Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Žaliūkių vėjo malūnui sugrąžinti sparnai

Spausdinti

Restauruotas Žaliūkių vėjo malūnas (Architektų g. 73, Šiauliai) daugiau nei po vienerių metų pertraukos vėl turi medinius sparnus. Pagal istorinę ikonografinę medžiagą atkurta autentiška Žaliūkių medinio vėjo malūno sparnų konstrukcija buvo iš naujo pagaminta ir papildomai sutvirtinta šiuolaikiškomis priemonėmis, kad ateityje atlaikytų gamtos jėgų siautėjimą. Šiauliečių ir miesto svečių gausiai lankomas malūnas atgavo pirminį vėjo malūno vaizdą ir vieną iš pagrindinių konstrukcijos elementų grūdams malti.

Žaliūkių malūnas ir jo technologinė įranga baigti restauruoti prieš dvejus metus. Restauravimo darbai finansuoti Norvegijos finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis pagal projektą „Žaliūkių medinio vėjo malūno restauravimas ir pritaikymas visuomenės reikmėms“. 2010 m. rugpjūčio mėnesį dėl gamtos jėgų poveikio buvo apgadinti du restauruoto malūno sparnai. Sparnų konstrukcijos neatlaikė vasaros liūčių ir ne kartą kilusio stipraus, gūsingo vėjo. Žaliūkių malūno sparnus, vykdydama restauravimo darbų garantinius įsipareigojimus, savo lėšomis atstatė UAB „Meba“. Kaip sutvirtinti sparnų konstrukcijas, rangovus konsultavo geriausi paveldosaugos specialistai.
Nauji Žaliūkių medinio vėjo malūno sparnai pagaminti iš eglės medienos pagal autentišką konstrukciją, remiantis istorine ikonografine medžiaga bei išlikusių analogiškų objektų pavyzdžiais. Sparnų konstrukcija sutvirtinta anglies pluošto klijuojamų demblių sistema, kuri padidina konstrukcijų tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Ankstesni ąžuoliniai posparniai pailginti. Konstruktorių skaičiavimais, toks sprendimas turi užtikrinti sparnų stiebų stiprumą esant vėjo greičiui iki 25 m/s.
Tikimasi, kad sustiprinti vėjo malūno sparnai ateityje atlaikys dėl besikeičiančio klimato padažnėjusių viesulų, vėtrų ir stiprių vėjų šėlsmą.
 

/ Informacijos šaltinis: Aušros muziejus 2011-12-09 /

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (1)
RSS komentarai
1. 2012-01-19, 17:43
 
At last some rationality in our little dbetae.
 
Pokey
 
Autostop.ltNuotykių maratonasDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    MontisMagia.lt
    expedicija.lt
    Skrydis parasparniu
    Klajoklis
    Suduvos Gidas
    LTV.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    robinzonada.lt
    MusuPaveldas.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    ZaliejiTuristai.lt
    Ditma.lt
    keliones_ir_pramogos

    Juokelis

    - Štai jums auliniai, kuriuos užsakėte naująjai poliarinei ekspedicijai. Tikiuosi jums patiko tie, kuriuos pasiuvau jūsų praeitam žygiui?
    - Taip, labai. Tai buvo patys skaniausi auliniai, kokius tiktai teko valgyti.