Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Slidinėjimo trasos Vilniuje

Spausdinti

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pritarė naujo pramogų ir prekybos centro statyboms. Kaip teigia Alfa.lt šaltiniai, teritorija, kurioje iškils statinys, turėjo atitekti daugybei vilniečių, kurie yra padavę prašymus atkurti žemės nuosavybę. Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos prezidentas Eugenijus Bulavas tai vadina dar viena Naujųjų Vasiukų titulo verta idėja.

Kaip pranešė savivaldybė, Gariūnų ir Titnago gatvių sankirtoje (Vilkpėdės seniūnija), maždaug 2,5 hektaro plote iškils daugiafunkcinis centras su dirbtinio sniego slidinėjimo trasomis.

Alfa.lt žiniomis, šį centrą ketinama statyti ant žemės, kuri jau buvo numatyta atkurti žemės nuosavybei. Kalbama, kad jau vyko projektavimo darbai, devyniems tūkstančiams vilniečių čia ketinta atriekti nedidelius sklypelius.

78,5 tūkst. kvadratinių metrų bendro ploto pastatų kompleksas turės 1 800 vietų automobilių statymo aikštelę. Projekto plėtotojai tvirtina, kad naujasis kompleksas bus daugiau pramogų nei prekybos, o sklypo reljefas itin palankus slidinėjimo trasoms įrengti. Projekto iniciatorė UAB „Avi valda“ čia planuoja pakloti 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto trasas su dirbtinio sniego danga. Vienu metu tokiose trasose galės pramogauti apie 350 žmonių.

„Turime tik Liepkalnį su keltuvais, kurie retai kada veikia, na, ir apgriuvusias trasas Antakalnyje, Šilo gatvėje. Vilniečiams slidinėjimo entuziastams tenka važiuoti į Ignaliną, Anykščius arba Latviją“, – apie slidinėjimo trasų Vilniuje stygių BNS naujienų agentūrai kalbėjo Vilniaus meras Juozas Imbrasas.

Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos vadovas Eugenijus Bulavas kategoriškas: „Nebūkime naivūs, nebus čia slidinėjimo trasų. Nesvaičiokim ir nestatykim didžiųjų Vasiukų.“ Jo nuomone, vieta tokiam centrui itin netinkama. „Čia kaip tik eina transporto koridorius. Neatsitiktinai statomas transporto srautus nukreipsiantis aplinkkelis. Vadinasi, jeigu bus pastatytas pramogų centras, tai toji idėja, kaip palengvinti susisiekimą, kad būtų mažiau kamščių, taps nieko verta. O kur dar garantuota tarša“, – argumentus dėsto pašnekovas.

Jo teigimu, sumanymas yra nevykęs dar ir dėl to, kad statybos numatytos vietoje, kur driekiasi aukštos įtampos tinklai, valymo įrenginių infrastruktūra, kur visai šalia teka Neris.

E. Bulavo teigimu, ne mažiau svarbus kitas, „filosofinis klausimas“. „Negali Vilniaus miestas sirgti centrų gigantomanija, nes jie išbalansuoja socialinę infrastruktūrą. Miesto vystymo prasme tai yra nesusipratimas. Pervažiuokite Europą, niekur nepamatysite, kad tokie monstrai stovėtų miesto ribose. O juk Vilniaus miesto plėtra eina būtent ta – Grigiškių kryptimi.“
Beje, trumpame planuojamos ūkinės veiklos aprašyme, kurią bendrovė „AVI valda“ šių metų balandį pateikė LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui, kalbama ne apie 2,5 hektarų teritoriją, kurią savo pranešime įvardija Vilniaus savivaldybė, bet apie kone septynių hektarų plotą. Remiantis minėtu dokumentu, užstatymo plotas būtų 5,5 hektarų. Centre planuojama įrengti parduotuvių, restoranus, biurų, viešbučio patalpas, pramogų parką, o šalia – automobilių stovėjimo aikštelę.


Autorė: Eugenija Grižibauskienė. Išspausdinta 2008.09.11
/ Informacijos šaltinis: www.alfa.lt /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (1)
RSS komentarai
1. 2012-02-25, 14:23
 
as gyevnu sitame kaime (kretuonu kaime) as jeme gimiau ir augau ir tie garsai istikruju yra tai mano nuostabusis gyvenimas tais graziai balsais prasidejo ;]
 
Khalid
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Bicsport
    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    Suduvos Gidas
    LTV.lt
    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    ZaliejiTuristai.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Vakarienės metu prie laužo turistas klausia draugo:
    - Klausyk, o tie grybai, kuriuos valgome nenuodingi?
    - Tu čia mažiausiai klausinėk. Valgai, tai valgyk. Vis tiek visi į palpinę netilpsim…
     
    0 queries executed