Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Dievui, Tėvynei ir Artimui

Spausdinti

2008.07.01 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Jau daugiau nei100 metų pasaulyje veikia daugybę žmonių vienijanti skautų organizacija. Šiemet Lietuvos skautai švenčia 90 metų jubiliejų. 1918 metais įkurta pirmoji skautų draugiją Vilniuje, kurios vadas buvo Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Dabar skautai vienija per 5000 žmonių visoje Lietuvoje.

Skautų veikla remiasi principais, išreikštais šūkiu: "Dievui, Tėvynei, Jūrai ir Artimui" bei pareiga tobulinti save. Gyvenimas po atviru dangumi, fizinis ir dvasinis savęs ugdymas, stovyklos, žygiai, iškylos – tai yra skautų veikla.


Skautavimas – tai linksmas žaidimas, pilnas nuotykių, naujovių, paslapčių. Skautaudamas linksmai ir naudingai leidi laisvalaikį, išmoksti daug naudingų dalykų, pažįsti gamtą, susirandi gerų draugų, patiri nepamirštamų nuotykių ir darai šį pasaulį truputį gražesnį nei radai.


Skautiškoje veikloje dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės: nuo pačių mažiausių šešiamečių iki jau suaugusių skautų. Pradėti skautauti niekada nevėlu! Skautaudami vaikai turi galimybę pasirinkti, ką jiems patinka veikti, kurioje srityje nori tobulėti, kokia veikla padeda jiems atskleisti save. Lietuvos skautai bendradarbiauja ir su kitų šalių skautų organizacijomis, organizuojamos bendros stovyklos, aplankomos svečios šalys.


Jau ši savaitgalį prasidė skautų stovykla istoriniame Trakų rajone, prie Akmenos ežero, kurioje skautai iš visos Lietuvos kartu švęs, skautų įkūrimo 90-metį. Ta proga yra organizuojama Tautinė stovykla, kuri vyksta kas penkerius metus, pirmą kartą šią stovyklą organizuoja net kelios organizacijos: Lietuvos skautų sąjunga, Lietuvos jūrų skautija, Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos skautai ir skautės.


Skautai vasara nenuobodžiauja!
Norintys tapti skautais, gerai praleisti laiką ir susirasti naujų draugų daugiau informacijos gali rasti tinklapiuose www.lietuvosjuruskautija.lt ir www.skautas.lt.
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (1)
RSS komentarai
1. 2012-02-25, 02:01
 
Mariau, mano maynmu tas zurnalistas yra tiesiog pigus.Tai neb?tinai finansinis vertinimas jis raso pigiai ir prastai. Taciau tiksla lyg ir pasiek?. Daugyb? komentatoriu, net nepasivargine ?jungti savo galvojimo organu, prad?jo baisiai piktintis tokiu ju teisiu varzymu. Liudna.
 
Faith
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Pasidalinkite info

   Bookmark and Share

   Reklamėlė

   Klajoklis
   LTV.lt
   SveikasVaikas.lt
   Suduvos Gidas
   MontisMagia.lt
   Bicsport
   keliones_ir_pramogos
   ViskasTurizmui.lt 120
   ZaliejiTuristai.lt
   Sportas ir mada expedition.lt
   PailsekLietuvoje.lt
   Armijai ir civiliams aic.lt
   Ditma.lt
   MusuPaveldas.lt
   robinzonada.lt

   Juokelis

   Du bičiuliai maudosi šaltam ežere.
   Vienas:
   -Klausyk, turiu vieną gerą naujieną ir vieną blogą.
   -Sakyk.
   -Vanduo ežere sušilo vienu laipsniu... bet ne nuo saulės ir ne nuo oro...