Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Minijos upėje - baidarių regata

Spausdinti

Savaitgalį Klaipėdos rajone vykusioje Minijos upės žemupio regatoje dalyvavo apie 100 vandens turizmo entuziastų, atvykusių palenktyniauti baidarėmis net iš tolimiausių šalies kampelių.
Šiemet regatai buvo pasirinkta nauja trasa - irkluotojai šeštadienį startavo Rūdaičių kaime, Vėžaičių seniūnijoje. Pirmasis sustojimas - Gargžduose, prie Minijos slėnio. Čia buvo susumuoti plaukimo rezultatai, išrinkti nugalėtojai, iškelta regatos vėliava. Vieni iš pirmųjų baidare finišavę alytiškiai Regina ir Kęstutis Dambrauskai sakė apie regatą sužinoję internete.
"Aš jau seniai sergu baidarių sportu, įtraukiau ir žmoną. Labai patiko plaukti Minijos upe, ji srauni, vingiuota, graži gamta, švarus vanduo",- džiaugėsi K. Dambrauskas.
Regatos dalyviai plaukė įprastomis baidarėmis, o vienas ekipažas - net 10-viete jūrine kanoja.
Iš kitų baidarininkų išsiskyrė vienas plaukęs klaipėdietis Žilvinas Šileris. Jis savo baidare iki finišo linijos atskubėjo ne mojuodamas irklais, o mindamas pedalus. Beje, startavęs paskutinis, klaipėdietis atplaukė vienas pirmųjų.
"Tai - naujoviškos baidarės su varikliukais, bet reikia turėti stiprias kojas. Jeigu dar ir irklais pamojuoti, tai tokia baidarė išvysto iki 15 kilometrų greitį per valandą", - sakė Ž. Šileris.
Po sutiktuvių Minijos slėnyje regatos dalyviai plaukė iki Gargždų užtvankos, populiariai vadinamos "pyla", prie kurios teko išlipti iš savo laivelių ir persinešti juos per užtvanką.
Po to bus duotas startas trečiam regatos etapui - plaukimui nurodytu greičiu, užsiregistruojant kontroliniuose punktuose.
"Minijos žemupio regatos 2007" dalyviai finišą pasiekė Šernuose ir įsikūrė nakvynei kempinge. Čia regatos dalyvių laukė karšta žuvienė, šokiai ir kitos linksmybės. Antrąją regatos dieną, sekmadienį, turistai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse, buvo įteikti apdovanojimai - diplomai, atminimo taurės, o nugalėtojams atiteko Klaipėdos rajono mero taurė.
"Jau antrus metus organizuojama regata, matyt, taps tradiciniu renginiu",- sakė Gargždų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
Pasak rajono mero Vaclovo Dačkausko, vandens turizmas turėtų tapti dar aktyvesnis, kai prie Minijos upės Gargžduose, Priekulėje ir Drevernoje bus pastatytos mažųjų laivelių prieplaukos - tam gautas finansavimas iš ES paramos fondų. Viena iš šių prieplaukų turėtų būti pastatyta jau kitais metais.
Jolanta Beniušytė


Straipsnis publikuotas dienraštyje "Vakarų ekspresas" (Klaipėda), 2007m. rugpjūčio 14 d. numeryje.

/Informacijos šaltinis - www.ve.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    MontisMagia.lt
    SveikasVaikas.lt
    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    Lokės pėda
    Irklakojis
    Klajoklis
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Turistas iš paskutinių jėgų bėga nuo kanibalo ir šaukia jam:
    - Atstok! Aš turiu maitinti žmoną ir keturis vaikus!
    - O maniškiai, reiškia, tegul iš bado miršta?!
     
    0 queries executed