Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Zoosodas Pavilnyje

Spausdinti

Gyvūnų laikymas nelaisvėje dažnai tampa ginčų, diskusijų objektu. Laisvės pranašumas - gimtieji namai, įprasta aplinka, maistas, galimybė pasirinkti partnerius. O ką duoda nelaisvė? Išsaugomos, platinamos nykstančios rūšys. Apsaugoma nuo priešų, parazitų, bado, užterštumo, vadinasi, pailginamas gyvūno amžius.

Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro zoosodas sukurtas kaip ugdomoji pažintinė bazė šalies moksleiviams ir likusiai visuomenės daliai. Šio zoosodo tikslai yra supažindinti lankytojus su Lietuvos faunos atstovais, parodyti egzotus, sudaryti sąlygas pažinti gyvūnus, pasidžiaugti ir pailsėti stebint akvariumus, akvaterariumus, terariumus. Šiuo zoosodu domisi, jį lanko ne tik bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, bet ir neįgaliųjų internatinių mokyklų moksleiviai; praktiką atlieka Vilniaus pedagoginio universiteto, Vilniaus universiteto studentai, dailės mokyklų moksleiviai.

Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrui įsikūrus Pavilnyje ir atsiradus sąlygoms laikyti gyvūnus, Centro darbuotojai, moksleiviai pradėjo auginti jūrų kiaulytes, žiurkėnus, smiltpeles, triušius. Jau 1963 "Mūsų sodai" kvietė vilniečius apsilankyti tuometinio Centro zoosode. 1974 m. Vilniaus 1-oji internatinė mokykla padovanojo bezdžionę, didįjį apuoką, įvairių smulkiųjų žinduolių. Dar vėliau gyvūnų skaičius, rūšinė sudėtis kito, plėtėsi.

1989 m jauniesiems ichtiologams įrengta akvariuminė. Akvariumuose, akvaterariumuose šiuo metu gyvena 12 rūšių dekoratyvinės žuvelės, 4 rūšių varliagyviai, ropliai, vorai - iš viso 120 gyvūnų. O zoosode, be minėtųjų, yra dar apie 100 vnt. 53 rūšių bei veislių gyvūnų.

Oficialiai Centro zoosodas atidarytas 1991m. rugsėjo mėnesį.

Beveik visi zoosodo gyvūnai turi vardus, gyvenimo įstoriją. Didžioji centro gyvūnų dalis - "nabagėliai". Tai vienaip ar kitaip traumuoti gyvūnai suradę centre prieglobsti, buvo pagyti ir liko gyventi čia.. Pvz. Jūrinis erelis su amputuota koja, Paprastasis suopis be vieno sparno ir kiti.

Zoosodo gyvūnai sąlyginai suskirstyti į šias pagrindines grupes: ūkininko kiemas; Lietuvos fauna; egzotiniai gyvūnai; mažieji augintiniai (smulkieji žinduoliai); dekoratyviniai paukšteliai; akvariumų, terariumų gyventojai.

LJGC zoosodas lankytojus priima kasdien:
vasarą nuo 10.00 iki 17.00 val.,
žiemą nuo 10.00 iki 16 val.

Organizuotos ekskursijos registruojamos tel.: 2670090; 2670060
Norintieji pasivažinėti vežimaičiu, rogėmis tariasi papildomai.
Adresas: Džiaugsmo g. 44, Vilnius

 

/ Informacijos šaltinis: www.zaliejituristai.lt /

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Miške meška sutiko žmogų.
- Tu kas?
- Aš turistas.
- Ne . Tai aš turistas, o tu – turisto pusryčiai !
 

Knygų lentynėlė