Turizmas


.

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Vandens sklandytuvas

Spausdinti

Image2008.08.19 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Mėgstate aktyvų poilsį prie vandens telkinių ir rūpinatės savo kūnu bei sveikata? Vadinasi esate išbandę, o gal ir reguliariai sportuojate burlentėmis, jėgos aitvarais ir kitais vandenį ir orą pasikinkančiais įrenginiais. O ar teko kada sklandyti vandens paviršiumi? Dabar tai daryti gali ne tik fantastinių filmų herojai!


Užtenka tiktai tvirtai laikyti vandens sklandytuvo vairą rankomis ir, pakaitomis atsispiriant lengvais šuoliukais, kojomis aukštyn–žemyn judėti, skrieti vandens paviršiumi. Jausmas nepakartojamas. Šuoliuoji, o galvoje pradeda suktis mintys apie vandens čiuožikus, dideliu greičiu skubančius savais reikalais...

Šis prietaisas (Aquaskipper) visiškai ekologiškas – jokio variklio, triukšmo, kuro, ir žalingo poveikio gamtai. Konstrukcija - lengva ir tvirta, pagaminta iš specialaus aviacinio aliuminio. Povandeninis sparnas maksimaliai mažina pasipriešinimą srovei ir leidžia išvystyti iki 27-30km/h greitį. Jis veikia panašiai kaip paprasto, ore skriejančio sklandytuvo, sparnas, keldamas aquaskyper‘į kartu su visu jį valdančiu skrajūnu į vandens paviršių.

Beje šis prietaisas sveria vos dvyliką kilogramų. Sulankstytas ir įtalpintas į specialų maišą, jis užima puse automobilio bagažinės. Tai gi be problemų jį nusivežti galima prie bet kurio vandens telkinio.

Pirmieji Lietuvoje šią vandens transporto priemonę yra išbandę „Žaliųjų turistų“ – gamtinio-turistinio profilio vaikų ir jaunimo sambūrio nariai.

Trokštantys patirti tai, ką patiria vandens čiuožikai, turėtų susipažinti su „Žaliaisiais turistais“. Jie mielai pamokys sklandymo technikos ir už 10-15 minučių jūs jau puikiai skriesite vandens paviršiumi. Daugiau informacijos apie gamtinį-turistinį sambūrį ir vandens sklandytuvą galite rasti svetainėje www.zaliejituristai.lt

Autorius Tomas Stasiukaitis

 
 
 

Pasidalinkite info

Bookmark and Share

Reklamėlė

LTV.lt
robinzonada.lt
ViskasTurizmui.lt 120
Armijai ir civiliams aic.lt
Ditma.lt
 

Juokelis

Ištroškęs keliautojas įžengia į miestą ir mažo berniuko, sėdinčio ant laiptų paprašo vandens. Berniukas atneša puodelį, kuriame vandens tik ant dugno.
Keliautojas išgeria ir prašo dar. Berniukas atneša tiek pat. Paskui dar kartą... Ir dar...
- Kodėl tu man neatneši pilno puodelio? - klausia keliautojas.
- O as čiaupo nepasiekiu, o iš unitazo daugiau nepasisemia...
 

Knygų lentynėlė