Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

To nepamatysi niekur kitur... tik Raseinių krašte

Spausdinti

Gražų trečiadienį Turistas.lt komandai teko garbė ir džiaugsmas pakeliauti po Raseinių kraštą ir susipažinti su jo branginamais turtais. Kelionę pradėjome Raseinių turizmo ir verslo informacijos centre, kuris duris atvėrė jau pernai. Tuoj pat aplankėme ir gretimai įsikūrusį Raseinių krašto istorijos muziejų. Pastatas statytas 1930 metais buvo naudojamas kaip arešto namai. Mažose kamerose sutalpindavo net iki 20 žmonių. Vėliau pastato paskirtis daug kartų buvo keista, pastatas nyko, o dabartiniame atrestauruotame pastate įkurta daug įvairių etnografinių, istorinių, gamtinių ir bei įžymių krašto žmonių ekspozicijų.

Jūkainių geomorfologinis draustinis – neapsakomo grožio ir gamtos garsų kampelis į kurį atvyksta ir įsimylėjėlių porelės, šeimos atokvėpiui ir moksleivių grupės. Draustinyje įrengtas medinis takas, kuris pritaikytas ir žmonėms su negalia. Keliaujant šiuo taku galima susipažinti su augančiais medžiais, medinėmis skulptūromis, pailsėti įrengtose užkandžiavimo vietose, bei į viską pažvelgti iš apžvalgos bokštelių. Vietos kalvotos, miškingos bei pelkėtos, o iš už krūmų ar meldų gali išlįsti ir briedis ar linksmas kiškutis.
To pačio miško, tik kitame gale stūkso paslaptingieji Molavėnų piliakalniai... Yra nuomonių, jog čia stovėję garbingieji Pilėnai. Tai išduoda aplinkinių kaimų pavadinimai. Dabar Molavėnų piliakalniai atgyja nauja dvasia, čia statomos nuorodos, tvarkomi šlaitai, įkuriami laiptai, mugės aikštės ir scena. Mindaugo karūnavimo dieną čia tradiciškai atgyja istorija ir kasmet vyksta ispūdingi vaidinimai. Štai šiemet minint Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejų visi yra kviečiami pažiūrėti režisieriaus V. Rumšo pastatytą spektaklį pagal Just. Marcinkevičiaus „Katedra“.
Besidomintieji technikos išradimais ir senoviniais daiktais tikrai neaplenks Nemakščiuose įkurto Leono Tamulevičiaus vadinamo „Muziejuko“. Čia galva išties svaigsta nuo sukauptų senųjų vertybių – batsiuvių, kalvių, medžiotojų, ūkininkų darbo įrankių bei lietuvių buities rakandų. Daugką čia galima ir pačiam išbandyti, išsiaiškinti kam daiktai skirti ir kaip jie veikia. Kiemo vidury puikuojasi garbingas – jau 102 metų sulaukęs išradimas – Pšemislo Neveravičiaus savaeigė aštuonratė važiuoklė.
Sekant technikos atradimų pėdomis neįmanoma neaplankyti ir Lyduvėnų tilto, kuris yra vienas iš aukščiausių ir ilgiausių ne tik Lietuvoje, bet ir pabaltijyje. Į jį žiūrint net kvapą užgniaužia. O mums teko garbė jį lankyti netgi tuo metu, kai traukinys dardėjo. Deja, keleiviniai traukiniai dėl per mažo lietuvių poreikio juo jau nebevažiuoja ir išvysti čia galima tik krovininius. Nors ant tilto leidžiamos tik eskursijos su leidimais, apsauginiame bunkeryje, kuris šiuo metu nebenaudojamas gali apsilankyti visi.
Netoli Lyduvėnų, tarp miškų pasislėpęs piligrimystės centras – Šiluva, kurio garsas jau senai peržengęs ne tik Raseinių, bet ir Lietuvos ir Europos ribas. Čia vienoje vietoje dera ir šiuolaikinė pagrindinės miesto aikštės architektūra ir senieji mediniai namai bei bažnyčia ir koplyčia. Ramus miestelis, pulsuojantis gamta, svetingumu ir Marijso dvasia, per atlaidus tampa tikrai šurmulinga ir vieninga minia.
Daug prikeliavęs ir pamatęs turbūt kiekvienas suka galvą, kur apsistoti pernakvoti ir pailsėti. Tiem, kurie trokšta gamtos ir visų malonumų bei patogumų vienoje vietoje, gali aplankyti Palukščio dvarą, kuriame įkurta kaimo turizmo sodyba „Rokynė“. Čia galima ir ramiai pailsėti su šeima ar draugais tvenkinių apsuptame dvare, švesti įvairias šventes, sportuoti ar sudalyvauti įvairiose šventėse su keliais tūkstančiais kitų dalyvių ir smagiai pašėlti.
Linkime ir Jums geros kelionės ir neišdildomų įspūdžių po Raseinių kraštą.


Asta Stasiukaitienė, 2010-06-03

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

- Štai jums auliniai, kuriuos užsakėte naująjai poliarinei ekspedicijai. Tikiuosi jums patiko tie, kuriuos pasiuvau jūsų praeitam žygiui?
- Taip, labai. Tai buvo patys skaniausi auliniai, kokius tiktai teko valgyti.
 

Knygų lentynėlė