Į pirmąją aukštuminę stovyklą

Šiandien (gegužės 14d) 5 val. ryto penki lietuvių ekspedicijos nariai - Saulius Vilius, Salomėja Jasinskaitė, Egidijus Mockus, Eugenijus Simanauskas ir Ernestas Markšaitis pradėjo kilti į pirmąją aukštuminę stovyklą. Oras vidutiniškas - debesuota, bet nesninga. Rytoj planuojama pakilti ir vėl įkurti antrąją aukštuminę stovyklą, kurią per klaidą žemyn nunešė lenkų nusamdytas šerpas. 
  Lenkai taip ir nesugebėjo garbingai išspręsti nesusipratimo. Buvo pasiūlyta tik 100 doleriu kompensacija, kai tuo tarpu nei vienas šerpas už tokią sumą nekiltų net į 1 stovyklą, o svarbiausia yra ją įrengti.
Taigi, lietuviai patys savo ir savo šerpų jėgomis dar kartą įkūrinės antrąją stovyklą. Jei oras bus palankus šiuo išėjimu lietuviai bandys pasiekti viršūnę.
Bazinė stovykla visai ištuštėjo. Visos ekspedicijos išvyko. Šiandien ryte malūnsparniais išskrido ir gelbėtojų komanda, kuri turėjo parnešti iš trečios stovyklos dingusio argentiniečio daiktus. Realiai gelbėtojų komanda nieko neveikė, o daiktus ir nuotraukas atsigabeno, ant kalno buvusių šerpų pagalba.   / Informacijos  šaltinis: www.baltuzygiai.lt /