Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Užburti kalnų magijos ir didybės

Spausdinti

Ketvirtadienio vakarą į Birštono kultūros centro mažąją salę riūnkosi tie, kurie yra pajutę kalnų magiją ir trauką, kurie žavisi debesyse paskendusiomis viršūnėmis. Į šį susitikimą birštoniečius pakvietė žinomas alpinistas, daugelio alpinistų tituluojamas krikštatėviu, Algimantas Jucevičius ir kalnų fotografas, jo bendražygis Raimundas Puišys, kurio fotografijų paroda buvo eksponuojama Kultūros centro fojė.

Pristatydamas keliautojus į kalnus, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas sakė, kad kalnai – tai filosofija, gyvenimo būdas ir religija. Kas pažino kalnus, tas bus jų pavergtas visą gyvenimą.

Alpinistas ir keliautojas Algimantas Jucevičius šiais metais Lietuvos tūkstantmečio ir Gedimino Akstino viršukalnės 50-mečio proga vedė didelę 250 alpinistų ir turistų grupę į Tian Šanio kalnuose esančią G.Akstino viršukalnę. Ne tik nuvedė, bet ir visus sėkmingai parvedė.

Keliautojas pasakojo, kad 1959 metų vasarą Kaukazo kalnuose žuvo trys Lietuvos alpinistai, tarp jų ir Gediminas Akstinas. Tais pačiais metais G.Akstino bičiulis alpinistas kirkizas surengė ekspediciją, kurioje dalyvavo trys lietuviai, užkopė į bevardę viršūnę ir ją pavadino G.Akstino vardu.

Algimanatas Jucevičius rodė vaizdo medžiagą, pasakojo apie įvairius žygius, apie kelionės metu sutinkamus vietinius žmones, jų gyvenimo būdą ir nepaprastą vaišingumą.

Vakaro metu buvo papasakota daug įdomių dalykų iš keliautojų gyvenimo, apie įspūdžius ir išgyvenimus, kurie pasitaiko kalnuose.
Raimundas Puišys taip pat dalijosi įspūdžiais iš kelionių. Be to, jis pažymėjo, kad Algimantas Jucevičius yra labai puikus kelionių vadovas, atsižvelgiantis į pačių silpniausių žygio dalyvių pajėgumus, visada padrąsinantis ir padedantis savo didžiuliu kelionių po kalnus patyrimu.

Susitikimo dalyviai turėjo puikią galimybę pamatyti kalnus, gražiausias viršukalnes, pavadintas lietuviškais vardais.

Kas nekeliavo ir nematė kalnų žavesio, visą mėnesį galėjo pasigrožėti Raimundo Puišio fotografijomis. Tai tarsi kelionė anapus, nesitikint grįžti į šiuolaikinę tikrovę. Kartu ir tikrovė, ir fantazija. Nežinia, kurios daugiau...

Kalnai užkrečia, pavergia ir pavilioja daugelį žmonių. Ir jau nebepaleidžia visą gyvenimą. Nors nemačiusiems jų didybės gali atrodyti, ko gi jie ten keliauja, vargsta ir šąla? Bet, matyt, tai ir yra didžiulė kalnų traukos paslaptis... Niekas gi to nežino.

INGA JURONYTĖ

Straipsnis publikuotas Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštyje „Naujasis Gėlupis“ 2009.10.14 numeryje

/Informacijos šaltinis – www.naujasisgelupis.lt /

 

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
Armijai ir civiliams aic.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Ditma.lt
 

Juokelis

Po lėktuvo saloną bėgioja stiuardesė ir tikrina ar visi prisisegė diržus.
-O tai vakar, besileidžiant vienam lėktuvui, visi tie, kurie nebuvo prisisegę,
buvo išmėtyti po visą aerodromą.
-O tie kurie buvo prisisegę? - klausia vienas keleivis, staigiai prisisegdamas diržą.
-Na, ką jūs, - raminą jį stiuardesė.- tie kurie buvo prisisegę, sėdėjo savo kėdėse, kaip gyvi.
 

Knygų lentynėlė