Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Anykščiai laukia slidininkų

Spausdinti


Trisdešimt metų Anykščiuose buvusius savadarbius keltuvus, kuriais slidininkai kėlėsi į Kalitos kalną, pakeitė originalūs gamykliniai. Įrengti civilizuotą, Europos standartus atitinkančią kalnų slidinėjimo trasą, pradedančią veikti šiais metais, Anykščių savivaldybei kainavo daugiau nei milijoną litų. Įdomu, kad slidinėjimo sezono pradžiai nereikia netgi natūralaus sniego. Slidinėti reikiamą sniego kiekį pagamins anykštėnų įsigytos vadinamosios sniego patrankos.
Laukia šalčių

Anykščiuose įkurto kalnų slidinėjimo centro vadovas Liudvikas Avietė LŽ teigė, kad slidinėti nuo 40 metrų Kalitos kalno jau pasiruošta, tik reikia, kad oro temperatūra nukristų iki 4 laipsnių šalčio ir bus galima stoti ant slidžių. "Jau susiorganizavo grupės norinčių slidinėti per Kalėdas ir Naujuosius metus. Mes pasirengę priimti šiuos slidinėjimo aistruolius, dirbsime ir per šventes, kad tik gamta būtų palanki ir nepagailėtų šaltuko", - sakė L.Avietė.

L.Avietės teigimu, Aukštaitijos slidininkų pamėgtas Kalitos kalnas, esantis pačiame Anykščių mieste, "atrastas" maždaug prieš 30 metų. Tuomet slidžių sporto entuziastai iš Panevėžio, radę slidinėti tinkančią kalno šlaite įrengtą mototrasą, pasistatė savadarbį keltuvėlį ir ėmė slidinėti. Šiam keltuvui susidėvėjus, antrąjį nupirko dabar jau bankrutavusi "Ekrano" gamykla. Vykstant privatizacijai šį keltuvą iš gamyklos nusipirko sporto aistruoliai ir juo naudojosi iki 2005-ųjų. Prieš kelerius metus keltuvas tapo nebetinkamas naudoti, tuomet ir buvo kreiptasi į Anykščių valdžią, siūlyta statyti naują keltuvą, padėsiantį šiam regionui plėtoti turizmą.

Brangus malonumas

Anykščių kalnų slidinėjimo centro vadovo teigimu, į kalnų slidinėjimo trasą jau investuota daugiau nei milijonas litų. Už šias lėšas apšviestas kalnas, įrengtos nusileidimo trasos, įsigytos dvi vadinamosios sniego patrankos, vandenį paverčiančios sniegu, sniego lygintuvas ir pora keltuvų.

Anot L.Avietės, Anykščiai bus ketvirtoji Lietuvos vieta, kur galima mėgautis kalnų slidinėjimo sportu. Iki šiol kalnų slidinėjimo trasos veikė Vilniuje, Ignalinoje ir Birštone. Tikimasi, kad įrengus šią trasą į Anykščius pasuks daugiau panevėžiečių, kurie iki šiol slidinėti vykdavo į Latviją.

Lauks ir snieglentininkų

Vienu metu Kalitos kalno malonumais galės mėgautis nuo 150 iki 200 žmonių. Bus slidinėjama iki vėlyvo vakaro, nuomojama įranga, dirbs instruktorius. Numatyta dienos slidinėjimo kaina suaugusiajam - 25-30 litų. L.Avietė sakė žiemos sporto mėgėjams ruošiantis dar vieną staigmeną. Šiuo metu ant Kalitos kalno rengiama porą tramplinų turinti vienintelė Lietuvoje snieglenčių trasa. Tad atvykusieji į Anykščius galės slidinėti ne tik slidėmis, bet ir populiarėjančiomis snieglentėmis.

Be to, net ir turėdami puikų slidinėti skirtą kalną, anykštėnai kaimynų pavydui įsirengė baseiną ir daug įvairių pirčių. Viliamasi, kad abi pramogos papildys viena kitą ir į Anykščius pritrauks dar daugiau pramogautojų.

Autorė: Daiva Baronienė, straipsnis publikuotas dienraštyje "Lietuvos žinios"

/informacijos šaltinis: www.sniegozona.lt/

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (4)
RSS komentarai
1. 2010-01-08, 09:10
 
vakar buvau slidineti anyksciuose ir stai ka pasakysiu as buvau latvijoje austrijoje ir nepasakyciau kad musu anyksciu kalnas labai daug skirias nuo latvijos ir austrijos kalnu. Beje Anyksciuose yra gerokai mazesnes kainos pvz 3valandos siokiadieniais kainuoja 11lt.Bet jei norite sokineti nuo tramplynu tai teks truputi nusiminti nes tramplynas perdaug mazas .
 
donatas
2. 2009-01-05, 11:26
 
sakykit kas buvot, kaip ten su slidziu ir batu nuoma?? girdejau kad ne visiems uztenka... gal kas galit placiau papasakot?
 
asd
3. 2009-01-02, 19:30
 
waziuoju slidynety y anyksacius
 
symseeeeeeeeeeeeeeeeee
4. 2008-12-28, 14:36
 
sveiki siandien teko pabuvotisiame kalne ir tikrai nesitikejau tokios trasos noreciau tikrai pagirti Anikstenus saunuoliai kad jau tokiu laiu kai tiek mazai snieko jie jau paruose trasa aisku te stebuklas bet matosi jad zmones netingi dirba , ko nepasakytum apie Vilniaus liepkalnio trsasas visiski tinginiaitik kainas uzsikele o kokybes nulis ,
 
megejas
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
0 queries executed