Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Nauja orientavimosi trasa Neries regioniniame parke

Spausdinti

Informacinis pranešimas 2012-06-14

Rodyklėmis ir informaciniais stendais nubarstyti turistiniai maršrutai Lietuvoje – jau seniai ne naujiena. Tačiau kartais taip norisi peržengti ištrypto takelio ribą ir nuklysti į miško tankmę. Neries regioninis parkas kviečia išbandyti naują keliavimo būdą – Velniakampio ežero apylinkių orientavimosi trasą.

Čia keliautojų lauks mažai žinomos ir miško tankmės uoliai slepiamos kultūros ir gamtos vertybės. Norint surasti šiuos objektus, teks orientuojantis tik pagal pateiktas jų koordinates.

Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė džiaugiasi lankytojams suteikta galimybe patirti visiškai kitokį keliavimo būdą ir ragina nebijoti iššūkių. „Jei kitus pažintinius takus mūsų parko lankytojai galėjo pereiti užrištomis akimis, tai norint įveikti šią trasą, reikės pasitelkti orientacinius gebėjimus ir intuiciją“ – intriguoja parko direktorė .

Keliautojai raginami neišsigąsti, kai teks nuklysti į miško gilumą ar po kojomis vinguriavęs takelis staiga pasibaigs. Tai tik padės pamatyti netikėčiausias regioninio parko vietas ir pajusti tikrąją jų dvasią.

Norintieji keliauti kitaip kviečiami nepamiršti žemėlapio, kompaso ir GPS imtuvo, kurie padės surasti taškus Velniakampio ežero apylinkėse.

Trasoje keliautojų laukia 7 mažai žinomi ir retai lankomi objektai, stovyklavietė prie skaidrių Velniakampio ežero vandenų, neišmindyti miško takeliai ir mažai žmogaus rankos liesta gamta.
Norint pasiruošti šiam žygiui, visiškai nebūtina atvykti į Neries regioninio parko Lankytojų Centrą (Vilniaus g. 3, Dūkštos). Parko internetinėje svetainėje (www.neriesparkas.lt) keliautojai ras trasos žemėlapį, objektų lapą su trumpais jų aprašymais ir koordinatėmis bei interaktyvų žemėlapį su objektų nuotraukomis.
Trasos ilgį, jo pradžią ir pabaigą bei aplankomų objektų kiekį ir eiliškumą Neries regioninio parko direkcija siūlo pasirinkti patiems keliautojams. Atvykstantiems automobiliu, jį rekomenduojama palikti Velniakampio ežero poilsiavietėje – ten įrengta erdvi mašinų stovėjimo aikštelė.

Daugiau informacijos: Neries regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Saulius Pupininkas - Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą ; (8 5) 2599242, 861538708. www.neriesparkas.lt

 

Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2709048.


 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (2)
RSS komentarai
1. 2012-10-02, 08:16
 
J1EB6X kngoltiicvdi
 
viaiklndxea
2. 2012-09-30, 12:58
 
Visai neseniai Babravičius aiškiai pasakė, kad sklputūrų likimą nulems ne kokios nors apklausos, o savivaldybės Kultūros komitetas. Gal net tarybos posėdžio neprireiks. Manau, apie jų griovimą net nesvarstoma (na, nebent visuomenei nuraminti svarstymas bus suvaidintas). O mano asmenine nuomone, Vamzdis idealiai tiktų Europos kultūros parkui. Bet gal ne pakrantei. Ten šimtą kartų labiau praverstų keletas suoliukų
 
Kenan
 
Nuotykių maratonasAutostop.ltDviratis.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    Suduvos Gidas
    Bicsport
    dzordzas.lt
    LTV.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt

    Juokelis

    Skrenda lėktuvas iš Londono į JAV. Tik pakilus, stiuardesė prieina prie vieno pensininko, pasilenkia ir tyliai šnabžda jam į ausį: - Žinot, pone, jus, turbūt, juoksitės iki pat Jungtinių, jei aš jums pasakysiu, kad jūsų klynas atsisegęs ir išlindęs galiukas... Pensininkas žvilgtelėjo žemyn, greitai susitvarkė, ir sako: - Žinot, panele, jus, turbūt, juoksitės visą kelią iki Jungtiniu ir dar atgal į Londoną, jei aš jums pasakysiu, kad buvo išlindęs ne galiukas, o visas..
     
    0 queries executed