Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Viešas protestas dėl tarptautinės „EuroVelo“ dviračių trasos naikinimo Vilniaus mieste

Spausdinti

Lietuvos dviratininkų bendrijos (LDB) nariai iš žiniasklaidos sužinojo apie sprendimą panaikinti tarptautinės reikšmės dviratininkų trasos atkarpą Gedimino prospekte, atiduodant vienoje gatvės pusėje esantį dviračių taką automobilių statymui.
Primename, kad šis takas yra Europinio dviračių trasų tinklo EuroVelo sudėtinė dalis. EuroVelo tinklo prekinis ženklas priklauso Europos dviratininkų federacijai, jo įgaliotasis atstovas Lietuvoje yra Lietuvos dviratininkų bendrija.

Suderinę su Lietuvos dviratininkų bendrijos (LDB) taryba, Vilniaus m. tarybos nariai reiškia protestą dėl dviratininkams skirto tako Gedimino prospekte naikinimo.
Šis savivaldybės veiksmas rodo neteisingas miesto vystymo kryptis. Oficialiai deklaruojant dviračių, kaip transporto priemonės, populiarinimą yra trumpinamas esamas dviračių eismui skirtų takų tinklas. Tuo pačiu miesto centras daromas mažiau patraukliu gyventojų laisvalaikiui, nes leidus motorinių transporto priemonių eismą automatiškai didės ir cheminė bei triukšmo tarša. Kaip rodo apklausos, vos 20 proc. Vilniaus gyventojų pritaria tokiam savivaldybės žingsniui. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad miesto centro grąžinimas automobiliams sunkiai dera su senai pažadėtu motorinio transporto apmokestinimu į jį įvažiuojant.
Klausimą dėl nesuderinto EuroVelo trasos dalies panaikinimo LDB atstovai kels ir neeiliniame Europos dviratininkų federacijos suvažiavime, kuris įvyks Birželio 22 d. Kopenhagoje kartu su „Velo-City Global“ konferencija.

Lietuvos dviratininkų bendrija (LDB) – tai 1996 m. įkurta savarankiška visuomeninė ne pelno organizacija, kurios tikslas – dviračių, kaip transporto priemonės susisiekimui, rekreacijai ir turizmui, o taip pat ir kito ekologiško transporto populiarinimas.
LDB vienija šiam tikslui pritariančius dviratininkus iš visos Lietuvos.

LDB tarybos narys Eduardas Kriščiūnas
Mob. tel. +370 687 30747

LDB tarybos narys Frank Wurft
Mob. tel. +370 699 56009

/2010-06-16/

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Du turistai prie senos bažnyčios.
Vienas sako kitam:
- Tu apžiūrėk bažnyčią iš išorės, o aš – iš vidaus. Taip bus greičiau.
 

Knygų lentynėlė