Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Yra kur slidinėti ir klaipėdiečiams

Spausdinti

Savaitgalį Pikteikiuose, prie Minijos slėnio, žmonių būna tiršta. Pakelėse sunku rasti vietos, kur pasistatyti automobilį. Pramogautojai čia traukia būriais, kai kurie priekabomis atsigabena keturračiais ir jais skrodžia slėnio pusnis.

Pakeliui iki slidinėjimo trasos – kelios puikios vietos rogučių mėgėjams. Kalvą, kurios papėdės ilgis daugiau nei šimto metrų, pamėgo ir vaikai, ir suaugę.

Už kilometro galima rasti ir slidinėjimo trasą. Čia slidinėjęs Vaclovas guodėsi, kad sniego mažoka, tačiau jis toks retas, kad radęs laisvesnio laiko traukia ant kalvos.

Dauguma pramogautojų – klaipėdiečiai. „Daugiau vakarų Lietuvoje neturime kur paslidinėti, kaip tik čia, Pikteikiuose“, – teigė Vaclovas.

Kalvose prie Minijos upės įrengtas ir vienintelis keltuvas, į viršunę keliantis slidininkus. Anot kalnų slidinėjimo klubo „Želsva“, administruojančio slidinėjimo trasą Pikteikiuose, nario Arūno Antanaičio, susidomėjusiųjų žiemos sporto šakomis – akivaizdžiai padaugėję.

„Mūsų klubas nėra pelno siekiantis, tai laisvanoriška draugija, iš savo lėšų pasistačiusi keltuvą. Narių skaičius yra ribotas. Tačiau atsitinka ir taip, kad privažiuoja tiek žmonių, kad nebeužtenkame kablių keltuvui“, – pasakojo jis.

A.Antanaitis pripažino, kad konkuruoti su Latvijos kalvomis, priviliojančiomis slidinėjimą mėgstančius klaipėdiečius, Pikteikiams dar pernelyg anksti. „Tam reikėtų didelių investicijų. Verslininkai, skaičiuojantys, kada tai atsipirks, ko gero nesiryžtų čia investuoti“, – teigė pašnekovas. Jis pats paslidinėti į Pikteikius sugrįžo po poros žiemų.

Ši žiema beveik po dviejų metų pertraukos pažėrė sniego, kad vėl buvo galima išsitraukti slides iš rūsio: pastaraisiais metais sniego buvo per maža.


/ Informacijos šaltinis: www.15min.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Valstietis sako atvykusiems poilsiautojams:
- Pas mus rytais svečius žadina gaidys.
- O, kaip romantiška! – sušuko viena atvykėlė. – Tada užsukite jį 8 valandai.
 

Knygų lentynėlė