Turizmas


.

Knygų lentynėlė

Liaudiškų šokių
vakaronės

Puslapis kitomis kalbomis:

EN RU DE LV PL

 

Turizmas šalies regionuose: pačios lankomiausios turistų vietos

Spausdinti

Nors Lietuva, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra nedidelė šalis, kiek daug joje galima pamatyti ir aplankyti. Šalies regionai išsiskiria ne tik savita urbanistika, architektūriniais pastatais, bet ir istorija, tarmėmis, tradicijomis. Todėl atostogauti verta ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, kur daug gražių ir įdomių vietų.

 Kalvotoji Žemaitija

Telšiai – ant septynių kalvų prie Masčio ežero įsikūrusi Žemaitijos etnografinio regiono sostinė. Istoriniuose šaltiniuose Telšiai minimi nuo 1450 metų. VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centro vadybininkė Aneta Skrodenienė teigia, kad Telšiuose pagrindiniu traukos objektu tapęs miesto senamiestis, kuriame galima pamatyti įvairiausių naujų architektūros puošmenų – skulptūrų ir memorialinių stendų. Daug turistų sulaukia garsus Žemaičių muziejus „Alka“, Telšių Antano šv. Paduviečio katedra, Masčio ežero pakrantė. Šį mėnesį duris atveria rekonstruotas Žemaitijos kaimo muziejus, kuris taip pat gausiai lankomas turistų. Telšių rajone galima aplankyti vaikų ir suaugusiųjų pamėgtą Žvėrinčių. Keliautojai džiaugiasi galėdami aplankyti gamtos objektus: Jomantų miško pažintinį taką, Debesnų botaninį taką, Ilgio ežero pažintinį taką, Šatrijos piliakalnį. Naujai atstatytas Biržuvėnų dvaro sodybos Ponų namas traukia lankytojus savo istorija, pastato architektūra.
Pasak A. Skrodenienės, jau nuo balandžio mėnesio jaučiamas turistų pagausėjimas ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Paskutiniuosius keletą metų Žemaitijos turizmo informacijos centras daugiausiai lankytojų sulaukė iš Vokietijos, Izraelio, Latvijos, Amerikos, Lenkijos, Rusijos, Estijos. „Kiekvienas turistas atvyksta skirtingais tikslais. Jaunimas labiausiai domisi gamtos objektais, muziejais, vyresnio amžiaus žmonės lanko sakralinio paveldo objektus, muziejus. Ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų labai pamėgtos ekskursijos „Mažosios Telšių miesto puošmenos“, „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“, – pasakojo telšiškė.

Alytus – Dzūkijos piliakalnių tvirtovėje

Alytus yra Dzūkijos etnografinio regiono sostinė. Alytaus turizmo informacijos centro vyriausioji specialistė Birutė Malaškevičiūtė vietiniams ir užsienio turistams siūlo Alytuje aplankyti išpuoselėtą senąjį miesto parką. „Jis pradėtas sodinti dar praėjusio amžiaus ketvirtame dešimtmetyje. Iki šių dienų išlikęs tarpukario fontanas su baseinėliu, sode galima aptikti retai kur Lietuvoje augantį europinį kukmedį. Pavasariais akis džiugina greta fontano baltai pražystanti japoniška magnolija. Iš viso Miesto sode yra 46 rūšių medžių ir krūmų“, – apie miesto pasididžiavimą pasakoja Alytaus gidė.
Alytaus rajone daugelį keliautojų žavi Daugai, iš visų pusių apsupti daugybės ežerų. Šiemet čia naujai sutvarkyti paplūdimiai, duris atvėrė atnaujinta irklavimo bazė, kurioje galima išsinuomoti baidares ir vikingų laivą. Alytaus apskrityje yra nuostabios gamtos ir kraštovaizdžio Dzūkijos nacionalinis, Metelių ir Nemuno kilpų regioniniai parkai, nuo Merkinės, Liškiavos, Punios piliakalnių atsiveria puikūs apylinkių vaizdai, Žuvinto rezervate gyvena gausybė įvairių paukščių.
Pasak B. Malaškevičiūtės, atšilus orams, daugiau keliauti po Dzūkiją pradėjo ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai. Šių turistų Alytuje sulaukiama kasdien. Populiariausia ekskursija Alytaus mieste yra pažintinė, o rajone – „Po kunigaikščio Margirio žemę“.

Kėdainiai – Lietuvos širdis
Kėdainiai – vienas iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų istorijos ir urbanistikos paminklą – senamiestį. Miesto istorija skaičiuojama nuo 1372 metų. VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkės Editos Mongirdaitės teigimu, nė vienas apsilankęs Kėdainių senamiestyje nelieka abejingas.
Kėdainių gidė pataria aplankyti Radvilų mauzoliejų – unikalią protestantų didikų šeimos kapavietę, renesanso, baroko stiliaus sarkofagus – nacionalinius dailės ir istorijos paminklus. Turistų dėmesį traukia net trys žydų sinagogos, ketvirtą šimtmetį skaičiuojanti Šviesioji gimnazija, vienintelis Lietuvoje minaretas nuostabiame miesto parke prie Dotnuvėlės upės.
Kėdainių rajone lankomiausios keliautojų vietos – savo verte prilygstantis botanikos sodams Skinderiškio parkas ir Paberžės sakralinis, gamtinis, kultūrinis istorinis ansamblis. Taip pat išskirtiniai Šeteniai, kur gimė Nobelio premijos laureatas Česlovas Milošas, ir Ruoščiai – oficialiai nustatytas Lietuvos geografinis centras.
Nors Kėdainiuose tikrai yra ką pamatyti, E. Mongirdaitės nuomone, šiame mieste turizmo infrastruktūra nėra pakankamai išplėtota, nes tam trūksta lėšų. Kėdainių rajonas – derlingų žemių, žemdirbystės kraštas, todėl čia vangiau kuriasi kaimo turizmo sodybos, tradiciniai amatai.

Molėtai – ežerų kraštas

Molėtų rajonas traukia lankytojus dėl labai gražios gamtos ir čia esančių kultūrinio paveldo objektų. Lankytojai su šios vietovės istorija gali susipažinti apsilankę Molėtų krašto muziejuje. Be to, įdomus ir žvejybos muziejus, eksponuojantis vertingą žvejybos įrangos ir trofėjų kolekciją.
VšĮ Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė siūlo aplankyti gerai žinomą Lietuvos etnokosmologijos muziejų, kuriame vyksta įdomiausių naktinio dangaus objektų stebėjimai pro 40 cm. skersmens teleskopą. Rajonas didžiuojasi turistų gausiai lankoma ir šiuo metu tvarkoma Dubingių piliaviete su išlikusiais XVI-XVII a. Radvilų rūmų ir bažnyčios griuvėsiais, prezidento Antano Smetonos vasarnamio pamatais. Lankytojams čia įrengtas pėsčiųjų pažintinis Dubingių piliavietės takas, padedantis susipažinti su vietovės istorijos ir gamtos vertybėmis. Alantos dvaras su išlikusiais rūmais, svirnu, klojimu, kumetynu, rūkykla, čia įkurtu liaudies buities muziejumi, parodų salėmis taip pat nestokoja lankytojų.
Molėtų naujovė – vienintelė Baltijos šalyse kompanija „Chocolate Naive“, gaminanti rankų darbo šokoladą „nuo pupelės iki plytelės“. Šokolado manufaktūros savininkai yra paruošę pramoginę–edukacinę šokolado degustacijos programą, kurios metu supažindina su 5000 metų šokolado istorija ir suteikia galimybę paragauti įvairių rūšių gaminto šokolado.
„Esame sudarę ne vieną maršrutą automobiliams, pėstiesiems, dviračiams. Eksperimentavome sudaryti ekskursijų grafikus. Mūsų rajono svečiai žingeidūs, bet labai savarankiški žmonės – jų ekskursijų maršrutai turizmo centre dažniausiai visada sudaromi individualiai konsultuojantis su kiekvienu turistu“, – teigė D. Kulienė.
Molėtai šįmet švenčia 625 metų jubiliejų, ir birželio 29–liepos 1 dienomis vyks didelė miesto šventė, skirta šiai datai paminėti.
Lietuva – nuostabus kraštas, kuriame be šių gražių vietų yra ir dar daug kitų, kurias galima aplankyti ir pamatyti.

Ar žinote, kad:
- 2011 metais daugiausia lietuvių turistinių kelionių buvo į Latviją (12,5 proc.), Baltarusiją (11,1 proc.), Jungtinę Karalystę (9,8 proc.), Lenkiją (9,5 proc.), Vokietiją (7,6 proc.). 2011 m., palyginti su 2010 m., sumažėjo kelionių į Egiptą, Baltarusiją, Turkiją ir Vokietiją.

- 2011 metais Lietuvoje daugiausiai buvo sulaukta turistų iš Rusijos (148,3 tūkst.), Lenkijos (139,6 tūkst.), Vokietijos (128,9 tūkst.), Baltarusijos (92,3 tūkst.), Latvijos (66,2 tūkst.).

/Informacijos šaltins: http://www.europosistorijos.lt /

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Saugos kodas:* Code
Dar vienas saugos klausimas:* Kuri raidė svetainės pavadinime paveiksliukas kartojasi daugiausia kartų?
Komentarai (6)
RSS komentarai
1. 2013-01-28, 12:47
 
NgmIad hcdbgypknwkp
 
fwdneosv
2. 2013-01-26, 15:38
 
rXBD0y uzcgpbiyodbx
 
yahtwae
3. 2013-01-26, 08:00
 
Neseniai atsisiunc48diau c4af Vilnic5b3 ic5a1 Amazon naujc485 Kindle 3 Wi-Fi, viskc485 c4afskaic48diavus, piirynks kainavo 457 Lt. Taip kad dc497l skaityklic5b3 c4afperkamumo situacija smarkiai keic48diasi. c5bdinoma, tiek autoriams, tiek leidykloms nc497ra malonu terliotis su daug mokc497ti nenorinc48diais e-skaitytojais, kur kas pelningiau dirbti su svajingomis popierinic5b3 knygc5b3 skaitytojomis, tac48diau c48dia nuo pac48dic5b3 leidc497jc5b3 ir autoric5b3 priklauso, ar jie toliau laikysis arogantic5a1kai kaip filmc5b3 ir muzikos pramonc497, nekeis savo produktc5b3 e2809ec4afpakavimoe2809c, kad galc497tc5b3 juos brangiau parduoti, ir tuo pac48diu skatins piratavimc485.
 
Aleyna
4. 2012-08-30, 17:08
 
JshBFF jhsmjvrjjcgo
 
cwmwlr
5. 2012-08-28, 15:32
 
MamaBirželis 4, 2011 07:39Sutinku, kad tą košę reikia srėbti kuo greičiau, vienu ypu. Bet tik atipseikėkit ir nepulkit to daryti liepos mėnesį! Rū9pinkitės jau 2012-2013 m.m., o ne šiuo rugsėju. Kol kas, deja, valdžia labai teisingai griebėsi ekstra gelbėjimo plano ačiū jiems už tai. Kitas reikalas deja, kad patys tą košę ir užvirė :(
 
Ayami
6. 2012-06-17, 16:48
 
Sikniai! Arba mandagiau sanakt, baltai pavydziu jums su Danielium. Nes mums cia Kazakhstane besimaudant biurokratijos spinduliuose, viza i Kinija kainuotu apie 1000 litu, su studento nuolaida. Nors Lietuvoj uz 100 litu butume galeje pasidaryt. Belieka tik save kaltint. :) Sekmes keliaujant! Mes i Uzbekistana vietoj to nuvyksim.
 
Francis
 
Dviratis.ltNuotykių maratonasAutostop.lt
 

Kelionės

  Kultūrinis turizmas


   Daugiau kultūros

   Stovyklos vaikams

    Pasidalinkite info

    Bookmark and Share

    Reklamėlė

    Suduvos Gidas
    LTV.lt
    Zaliuju Turistu baidariu nuoma
    Bicsport
    Skrydis parasparniu
    expedicija.lt
    ViskasTurizmui.lt 120
    MusuPaveldas.lt
    PailsekLietuvoje.lt
    Armijai ir civiliams aic.lt
    ZaliejiTuristai.lt
    keliones_ir_pramogos
    Ditma.lt
    robinzonada.lt
    Sportas ir mada expedition.lt

    Juokelis

    Turistas iš paskutinių jėgų bėga nuo kanibalo ir šaukia jam:
    - Atstok! Aš turiu maitinti žmoną ir keturis vaikus!
    - O maniškiai, reiškia, tegul iš bado miršta?!
     
    0 queries executed