Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Užburti kalnų magijos ir didybės

Spausdinti

Ketvirtadienio vakarą į Birštono kultūros centro mažąją salę riūnkosi tie, kurie yra pajutę kalnų magiją ir trauką, kurie žavisi debesyse paskendusiomis viršūnėmis. Į šį susitikimą birštoniečius pakvietė žinomas alpinistas, daugelio alpinistų tituluojamas krikštatėviu, Algimantas Jucevičius ir kalnų fotografas, jo bendražygis Raimundas Puišys, kurio fotografijų paroda buvo eksponuojama Kultūros centro fojė.

Pristatydamas keliautojus į kalnus, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas sakė, kad kalnai – tai filosofija, gyvenimo būdas ir religija. Kas pažino kalnus, tas bus jų pavergtas visą gyvenimą.

Alpinistas ir keliautojas Algimantas Jucevičius šiais metais Lietuvos tūkstantmečio ir Gedimino Akstino viršukalnės 50-mečio proga vedė didelę 250 alpinistų ir turistų grupę į Tian Šanio kalnuose esančią G.Akstino viršukalnę. Ne tik nuvedė, bet ir visus sėkmingai parvedė.

Keliautojas pasakojo, kad 1959 metų vasarą Kaukazo kalnuose žuvo trys Lietuvos alpinistai, tarp jų ir Gediminas Akstinas. Tais pačiais metais G.Akstino bičiulis alpinistas kirkizas surengė ekspediciją, kurioje dalyvavo trys lietuviai, užkopė į bevardę viršūnę ir ją pavadino G.Akstino vardu.

Algimanatas Jucevičius rodė vaizdo medžiagą, pasakojo apie įvairius žygius, apie kelionės metu sutinkamus vietinius žmones, jų gyvenimo būdą ir nepaprastą vaišingumą.

Vakaro metu buvo papasakota daug įdomių dalykų iš keliautojų gyvenimo, apie įspūdžius ir išgyvenimus, kurie pasitaiko kalnuose.
Raimundas Puišys taip pat dalijosi įspūdžiais iš kelionių. Be to, jis pažymėjo, kad Algimantas Jucevičius yra labai puikus kelionių vadovas, atsižvelgiantis į pačių silpniausių žygio dalyvių pajėgumus, visada padrąsinantis ir padedantis savo didžiuliu kelionių po kalnus patyrimu.

Susitikimo dalyviai turėjo puikią galimybę pamatyti kalnus, gražiausias viršukalnes, pavadintas lietuviškais vardais.

Kas nekeliavo ir nematė kalnų žavesio, visą mėnesį galėjo pasigrožėti Raimundo Puišio fotografijomis. Tai tarsi kelionė anapus, nesitikint grįžti į šiuolaikinę tikrovę. Kartu ir tikrovė, ir fantazija. Nežinia, kurios daugiau...

Kalnai užkrečia, pavergia ir pavilioja daugelį žmonių. Ir jau nebepaleidžia visą gyvenimą. Nors nemačiusiems jų didybės gali atrodyti, ko gi jie ten keliauja, vargsta ir šąla? Bet, matyt, tai ir yra didžiulė kalnų traukos paslaptis... Niekas gi to nežino.

INGA JURONYTĖ

Straipsnis publikuotas Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštyje „Naujasis Gėlupis“ 2009.10.14 numeryje

/Informacijos šaltinis – www.naujasisgelupis.lt /

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    MontisMagia.lt
    SveikasVaikas.lt
    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    Lokės pėda
    Irklakojis
    Klajoklis
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Skrenda lėktuvas iš Londono į JAV. Tik pakilus, stiuardesė prieina prie vieno pensininko, pasilenkia ir tyliai šnabžda jam į ausį: - Žinot, pone, jus, turbūt, juoksitės iki pat Jungtinių, jei aš jums pasakysiu, kad jūsų klynas atsisegęs ir išlindęs galiukas... Pensininkas žvilgtelėjo žemyn, greitai susitvarkė, ir sako: - Žinot, panele, jus, turbūt, juoksitės visą kelią iki Jungtiniu ir dar atgal į Londoną, jei aš jums pasakysiu, kad buvo išlindęs ne galiukas, o visas..
     
    0 queries executed