Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Pažintis su Neries regioniniu parku

Spausdinti

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pakvietė įvairių laikraščių ir interneto portalų žurnalistus pasitikti vasaros sezoną, keliaujant po saugomas teritorijas. Žurnalistai aplankė vieną iš trisdešimties Lietuvos regioninių parkų, keliavo į arčiausiai sostinės esantį Neries regioninį parką bei grožėjosi jame esančiomis gamtos vertybėmis, istorinėmis ir rekreacinėmis vietomis. Žurnalistai keliavo ne tik atviru „vasaros“ autobusu, bet ir pėsčiomis.

Jau ne vienerius metus Lietuvos saugomose teritorijose yra kuriama infrastruktūra, sudaranti galimybes keliautojams patogiau susipažinti su unikaliu mūsų šalies kraštovaizdžiu, biologine įvairove, etnokultūrinėmis vertybėmis.

Aplankę Neries regioninį parką, žurnalistai nustebo, kad tiek daug įspūdžių galima patirti, keliaujant po Lietuvos gamtą. Žiniasklaidos atstovai pabuvojo ant Naujosios Rėvos ir Karmazinų piliakalnių, aplankė „Jaučio akies“ šaltinį, nuo regyklų žvalgėsi po Neries slėnį, ėjo Dūkštelės pažintiniu taku, stebėjo gamtą ir gėrėjosi panoraminiais vaizdais. Visą kelionę žurnalistus lydėjo ir apie parko įžymybes pasakojo Neries regioninio parko direkcijos vadovė Audronė Žičkutė ir vyr. specialistas Saulius Pupininkas. Vėliau visi užsuko į Dūkštose esantį Neries RP lankytojų centrą, kuriame įrengta moderni ekspozicija.

Nors turizmo statistika teigia, kad lietuviai atostogų metų labiau mėgsta keliauti svetur, tačiau vis daugiau Lietuvos gyventojų domisi laisvalaikio praleidimo galimybėmis savo šalyje. Dauguma jų savo poilsį planuoja gamtoje. Pristatant žurnalistams galimybes keliauti po saugomas teritorijas, tikimasi, kad ir turistai daugiau sužinos apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus bei juose esančias įdomybes.

Lietuvos saugomose teritorijose įrengta daug vandens ir sausumos trasų, pastarosiose turistams siūloma aplankyti gamtos ir kultūros objektus ne tik pėsčiomis, bet ir dviračiais. Visose trasose įrengta informacinė bei rekreacinė įranga: stendai, apžvalgos aikštelės, bokšteliai, poilsio vietos, kad tik lankytojui būtų patogu ir įdomu keliauti. Daug informacijos apie galimybes keliauti po gamtą gali suteikti nacionalinių ar regioninių parkų lankytojų centrai.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Rūtos Baškytės, keliaudami po Lietuvos saugomas teritorijas, pažindami gimtąjį kraštą ir jo gamtą, suvoksime, kodėl turime saugoti gražiausias Lietuvos vietoves. Reikėtų prisiminti poeto V. Sirokomlės žodžius - „didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau, nei savuoju“.

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų,6 rezervatai ir apie 300 draustinių. Mūsų šalyje saugomos teritorijos užima 15,4 procentų visos Lietuvos ploto. Saugomos teritorijos steigiamos gamtiniu, kultūriniu ir rekreaciniu požiūriu valstybinės svarbos kraštovaizdžio kompleksams ir ekosistemoms saugoti.

 

/ Informacijos šaltinis: www.vstt.lt / 2010-05-31

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Provincijos viešbutis.
Pavargęs turistas ateina į savo kambarį, atsigula... jau tuoj užmigs...
Iš už sienos girdisi moters balsas:
- Giliau, giliau!
Po kiek laiko pasigirsta plonas vyriškas balselis:
- Negaliu giliau, galiu tik dažniau!
 

Knygų lentynėlė