai šaliai ir kiekvienam tautiečiui. Tai momentas, kada didžiuojamės esantys lietuviai. Kad šis jausmas tik stiprėtų, o švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį visi kartu aukštai iškėlę galvas ištartume „mus jungia vienas vardas – Lietuva“, TV3 Žinios nuo pat žygio pradžios informuos apie jachtos kelionę, įgulos kasdienybę ir buriuotojų apsilankymus po visą pasaulį pasklidusiose tautiečių bendruomenėse. Mūsų naujienų tarnybai – tai ypatingai svarbus ir atsakingas darbas, kurio imamės vedini kilnaus tikslo – suvienyti visus tautiečius Lietuvos vardo tūkstantmečio šventimui kitų metų liepos 6-ąją“, – per spaudos konferencijos, skirtą „Tūkstantmečio odisėjos“ startui, teigė TV3 Naujienų tarnybos vadovė Jolanta Butkevičienė.
Į pasaulinius vandenis tūkstantmečio šventės kvieslius išlydėjo karinių jūrų pajėgų laivai „Jotvingis“ ir „Žemaitis“, Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“ ir kreiserinės jachtos.
Pirmojo “Tūkstantmečio odisėjos” etapo metu Klaipėda - Kylis - Las Palmas Lietuvos buriuotojai per 19 parų įveiks 2403 jūrmyles. Kelionės metu įgula aplankys pirmąją lietuvių bendruomenę Kylyje, perplauks Lamanšo sąsiaurį, o etapo pabaigoje pasieks Kanarų salas.


/ Informacijos šaltinis: www.1000odiseja.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Vakarienės metu prie laužo turistas klausia draugo:
- Klausyk, o tie grybai, kuriuos valgome nenuodingi?
- Tu čia mažiausiai klausinėk. Valgai, tai valgyk. Vis tiek visi į palpinę netilpsim…
 

Knygų lentynėlė