Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Akmenos ežeras

Spausdinti

Image2008.08.05 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Dažnas mūsų karštais vasaros savaitgaliais nuo miesto asfalto stengiasi ištrūkti atsivėsinti aplink miestą telkšančiuose ežeruose. Užsukę į Trakus automobiliu ar dviračiu, sukirtę po kibiną, galite išbandyti maršrutą į Šiaurės vakarus nuo Trakų miesto. Pasiekę Rėkalnio parko nuorodą pasukite asfaltuotu takeliu į miškelį. Jau pačiame parke galite rasti paprastų, tačiau neprastų pramogų – pavasarį Rėkalnio kalnelis nusėtas pavasarinėmis raktažolėmis, dar vadinamomis šv. Petro rakteliais.

Jei suvalgysite 6 šviežius kartokus šio augalo lapelius, vitamino C užteks visai dienai. Akį džiugina ir lieknosios baltosios plukės, dar vadinamos anemonomis – šių į Raudonąją knygą įrašytų gėlių jau nedaug kur pamatysi. Smagu Rėkalnio parke ir vasarą. Du šimtus metrų asfaltuotu takeliu nukeliauti iki ežero gali užtrukti, nes visi takelio šlaitai būna nusėti prinokusiomis miškinėmis žemuogėmis. Kur ne kur galite pasigardinti ir miškine aviete. Pažįstantys vaistažoles čia užtiks ir jonažolę, žiniuonių vadinamą vaistu nuo 100 ligų. Žmonės pasakoja, kad jonažolės pačios renkasi savo augimo vietą, dažniausiai auga ten, kur pagoniškosios apeigos vykdavusios. Legendos pasakoja, kad Rėkalnio kalnelis išties buvęs alkakalnis, kur vaidilutės šventą ugnį kūrendavusios. Šioje vietoje šiandien yra estrada, kurioje vyksta koncertai. Tiesa, žmonės pasakoja, kad Rėkalnis neveltui turi tokį pavadinimą – esą čia kunigaikščių laikais buvo kankinami nusikaltėliai, o jų šauksmai visame miškelyje girdėdavosi. Dar kiek paėjėję miško takeliu pagaliau išvysite ir Akmenos, anksčiau vadintą Antakmeniais ežerą ir galėsite išbandyti vėsų Akmenos ežero vandenį. Matyt, kaip byloja pavadinimas, ežero vanduo toks skaidrus, nedumblinas, nes jo dugnas smulkiais akmenukais padengtas. Tai švariausias ir gaiviausias ežeras Trakų ežeryne, labiausiai nutolęs į Rytus, pasižymintis aukštais stačiais krantais, aplink jį išsidėstę mažesni ežerai ir ežerėliai.Jo plotas siekia beveik 275 ha pločio, o giliausia vieta – apie 30,2m. Prie šio ežero karštomis vasaros dienomis būriuojasi nemažai maudynių ištroškusių vilniečių ir žvejų. Pats ežeras garsėja savo skaidrumu, net tolokai nuplaukęs nuo kranto gali matyti po tavimi plaukiojančius ešeriukus. Šiame ežere veisiasi ir ežerų lašišos - seliavos populiacija. Akmenoje kaip ir kituose Trakų ežeruose galima rasti salų – pati didžiausia sala siekia 1,5 ha ploto. Pietvakariuose į Akmenos ežerą įteka vienintelis jo intakas – bevardis upelis. Pastovių ištakų ežeras neturi, tačiau yra laikytinas Bražuolės upės versmėmis, kai pakilus vandens lygiui pavasarį ir esant stipriems vakarų vėjams, ežero vandens perteklius nuteka į šiauriau ir žemiau esantį Ešerinio ežeriuką.

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Irklakojis
    Bicsport
    LTV.lt
    expedicija.lt
    dzordzas.lt
    MontisMagia.lt
    robinzonada.lt
    keliones_ir_pramogos
    ViskasTurizmui.lt 120
    Ditma.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    MusuPaveldas.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    - Štai jums auliniai, kuriuos užsakėte naująjai poliarinei ekspedicijai. Tikiuosi jums patiko tie, kuriuos pasiuvau jūsų praeitam žygiui?
    - Taip, labai. Tai buvo patys skaniausi auliniai, kokius tiktai teko valgyti.