Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Naujas kontaktinis punktas Lietuvos-Latvijos pasienyje

Spausdinti

gegužės 30d. Lietuvos ir Latvijos pasienyje atidarytas abiejų šalių kontaktinis punktas Būtingė - Rucava. Kretingos rajone Būringės – Rucavos punktą atidarė Lietuvos VSAT Šiaulių rinktinės vadas Vytautas Dabulskis ir Latvijos sienos apsaugos tarnybos Jelgavos pasienio apsaugos valdybos viršininkas Valerijus Širokovas.
 

Nuo praėjusių metų gruodžio 21 d. Lietuvai ir Latvijai tapus Šengeno erdvės narėmis šalių pasienyje buvo panaikinta kontrolė, tačiau išliko didelis poreikis pasieniečiams keistis aktualia informacija. Tam, kaip ir kitų jau seniau Šengeno zonai priklausančių šalių pasieniuose, buvo įkurti kontaktiniai punktai.

Būtingės - Rucavos punkte kartu dirba Lietuvos bei Latvijos sienų apsaugos tarnybų įgalioti pareigūnai. Per šį punktą keičiamasi operatyvia informacija, atsakoma į kitos šalies pareigūnų užklausimus, talkinama kitoms šalių teisėsaugos institucijoms.

Per kontaktinį punktą iš Lietuvos į Latviją ir atvirkščiai taip pat bus perduodami už įvairius nusikaltimus sulaikyti asmenys.

Tai jau ketvirtas toks kontaktinis abiejų šalių pasieniečių punktas pasienyje su Latvija. Šiuo metu analogiškas darbas atliekamas Saločių – Grenctalės (Pasvalio rajonas), Kalvių - Meitenės (Joniškio rajonas) ir Smėlynės – Medumi (Zarasų rajonas) kontaktiniuose punktuose.

Pasienyje su Lenkija taip pat veikia analogiškas kontaktinis punktas Kalvarija – Budziskas.

Tokių punktų veikla, kaip rodo senųjų Šengeno erdvės narių patirtis, yra labai naudinga. Lietuvai ir Latvijai tapus Šengeno erdvės narėmis ir šiame pasienyje nebelikus nuolatinės kontrolės, ypač svarbus bei reikalingas yra abiejų šalių pasieniečių bendradarbiavimas keičiantis operatyvia informacija, taip pat bendrų veiksmų suderinamumas. Sėkmingos tokių punktų veiklos pavyzdys – sausio mėnesį vykusi oprracija.

Tąkart Lietuvos ir Latvijos pasieniečiams per kontaktinį Saločių – Grenctalės punktą operatyviai pasikeitus informacija, nusikaltimais Latvijoje įtariami vyrai buvo operatyviai sulaikyti Lietuvoje. Tuomet Šiaulių rinktinei Latvijos pasieniečiai perdavė skubią informaciją apie persekiojamus nusikaltėlius ir paprašė pagalbos.

Latvijos pareigūnai pranešė, kad Lietuvos pusėn gali sprukti trys persekiojami nusikaltėliai. Jie buvo įtariami vagystėmis iš krovininių automobilių perpjaunant tentus. Įtariamuosius Latvijos policija bandė sulaikyti už maždaug 6 kilometrų nuo sienos su Lietuva, tačiau šie spruko.

Kolegos Latvijoje Lietuvos pasieniečius įspėjo, kad nusikaltėliai gali būti ginkluoti.

Iškart į minėtą rajoną sienos priedangai Lietuvos pusėje buvo sutelktos papildomos Lietuvos pasieniečių pajėgos.

Tikrindamas sienos prieigas pasieniečių kinologas su šunimi aptiko šviežius pėdsakus pakrantėje ir šliūžes ant Mūšos upės, kuria eina siena, ledo. Jais vokiečių aviganis Radžas ir pasieniečiai nusekė į Lietuvos gilumą. Po persekiojimo jie prisivijo bėgančius tris įtariamuosius, kurie nėrė į netoliese buvusį kaimą.

Kinologas paleido Radžą nuo pavadžio, šis nusivijo bėglius į vieną iš kaimo sodybų, kurioje šie bandė pasislėpti, tačiau buvo aptikti pasieniečių šuns ir sodybą apsupusių pareigūnų.

Sulaikymo metu panevėžietis ir du Panevėžio rajono gyventojai priešinosi, todėl buvo sutramdyti fizine jėga ir surakinti antrankiais. Paaiškėjo, kad Latvijoje plėšikavę vyrai yra nesyk teisti ir gerai žinomi pasieniečiams bei policijos pareigūnams.

 

/ Informacijos šaltinis: www.pasienis.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Bicsport
    dzordzas.lt
    LTV.lt
    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    Suduvos Gidas
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    keliones_ir_pramogos

    Juokelis

    Turistas iš paskutinių jėgų bėga nuo kanibalo ir šaukia jam:
    - Atstok! Aš turiu maitinti žmoną ir keturis vaikus!
    - O maniškiai, reiškia, tegul iš bado miršta?!
     
    0 queries executed