Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Startuoja tarptautinio kultūros ir ekologijos festivalio "Birštono grynparkas" kūrybinės dirbtuv

Spausdinti

Antrojo tarptautinio kultūros ir ekologijos festivalio „Birštono Grynparkas” programa startuoja balandžio pradžioje, žymaus Vokietijos choreografo Samiro Akikos kūrybinėmis dirbtuvėmis hiphoperiams, šiuolaikiniams šokėjams ir aktoriams. Kartu su Samiru Akika į Lietuvą atvyksta du jo bendražygiai – dramaturgas Sebastianas Zarzutzkis ir vienas talentingiausių Akikos trupės hiphopo šokėjų Youngungas S. Kim - Jackys. Nuo balandžio 4 iki 10 dienos tarptautinė komanda kurs naujo šokio spektaklio „Veidai“ choreografiją. Vėliau kūrybinių dirbtuvių rezultatus į visumą sujungs kauniečiai choreografai Lina Puodžiukaitė ir Marijanas Staniulėnas. Šokio spektaklis „Veidai“ bus parodytas festivalio atidarymo vakarą Birštono kultūros centre, gegužės 6 dieną.

Samiras Akika ir lietuvių kūrybinė grupė susitinka ne pirmą kartą. Dar pernai vasarą choreografas kartu su Sebastianu Zarzutzkiu ir lietuviais šokėjais bandė apibrėžti mūsų kraštui aktualias temas, ieškoti jų perteikimo formų. Tada ir gimė naujojo spektaklio „Veidai“ idėja. „Veidai“ – tai mūsų pačių mąstymo ir elgsenos projekcijos įvairiose gyvenimo situacijose, nesvarbu ar tai būtų socialinės, bendruomeninės ar asmeninės erdvės. Samiras Akika padeda kiekvienam spektaklio dalyviui surasti autentišką meninę kalbą ir ją perteikti žiūrovui. Kur jis bestatytų spektaklius – Afrikoje, Amerikoje, Europoje ar Azijoje – jis visų pirma kalba apie toje šalyje gyvenančių žmonių problemas. Pats choreografas gimė Alžyre, užaugo Paryžiuje. Čia studijavo fiziką, matematiką ir sportą, vėliau išvyko į Majamį. Būdamas 26-erių jis atvyko į Vokietiją, kur susižavėjo Pinos Bausch kūryba. Studijavo Essene, netrukus pradėjo dirbti kaip laisvai samdomas šokėjas ir choreografas, pelnė Vokietijos šokio apdovanojimus.
2009 – siais įkūrė „Unusual Symptoms“ prodiuserinį ženklą. „Unusual Symptoms“ suvokiamas kaip tinklas, kuris apjungia jaunus, novatoriškus, tarptautiniam bendradarbiavimui pirmenybę teikiančius menininkus. Į šį tinklą įsiliejo ir žinomi lietuvių kūrėjai Marijanas Staniulėnas ir Lina Puodžiukaitė. Jie žiūrovams pažįstami tiek iš „Auros“ šokio spektaklių, tiek iš choreografinių kompozicijų, kurias jie sėkmingai kuria įvairiems televizijos šokių projektams, „Marijano studijai“, „Aurai“ ar kitoms šokio trupėms. Ilgą laiką studijavę ir dirbę užsienyje abu menininkai yra pripažįstami kaip vieni talentingiausių jaunosios kartos choreografų.


Tarptautines kūrybines dirbtuves remia Vokietijos Goethes institutas.

Daugiau informacijos apie festivalį ir kūrybines dirbtuves www.grynparkas.lt
 

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Ekskursijos vadovas sako turistų grupei:
- Jeigu gerbiamos ponios patylėtų, tai išgirstume Niagaros krioklio ūžesį…
 

Knygų lentynėlė