Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Magiška Pažaislio trauka

Spausdinti

2008-01-08 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Nuostabus pušynas, marios, architektūra, aktyvaus laisvalaikio pramogos ir dar daugybė dalykų traukia žmones į Pažaislį. Pavargę nuo kasdieninės rutinos žmonės atvažiuoja čia pasigrožėti gamta ir pakvėpuoti grynu oru.
Pažaislis garsus savo kamaldulių vienuolynu. Iš Kauno marių pusiasalio baltais bokštais dangun besistiebiantis ansamblis laikomas vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pastatytas XVII-XVIII a., funduojant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiajam kancleriui Kristupui Žygimantui Pacui. Ansamblio bokštų aukštis siekia 32 metrus. Po vienuolynu yra mažai ištirti požemiai. Bažnyčios grožis žavi tiek viduje, tiek išorėje. Vienuolyną ir bažnyčią statė architektai iš Italijos. Freskoms ir gipsatūroms daryti pakviesta skulptorių grupė iš Lombardijos, marmuras statyboms gabentas iš Krokuvos skaldyklų.
Iš pradžių vienuolynas vadintas Mons Pacis (Ramybės Kalnas), vėliau - Kamalduliais, dar vėliau, pagal šalimais tekėjusio upelio Žaisla hidronimą - Pažaisliu. Kai buvo užtvenktas Nemunas ir susiformavo Kauno marios, vienuolynas atsidūrė Kauno marių pusiasalyje.
Dabar tai kultūros židinys. Čia rengiami tradiciniai kasmetiniai festivaliai, įvairios akcijos. Taip pat vedamos ekskursijos po šį ansamblį. Pažaislio miškas ir Kauno marios aktyvaus laisvalaikio mėgėjus traukia ištisus metus. Netoliese įsikūręs jachtklubas. Čia veikia respublikinis buriavimo centras, kurio pagrindinis uždavinys - ruošti aukštos klasės sportininkus, užtikrinti jų dalyvavimą tarptautinėse buriavimo sporto varžybose. Vasarą čia galima išsinuomoti jachtų, katamaranų, baidarių. Iš marių vidurio atsiveria pasakiški vaizdai. Vakarais galima grožėtis nuostabiais saulėlydžiais. Vasarą nuo senosios Kauno marių prieplaukos iki Rumšiškių kursuoja keleivinis laivas. Žiemą lygus Kauno marių ledas traukia pačiūžų mėgėjus.

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai
RSS komentarai
 
Dviratis.ltNuotykių maratonasAutostop.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Skrydis parasparniu
    dzordzas.lt
    SveikasVaikas.lt
    Suduvos Gidas
    Klajoklis
    Lokės pėda
    ViskasTurizmui.lt 120
    keliones_ir_pramogos
    MusuPaveldas.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    Ditma.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    robinzonada.lt
    ZaliejiTuristai.lt

    Juokelis

    Pirmą kartą skrendantis lėktuvu keleivis klausia stiuardesė:
    - Ar jūs išdalinsite parašiutus?
    - Aišku…ne.
    - Bet juk laivuose duoda gelbėjimosi liemenes.
    - Mes gi ne jūroje…
    - Keista, - stebisi keleivis, - juk mokančių plaukti žymiai daugiau negu mokančių skraidyti!