Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Pajūrio dviračių takai: įrengti, bet neprižiūrimi

Spausdinti

Dviratininkų bendrija sunerimo, kad pajūryje pamažu nyksta dviračių takai. Teigiama, kad Lietuvos vakarų regione dviračių infrastruktūra yra išplėtota geriausiai šalyje, tačiau jau kelerius metus nieko nebedaroma.

"Dviratininkų vis daugėja. Tai patvirtina ir Smiltynės perkėlos 2009 metų statistika: dviratininkų, norinčių persikelti į Kuršių neriją, skaičius per metus išaugo 34 proc. Tačiau problema ta, kad pajūrio dviračių trasų niekas neprižiūri“, – sakė Lietuvos dviratininkų bendrijos vadovas Linas Vainius.

Anot jo, 2006 metais atidaryta ir plačiai išreklamuota Pajūrio dviračių trasa kiekvienais metais pritraukia vis daugiau dviratininkų.

"Turime tarptautinio lygio dviračių maršrutą, bet juo nesirūpiname. Pajūrio dviračių trasa buvo kuriama kaip sudėtinė trasos „EuroVelo 10“ dalis, bet iki šiol ji nėra pažymėta kaip tarptautinė trasa. Sukurta, tačiau menkai prižiūrima, infrastruktūra nyksta. Be šios pajūrio trasos, per pastaruosius 4 metus Lietuvoje neatsirado nė vienos kitos nacionalinės ar regioninės dviračių trasos“, – tvirtino klaipėdietis Saulius Ružinskas, Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas ir „EuroVelo“ projekto koordinatoriaus Lietuvoje.

Anot dviračių entuziastų, trasos perduotos pajūrio savivaldybėms, tačiau nėra prižiūrimos. Daugiausia problemų kelia danga – daug kur yra duobių, nėra ženklinimų, niekas šių takų nevalo. Taip pat trūksta įvairių nuorodų, informacinių lentelių.

Dviratininkų organizacijų iniciatyva Klaipėdoje pirmąkart savaitgalį organizuotas seminaras, į kurį buvo sukviesti atstovai iš visų šalių aplink Baltijos jūrą bei savivaldybių valdininkai. Jie aptarė tarptautinės trasos „EuroVelo 10“, jungiančios šias šalis, kūrimo problemas.

Dviračių turizmo ekspertų nuomone, kokybiškų dviračių trasų poreikis ir konkurencija tarp jų Europoje auga, todėl kiekviena šalis šioje srityje turi stengtis.

Dviračių entuziastai žadėjo, kad bandys tartis su savivaldybėmis, kad trasos būtų prižiūrimos.


Autorė: Gina Kubiliūtė, 2010-03-22
/ Informacijos šaltinis: www.15min. lt/

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    Lokės pėda
    Irklakojis
    Klajoklis
    MontisMagia.lt
    SveikasVaikas.lt
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120

    Juokelis

    Skrenda lėktuvu gruzinas, o šalia jo sėdi žavi blondinė. Gruzinas atsisuka į ją, nusišypso, parodo visus savo auksinius dantis ir paklausia:
    -mergaite mergaite, o kodel tu tyli?
    -noriu ir tyliu...
    -nori... ir tyli?...
     
    0 queries executed