Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Pristatyta knyga iš Antano Poškos kelionių po Indiją

Spausdinti

Lapkričio 20 dieną Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta šiemet išleista Antano Poškos kelionių knyga „Indijos palmių paunksnėje“. Tai VI-tasis tomas iš knygų serijos „Nuo Baltijos iki Bengalijos“, kurioje pasakojami aštuonis metus trukusios kelionės motociklu iš Kauno per Europą, Afriką, Aziją ir Indiją įspūdžiai. Ši diena knygos pristatymui pasirinkta neatsitiktinai, tai ypatingadata, nes šią dieną prieš 80 metų A. Poška su M. Šalčiumi užsėdę ant motociklo ir pajudėjo į kelionę iš Kauno centro. Knygos pristatymą organizavo ir vedė Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius, karštai sekantis A. Poškos pėdomis ir aistra keliauti šiomis dienomis užkrečiantis daugelį sutiktų žmonių. Knygų serijos redaktorė Birutė Ilgūnienė, kaip pati sakė, daranti šį darbą su aistra, perskaitė keletą ištraukų iš šių knygų. A.Poškos sūnėnas Augustas Kubilius, pasidalino įspūdžiais iš susitikimų su dėde, jo aistringų pasakojimų, kurių įkvėptas ir rūpinosi nuosekliu paliktos medžiagos išdėstymu. Taip pat žiūrėjome LRT sukurtą laidą apie Pošką. Drauge pasidžiaugėme jau išėjusiais šešiais knygų tomais ir viltingai laukiame dar dviejų.

Išsamesnis knygos aprašymas čia.

A.Poška - aistringas keliautojas, mokslininkas antropologas. Didžiąją savo kelionę pradėjo 1929 m. drauge su M.Salčium -per Europą, Afriką, Aziją ir į Indiją. Į Lietuvą grįžo po aštuonerių metų. 1945 m. buvo sovietų įkalintas, ištremtas į šiaurę, po to perkeltas į Vidurinę Aziją. Nors ir būdamas tremtiniu, dirbo archeologinį ir antropologinį darbą. Grįžo į Vilnių 1959 m. Mirė-1992 m. 2003 m. paminėtos šimtosios A.Poškos gimimo metinės.

Kelionę prisiminti - visko atpildas. Faktiškai gyvenimas ir yra kelionė. ...Atsiminimai lieka atpildas, kuris, rodos, kur kas vertingesnis už patį faktą. Tai žmogaus vidaus praturtinimas, draugiškumo, kantrybės ir aistrų išbandymas. Tad kas gi yra kelionė?
...„Keliauti - reiškia nusipurtyt dienines, menkavertes, ydingas dulkes, pamiršti smulkias, o kartais ir stambesnes intrigėles, atsinaujinti ir papildyti savo vidinį aš - tapti didesniu žmogumi".
A. Poška

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

- Mama, žiūrėk, iš dviratininkų pirštinių pirštai kyšo, kaip iš mūsų tėvelio kojinių!
 

Knygų lentynėlė