Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Pavasaris keliauja per Europą!

Spausdinti

2010 metų vasario 1-ąją dieną Europoje prasidėjo naujas BirdLife International partnerių koordinuojamo edukacinio jaunimo projekto "Gyvasis pavasaris" (angl. – Spring Alive) etapas. Šią tarptautinę iniciatyvą koordinuoja Lenkijos paukščių apsaugos draugija OTOP (BirdLife partneris Lenkijoje), o lietuviškąją projekto dalį - Lietuvos ornitologų draugija (LOD).

"Gyvasis pavasaris" visų dalyvių laukia specialioje projekto interneto svetainėje www.springalive.net, kurioje moksleiviams, jų šeimų nariams ir mokytojams yra suteikta galimybė įvesti duomenis apie pirmuosius pastebėtus iš žiemaviečių sugrįžtančius paukščius. Pavasario pranašais šiame projekte pasirinktos keturios visoje Europoje aptinkamų paukščių rūšys. Tai baltasis gandras, šelmeninė kregždė, čiurlys ir gegutė.

"Gyvasis pavasaris" projekte, kaip ir kasmet, taip ir šiemet dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių. Jų siunčiamų stebėjimų dėka galima sekti kaip pavasaris keliauja per Europą.

Naudojant visų stebėtojų duomenis projekto svetainėje (http://www.springalive.net) yra generuojami žemėlapiai, kuriuose galima stebėti kaip paukščiai sugrįžta iš savo žiemojimo vietų. Reguliariai tikrindami žemėlapius, stebėdami paukščius ir įvesdami duomenis apie savo stebėtus paukščius, projekto dalyviai patys turi galimybę paspartinti pavasario eigą savo šalyje ar regione.

Pagal užfiksuotus šių paukščių rūšių stebėjimų duomenis, nustatyta, kad pirmieji baltieji gandrai į Lietuvą sugrįžo kovo pradžioje. Pirmieji stebėjimai buvo užregistruoti šalies vakarinėje dalyje. Pirmieji čiurliai ir gegutės buvo užfiksuoti kovo pabaigoje, o pirmosios šelmeninės kregždės – tik balandžio pirmąjį dešimtadienį. Čiurliai pirmiausiai Lietuvoje buvo stebėti šalies pietinėje dalyje (Alytaus regione), gegutės – pajūryje (Klaipėdos regione), o šelmeninės kregždės – šalies vakarinėje dalyje.

Remiantis projekto dalyvių stebėjimais, turime galimybę kasmet sužinoti tikslias pirmųjų migrantų sugrįžimo datas, o galbūt net įvertinti kai kuriuos paukščių migracijos ypatumus ar nustatyti migracijos eigą įtakojančius aplinkos pokyčius. Paukščių apsaugos organizacijos šiuo projektu siekia priminti, kad migruojantys paukščiai aptinkami visoje Europoje, jie kerta daugybės valstybių sienas, ir, kad kiekvienas iš mūsų gali stebėti šį įspūdingą gamtos reiškinį prisijungdamas prie visoje Europoje vystančio projekto.


/ Informacijos šaltinis: www.aplinkosauga.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (2)
RSS komentarai
1. 2012-01-25, 08:35
 
BoI7An zclnjglnuznz
 
qjavdetoe
2. 2012-01-21, 07:02
 
Last one to utlizie this is a rotten egg!
 
Cindy
 
Dviratis.ltNuotykių maratonasAutostop.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Klajoklis
    MontisMagia.lt
    SveikasVaikas.lt
    dzordzas.lt
    Lokės pėda
    Irklakojis
    ZaliejiTuristai.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Pasiklydo kartą trys turistai dykumoje. Brenda per smėlį jau visiškai nusilpę. Tik žiūri - stovi rūmai vidury dikynės. Užeina. O ten trys gražuolės. Nuprausia, pavalgydina, pamyluoja. Staiga girdi - kanopos dunksi. Ogi grįžo šeichas iš medžioklės su visais tarnais. Užėjo į rūmus, pamatė kas čia dėjosi ir sako:
    - Žudyt aš jūsų nežudysiu, bet nubausiu: kiekvieną pagal jo profesiją. Kas iš jūsų kuo dirba?
    - Aš policininkas.
    - Nušaukit jam "gerą" vietą pistoletu!
    - Aš gaisrininkas.
    - Nudeginkit jam "gerą" vietą ugnimi.
    - O aš čiulpinikus pardavinėju...
     
    0 queries executed