Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Minijos upėje - baidarių regata

Spausdinti

Savaitgalį Klaipėdos rajone vykusioje Minijos upės žemupio regatoje dalyvavo apie 100 vandens turizmo entuziastų, atvykusių palenktyniauti baidarėmis net iš tolimiausių šalies kampelių.
Šiemet regatai buvo pasirinkta nauja trasa - irkluotojai šeštadienį startavo Rūdaičių kaime, Vėžaičių seniūnijoje. Pirmasis sustojimas - Gargžduose, prie Minijos slėnio. Čia buvo susumuoti plaukimo rezultatai, išrinkti nugalėtojai, iškelta regatos vėliava. Vieni iš pirmųjų baidare finišavę alytiškiai Regina ir Kęstutis Dambrauskai sakė apie regatą sužinoję internete.
"Aš jau seniai sergu baidarių sportu, įtraukiau ir žmoną. Labai patiko plaukti Minijos upe, ji srauni, vingiuota, graži gamta, švarus vanduo",- džiaugėsi K. Dambrauskas.
Regatos dalyviai plaukė įprastomis baidarėmis, o vienas ekipažas - net 10-viete jūrine kanoja.
Iš kitų baidarininkų išsiskyrė vienas plaukęs klaipėdietis Žilvinas Šileris. Jis savo baidare iki finišo linijos atskubėjo ne mojuodamas irklais, o mindamas pedalus. Beje, startavęs paskutinis, klaipėdietis atplaukė vienas pirmųjų.
"Tai - naujoviškos baidarės su varikliukais, bet reikia turėti stiprias kojas. Jeigu dar ir irklais pamojuoti, tai tokia baidarė išvysto iki 15 kilometrų greitį per valandą", - sakė Ž. Šileris.
Po sutiktuvių Minijos slėnyje regatos dalyviai plaukė iki Gargždų užtvankos, populiariai vadinamos "pyla", prie kurios teko išlipti iš savo laivelių ir persinešti juos per užtvanką.
Po to bus duotas startas trečiam regatos etapui - plaukimui nurodytu greičiu, užsiregistruojant kontroliniuose punktuose.
"Minijos žemupio regatos 2007" dalyviai finišą pasiekė Šernuose ir įsikūrė nakvynei kempinge. Čia regatos dalyvių laukė karšta žuvienė, šokiai ir kitos linksmybės. Antrąją regatos dieną, sekmadienį, turistai varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse, buvo įteikti apdovanojimai - diplomai, atminimo taurės, o nugalėtojams atiteko Klaipėdos rajono mero taurė.
"Jau antrus metus organizuojama regata, matyt, taps tradiciniu renginiu",- sakė Gargždų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
Pasak rajono mero Vaclovo Dačkausko, vandens turizmas turėtų tapti dar aktyvesnis, kai prie Minijos upės Gargžduose, Priekulėje ir Drevernoje bus pastatytos mažųjų laivelių prieplaukos - tam gautas finansavimas iš ES paramos fondų. Viena iš šių prieplaukų turėtų būti pastatyta jau kitais metais.
Jolanta Beniušytė


Straipsnis publikuotas dienraštyje "Vakarų ekspresas" (Klaipėda), 2007m. rugpjūčio 14 d. numeryje.

/Informacijos šaltinis - www.ve.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Dviratis.ltAutostop.ltNuotykių maratonas
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Pasidalinkite info

   Bookmark and Share

   Reklamėlė

   Lokės pėda
   Skrydis parasparniu
   expedicija.lt
   Bicsport
   MontisMagia.lt
   Klajoklis
   Ditma.lt
   ZaliejiTuristai.lt
   PailsekLietuvoje.lt
   MusuPaveldas.lt
   robinzonada.lt
   Armijai ir civiliams aic.lt
   Sportas ir mada expedition.lt
   ViskasTurizmui.lt 120
   keliones_ir_pramogos

   Juokelis

   Du bičiuliai maudosi šaltam ežere.
   Vienas:
   -Klausyk, turiu vieną gerą naujieną ir vieną blogą.
   -Sakyk.
   -Vanduo ežere sušilo vienu laipsniu... bet ne nuo saulės ir ne nuo oro...