Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

„Neregėtos Lietuvos“ autorius Marius Jovaiša pasiūlė naują nacionalinį prekės ženklą

Spausdinti

Lapkričio 25 dieną pristatytas siūlomas naujas Lietuvos šūkis ir prekės ženklas – Lietuva - Baltijos širdis. Idėjos autorius Marius Jovaiša sakė: “Per pastaruosius metus su “Neregėtos Lietuvos” parodomis apvažiavome 15 pasaulio valstybių. Per pristatymus, atidarymus dažnai tenka pasakoti, kur yra Lietuva. Pastebėjau, kad geras būdas – atsispirti nuo žodžio “Baltija”, nes Baltijos jūrą žino daug daugiau žmonių, nei Lietuvą.”

Tokį būdą, kai šalis pristatoma kaip platesnio regiono atstovė, naudoja nemažai pasaulio šalių, kaip antai Malaizija (Malaysia Truly Asia – Malaizija tikroji Azija), Kroatija (Croatia – Mediterranean the way it used to be – Kroatija – Viduržemio jūra, kokia ji buvo kadaise) ir kitos.

Idėja Lietuvą pristatyti kaip raktinę Baltijos valstybę – Baltijos širdį – M. Jovaišai kilo dar šių metų pavasarį. “Lietuva yra didžiausia iš trijų Baltijos valstybių, turime didingą istoriją, mes vieninteliai dar XIII amžiuje turėjome nacionalinę valstybę, esame tiltas tarp Rytų ir Vakarų, Šiaurės ir Pietų – dėl šių ir dėl daugelio kitų priežasčių galime pretenduoti į teiginį, kad esame šio regiono širdis, bet pirmiausia norėjau įsitikinti, kad mano idėja bus gyvybinga, kad ją palaikys visuomenė ir specialistai – tam atlikome keletą tyrimų” – sakė M. Jovaiša. Beveik pusę metų truko grafinio ženklo kūrimas, konsultacijos, ženklo naudojimo vadovo sudarymas, teisinė registracija, viešosios įmonės steigimas.

Naująjį Lietuvos prekės ženklą administruos ir vystys specialiai šiam tikslui sukurta ne pelno organizacija viešoji įstaiga “Lietuva – Baltijos širdis”. Interneto svetainėje www.baltijossirdis.lt galima nemokamai atsisiųsti ženklo versijas įvairiomis kalbomis, ženklo naudojimo taisykles ir rekomendacijas.

“Grafinis prekės ženklo logotipo sprendimas paremtas Vyčiu – vienu seniausių Europoje herbu. Supaprastintas, stilizuotas Vytis yra tarsi įrėžtas Lietuvos (ir širdies) formos gintaro gabalėlyje. Gintaro gabalėlyje susitinka geltona ir raudona spalva, o užrašas “Lietuva – Baltijos širdis” žalias, taip prekės ženkle atspindima mūsų tautinė vėliava” – sakė M. Jovaiša. Ženklą kūrė autorių kolektyvas: Robertas Jucaitis, Dalia Šimavičiūtė, Giedrius Svirskis, Jurga Andriukevičiūtė, Rolandas Suraučius ir Kristijonas Mazūras.

Pristatymo metu buvo pademonstruotas pirmas pavyzdys, kaip ženklas gali būti naudojamas. Naujausio Mariaus Jovaišos albumo „Heavenly Belize“ („Dangiškasis Belizas“) nugarėje nurodyta, kad albumas buvo atspausdintas Lietuvoje. Nurodant šalį buvo panaudotas naujasis nacionalinis prekės ženklas ir šūkis.

Spalio mėnesį tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa rodo, kad 70% Lietuvos gyventojų pritaria, jog siūlomas logotipas būtų naudojamas kaip prekės ženklas Lietuvą pristatant pasauliui. Tikimasi, kad Lietuvos žmonės, organizacijos ir įmonės, valstybės institucijos įsitrauks į šio ženklo naudojimą. M. Jovaiša išreiškė viltį, kad jei ženklas prigis Lietuvoje, atsiras daugiau galimybių sėkmingai jo sklaidai užsienyje.

/Informacijos šaltinis: http://www.neregetalietuva.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (2)
RSS komentarai
1. 2009-12-31, 11:38
 
Pagarba Mariui, kuris meile tėvynei darbais įrodo. 
 
Manau tikrai mielas ir net toks savas tas ženkliukas... tikiuosi sulauks palaikimo.
 
Andre
2. 2009-12-24, 15:35
 
Super!!! Man patinka. Senai to reikejo ir pagaliau sulaukeme!
 
Kestutis
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    expedicija.lt
    LTV.lt
    dzordzas.lt
    Lokės pėda
    Irklakojis
    Bicsport
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    keliones_ir_pramogos
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    Ditma.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Traukiny ant virsutinio gulto miega vyras.
    Staiga traukinys staigiai stabdo ir vyriškis plojasi nuo gulto i grindis:
    -O ba kaip griuvau,net traukinys sustojo...