Lankome Lietuvos piliakalnius

2008.12.16 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Sniego dar nematyti, už lango purškia lietutis, dienos trumpos ir niūrokos, iškišti nosį laukan nelabai norisi.
O jei ir norėtųsi išbandyti kokia brangesnę ir įdomesnę ekskursiją – tai baisu, kad ekonominė krize dantų per daug neiššieptų. Bet vis gi geriausias vaistas nuo visokiausių depresijų, negalavimų ir krizių – kelionė gamtoje.
Juk kiekvienas iš mūsų, pasinaudodamas Lietuvos turizmo išteklių katalogu, gali susidaryti įdomų maršrutą pagal savo norus, pomėgius, keliavimo būdą ir fizinį pasirengimą. Aplankyti lankytinus objektus pagal pasirinkt temą. Ir svarbiausia – tokia kelionių terapija papildomai nieko nekainuoja.
 

Štai, kad ir Lietuvos pilys ir piliakalniai. Tai yra paveldo objektai, kurie tikrai verti dėmesio. Piliakalnių Lietuvoje priskaičiuojama apie 840, jų tankumas Lietuvoje yra vienas didžiausių pasaulyje!

Piliakalniai – tai kalvos, krantų iškyšuliai, turintys stačius krantus ir įrengtus gynybinius įvirtinimus. Kad būtų dar saugesni - iškyšulių ir kalvų šlaitus nukasdavo ir sutvirtindavo. Šlaito nuolydis paprastai siekdavo 30o – 50o. Piliakalnio viršuje būdavo įrengiama aikštelė pilies statybai.

Prasidėjus Kalavijuočių ir Kryžiuočių ordinų antpuoliui, ant piliakalnių pradėtos statyti pilys. Priklausomai nuo svarbos ir vietos, jos skyrėsi gynybiniais įrengimais, plotu ir t.t.

Žinoma, visiems objektams apkeliauti prireiktu labai daug laisvo laiko, tačiau niūriam savaitgaliui praskaidrinti tikrai užtenka ir dviejų-trijų istorinių vietų. Prastas ar geras oras didelės reikšmės neturi, tereikia pasirinkti atitinkamus drabužius. Juk svarbiausia – tai buvimas gamtoje su draugais ar šeimos nariais, bendravimas, na ir žinoma Lietuvos paveldo pažinimas.

Tai gi kviečiu visus nebijoti prasto oro ir krizių, keliauti pažinti ir kitiem papasakoti apie Lietuvos paveldą.