Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Pajūrio dviračių takai: įrengti, bet neprižiūrimi

Spausdinti

Dviratininkų bendrija sunerimo, kad pajūryje pamažu nyksta dviračių takai. Teigiama, kad Lietuvos vakarų regione dviračių infrastruktūra yra išplėtota geriausiai šalyje, tačiau jau kelerius metus nieko nebedaroma.

"Dviratininkų vis daugėja. Tai patvirtina ir Smiltynės perkėlos 2009 metų statistika: dviratininkų, norinčių persikelti į Kuršių neriją, skaičius per metus išaugo 34 proc. Tačiau problema ta, kad pajūrio dviračių trasų niekas neprižiūri“, – sakė Lietuvos dviratininkų bendrijos vadovas Linas Vainius.

Anot jo, 2006 metais atidaryta ir plačiai išreklamuota Pajūrio dviračių trasa kiekvienais metais pritraukia vis daugiau dviratininkų.

"Turime tarptautinio lygio dviračių maršrutą, bet juo nesirūpiname. Pajūrio dviračių trasa buvo kuriama kaip sudėtinė trasos „EuroVelo 10“ dalis, bet iki šiol ji nėra pažymėta kaip tarptautinė trasa. Sukurta, tačiau menkai prižiūrima, infrastruktūra nyksta. Be šios pajūrio trasos, per pastaruosius 4 metus Lietuvoje neatsirado nė vienos kitos nacionalinės ar regioninės dviračių trasos“, – tvirtino klaipėdietis Saulius Ružinskas, Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas ir „EuroVelo“ projekto koordinatoriaus Lietuvoje.

Anot dviračių entuziastų, trasos perduotos pajūrio savivaldybėms, tačiau nėra prižiūrimos. Daugiausia problemų kelia danga – daug kur yra duobių, nėra ženklinimų, niekas šių takų nevalo. Taip pat trūksta įvairių nuorodų, informacinių lentelių.

Dviratininkų organizacijų iniciatyva Klaipėdoje pirmąkart savaitgalį organizuotas seminaras, į kurį buvo sukviesti atstovai iš visų šalių aplink Baltijos jūrą bei savivaldybių valdininkai. Jie aptarė tarptautinės trasos „EuroVelo 10“, jungiančios šias šalis, kūrimo problemas.

Dviračių turizmo ekspertų nuomone, kokybiškų dviračių trasų poreikis ir konkurencija tarp jų Europoje auga, todėl kiekviena šalis šioje srityje turi stengtis.

Dviračių entuziastai žadėjo, kad bandys tartis su savivaldybėmis, kad trasos būtų prižiūrimos.


Autorė: Gina Kubiliūtė, 2010-03-22
/ Informacijos šaltinis: www.15min. lt/

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Ištroškęs keliautojas įžengia į miestą ir mažo berniuko, sėdinčio ant laiptų paprašo vandens. Berniukas atneša puodelį, kuriame vandens tik ant dugno.
Keliautojas išgeria ir prašo dar. Berniukas atneša tiek pat. Paskui dar kartą... Ir dar...
- Kodėl tu man neatneši pilno puodelio? - klausia keliautojas.
- O as čiaupo nepasiekiu, o iš unitazo daugiau nepasisemia...
 

Knygų lentynėlė