Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Vištyčio regioniniame parke nauji informaciniai stendai ir stoginės

Spausdinti

Vištyčio regioninio parko lankytojams ruošiama maloni staigmena.
Šiuo metu visoje parko teritorijoje verda darbas: statomos rodyklės, stendai, kuriuose netrukus bus pakabinti žemėlapiai bei pateikta informacija apie parke esančius objektus. Visą darbą planuojama pabaigti maždaug per pusantro mėnesio.

 

– Pati pradžia padaryta prieš trejus metus, kai buvo pradėtas rengti pagrindinės dviračių trasos projektas. Parengta įvairių dokumentų, buvo daug pakeitimų, daug variantų. Dabar jau prieita ir prie konkrečių darbų, – kalbėjo regioninio parko direktorius Nerijus Paškauskas.
Direktorius sakė, jog iš viso parke bus pastatyta 17 didelių informacinių stendų, ant kurių bus pritvirtintas viso parko žemėlapis. Padaryti ir 23 mažesni stendai, kurie žymės konkrečius objektus, 24 dviračių trasą žyminčios rodyklės, 10 rodyklių, kurios rodys svarbiausius lankytinus objektus, 39 tam tikrus objektus žymintys informaciniai ženklai. Prie visų įvažiavimų į parką, svarbiausiose vietose, kur renkasi žmonės, bus pastatyta 15 stoginių, tiek pat stalų, 48 suolai, įrengtos 32 šiukšliaduobės, 33 dviračių stovai.
Regioninis parkas turės ir gražų akmenį-stendą, jis stovės vienoje iš parko regyklų.
Visa ši įranga bus skirta ne poilsiui, rekreacijai, o pažintiniam turizmui.
– Praėjusią savaitę mūsų parke lankėsi visos respublikos archyvų darbuotojai – iš viso apie 150 archyvarų. Dvi dienas vedėme ekskursijas. Tie žmonės labai susidomėjo, kodėl stovi tušti stovai, be jokios informacijos. Išgirdę, kad čia kaip tik pradedama rengti informacinė sistema, jie nuoširdžiai džiaugėsi, sakė kitais metais atvažiuosią apžiūrėti. Iš tiesų dabar žmonėms bus labai patogu, informatyvu – jie patys galės nukeliauti, aplankyti visus objektus. Bus schemos, informacija, nereikės jokių lankstinukų, – džiaugėsi regioninio parko direkcijos kultūrologė Rima Gagienė.

Pagamino žemaičiai
Dailius medinius įrenginius Vištyčio regioniniam parkui pagamino subrangovai iš Žemaitijos – tautodailininko Arvydo Klovo individuali įmonė.
Tautodailininko A.Klovo vadovaujama įmonė turi puikios patirties – yra pagaminusi ir pastačiusi įrenginius Salantų, Tytuvėnų regioniniuose parkuose, Labanore, Aukštadvaryje ir kitur.
Šios įmonės darbininkai patys pagamina užsakytus dirbinius, patys atveža ir pastato numatytoje vietoje.
Vyrai, pasak direktoriaus N.Paškausko, dirba tikrai atsakingai, stengiasi viską įrengti taip, kad turistams būtų kuo patogiau.
Rodykles, stendus darbininkai pagamino iš eglės medienos, o stalus, suolus, šiukšliaduobių apvadus – iš ąžuolo.
Medis gerai impregnuotas, tad iki pirmo „remonto“ turėtų laikyti bent penkerius metus. Žinoma, jei gražių įrenginių anksčiau nesugadins kokie vandalai.
– Nesugadins, patikėkite manimi. Gražių dalykų negadina. Pastebėjome, kad vaikai kartais subraižo metalinius stendus, kurie, beje, yra patys brangiausi. Bet šiaip, kur statėme įrenginius, beveik niekur niekas nepaliesta. Galų gale nereikia galvoti, kad daužys, laužys – reikia į viską žiūrėti optimistiškai. Kita vertus, jei jau sudaužys – vėl atstatysime! – puikiai nusiteikęs kalbėjo A.Klovas.
Darbininkams vadovaujantis tautodailininkas džiaugėsi, kad darbuotis teko tokiose gražiose Sūduvos vietose. „Negaliu atsidžiaugti jūsų krašto gamta. Ypač gražūs vaizdai atsiveria važiuojant nuo Kybartų Vištyčio link. Toks grožis – tiesiog širdis apsąla!“ – stebėjosi žemaitis.


Netrukus regioniniame parke atsiras ir daugiau naujų ženklų.
Už Vištyčio regioninio parko lėšas rengiamasi pastatyti draustinius žyminčius ženklus. „Santakoje“ jau buvo rašyta apie tai, kad atsivėrus Šengeno erdvei į Vištytį ėmė keliauti lenkų turistai. Jie traukia ir į Grybingirio rezervatą – vienintelį tokio statuso rezervatą Lietuvoje, kur lankytis griežtai draudžiama. Todėl pagaminta 50 ženklų lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis Jie jau parvežti į Vištyčio regioninį parką ir bus pastatyti iki liepos pradžios.
Kartu tvarkomos ir poilsiavietės prie ežero. Regioninio parko darbuotojai jau atnaujino stalus, nušveitė suolų viršų. Į urėdiją taisyti nuvežtos ir sūpynės. „Mėginsime patobulinti, kad jų taip greitai negalėtų sulaužyti, – gal šiemet laikys ilgiau“, – kalbėjo parko direktorius.

 

Autorė Eglė Mičiulienė. Publikuota 2008.06.13

/ Informacijos šaltinis: www.suduvosgidas.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Reklama viešbutyje: “ Mūsų viešbutyje tylu, švaru, gaivus oras. Jeigu jūs ir čia negalėsite užmigti, reiškia, jus kankina sąžinė.
 

Knygų lentynėlė