Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

"Mini Zoo" - gyvūnų rojus

Spausdinti
2007-07-19 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorė Asta Semokaitė

Važiuojant iš Klaipėdos Kauno link dešimtajame kilometre poilsiautojo akį turėtų patraukti nesena nuoroda dešinėn - į gamtininkų centrą "Mini Zoo", įsikūrusį Jonučių kaime.

Jo įkūrėjas Edvardas Legeckas visuomet bičiuliavosi su gyvūnais - augino balandžius, medžioklinius šunis, nors jo išsilavinimas nėra nei gamtininko, nei biologo, nei veterinaro. Įsigijus keletą poni arkliukų, vietnamo kiaulių, šernų ir fazanų, žmonės, vieni iš kitų sužinoję, patys ėmė smalsauti ir prašytis pažiūrėti gyvūnų. Neatsigindama smalsuolių Legeckų šeima 2001-aisiais ir nusprendė įkurti zoologijos parką. Aptvarus bei gyvenamąsias vietas įrengė ir gyvūnus prižiūri patys šeimos nariai, kartais padedami giminaičių, draugų ar iš mokyklų atvažiuojančių moksleivių, kurie tai daro su malonumu. Gyvūnai čia apsigyvena padedant Lietuvos, Lenkijos, Kaliningrado ir Latvijos zoologijos sodams. Šiuo metu čia gyvena daugiau nei 300 įvairiausių rūšių gyvūnų. Tarp jų ir didžiausią įspūdį lankytojams paliekantys egzotiškieji augintiniai - kupranugariai, juodoji meška, tigrai, kengūros ir sidabrinių auksinių spalvų fazanai. Daugelį pralinksmina ir pakelia nuotaiką išdaigininkės beždžionėlės. Plėšrieji gyvūnai gyvena narvuose, o danielius, lamas, dėmėtuosius elnius ir asilus galima sutikti besiganančius pievose ir, jei jie leisis, - netgi paglostyti, pamaitinti ar nusifotografuoti.

Yra ir keli tvenkiniai, kuriuose karštą dieną gyvūnai plaukioja ar malšina savo troškulį. Taip pat nestinga įvairiausių garsų - nuo nenuilstančių papūgėlių gausos, išdidžių gandrų, paslaptingų pelėdų iki didingųjų erelių. Už visuomenės švietimą Lietuvoje apie gyvūnų globą, pagalbą kenčiantiems, sužeistiems gyvūnams, bei laukinių
gyvūnų reabilitaciją 2004-aisiais E.Legeckas buvo apdovanotas ženklu "Sekime šv.Pranciškaus pavyzdžiu".

Aplankyti "Mini Zoo" su šeima ar draugais ir pasidžiaugtigyvūnais vasaros metu galima kasdien, 10-20 val.

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (8)
RSS komentarai
1. 2010-07-19, 11:42
 
Superine vieta,mes daznai su seima nuvaziuojam. Va ir siandien ruosiames nuvykti.Kiekvienais metais pamatome vis nauju gyvunu.Laimingi ir vaikai ir suaugusieji galedami stebeti is taip arti gyvunus.Didziule pagarba ir dekingumas ikurejams.
 
Indre
2. 2010-04-23, 22:29
 
Siandien buvau, labai patiko, is taip arti galima apziuret gyvunus, kad net baugu. Salygos gyvunams nepalygint su Kauno zoo, tiesiog malonu ziuret. O ir gyvunu tiek daug, jau net mini neiseina vadint. Kas nebuvo, tikrai drasiai rekomenduoju, o ir pati manau dar ne karta apsilankysiu. pagarba ikurejams. :)
 
Puga
3. 2009-07-21, 14:37
 
va buvau praita savaitgali aplankiau ir pazadejau kad kai tik vyksiu i klaipeda butinai tenai uzsksiu, nes tenai labai smagu grazi tvarkinga aplinka tikrai nepalyginsi su Kauno zoo...
 
sandra
4. 2009-06-18, 15:58
 
Pamacius tigrus vos neapsiverkiau! Negana to, kad jie gyvena ant cemento dezutes dydzio narve, tai dar ir turistai juos erzina. Baisu ziuret kai kalnu ozkos esti gauna spagecius! Visi gyvunai gyvena arba ant cemento, arba dilgelyne. Apgailetina, taip ir kyla noras paskambint i gyvunu teises, tik kazin ar ka nors tai pakeistu ;/
 
Pikta
5. 2009-03-27, 10:11
 
siek tiek teksto autorius suklydo - mini zoo savininkas ponas E. Legeckas yra igyjes veterinaro specialybe :)
 
Jolita
6. 2008-12-01, 15:05
 
labai faina aplinka kai gyvunai ne ant asvalto gyvena
 
lin
7. 2008-11-14, 13:05
 
labai grazus gvunai;)
 
monika
8. 2008-10-24, 17:43
 
Video is mini ZOO 
http://www.youtube.com/watch?v=mpSI8r6RV_w
 
Video
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    Suduvos Gidas
    Bicsport
    dzordzas.lt
    LTV.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt

    Juokelis

    Skrenda lėktuvu gruzinas, o šalia jo sėdi žavi blondinė. Gruzinas atsisuka į ją, nusišypso, parodo visus savo auksinius dantis ir paklausia:
    -mergaite mergaite, o kodel tu tyli?
    -noriu ir tyliu...
    -nori... ir tyli?...
     
    0 queries executed