Vilniaus apskritis - pietryčių Lietuvoje, aplink Vilniaus miestą, esanti didžiausia iš dešimties Lietuvos apskričių, tiek pagal teritoriją, tiek ir pagal gyventojų skaičių.
Apskrityje yra net trys Lietuvos sostinės - dabartinė sostinė Vilnius, senoji sostinė Trakai su įspūdinga pilimi ežerų apsuptyje, taip pat legendinė sostinė Kernavė, apsupta piliakalnių.
Taip pat apskrityje yra vienas iš apskaičiuotų Europos centrų, pritraukiantis turistus. Netoli Europos centro įsikūręs Europos parkas - skulptūrų muziejus po atviru dangumi.
Neries krante yra nemažai šventųjų pagonių vietų - ąžuolų girelių, pilkapių.
Utenos apskritis - apskritis rytų Lietuvoje.
Apskrityje yra 6 savivaldybės: Utenos rajono, Anykščių rajono, Ignalinos rajono, Molėtų rajono, Zarasų rajono, Visagino miesto.
Telšių apskritis - mažiausia iš dešimties Lietuvos apskričių, esanti šalies vakarinėje dalyje.
Apskritis šiaurėje ribojasi su Latvijos Respublikos teritorija, vakaruose su Klaipėdos apskritimi, rytuose su Šiaulių apskritimi, pietuose su Tauragės apskritimi.
Nuo Telšių iki Klaipėdos – 87 km, Šiaulių – 72 km, Vilniaus – 285 km.
Tauragės apskritis - vidurio vakarų Lietuvoje esanti apskritis.
Apskrityje yra 4 savivaldybės: Pagėgių, Jurbarko rajono, Šilalės rajono, Tauragės rajono
Apskrityje yra 7 miestai, iš kurių didžiausi:1. Tauragė, 2. Jurbarkas, 3. Šilalė, 4. Pagėgiai, 5. Skaudvilė.
Šiaulių apskritis - viena iš dešimties Lietuvos apskričių, esanti šalies šiaurinėje dalyje.
2004 m. sausio 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu Nr. 352 „Dėl Šiaulių apskrities herbo tvirtinimo“ patvirtintas Šiaulių apskrities herbas ir vėliava. Herbo etaloną sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Panevėžio apskritis – Lietuvos šiaurės rytinėje dalyje esanti apskritis. Apskrities sostinė – Panevėžys.
Šiuo metu Panevėžio apskritį sudaro Panevėžio miesto bei Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio rajonų savivaldybių teritorijos.
Pagal užimamą plotą Panevėžio apskritis yra ketvirtoji apskritis Lietuvoje. Miestai ir gyvenvietės sudaro 20,2 tūkst. ha, pramonės įmonės ir keliai – 14,5 ha, žemdirbystės plotai – 482,2 tūkst. ha, miškai – 210,9 tūkst. ha, vandenys – 20,0 tūkst. ha, kitos paskirties plotai – 40,6 tūkst. ha.
Marijampolės apskritis – pietvakarių Lietuvoje, Suvalkijoje, esanti apskritis.
Apskritis apima dalį kadaise čia buvusių sūduvių žemių, kurios vėliau (Rusijos imperijos) laikais gavo Suvalkijos vardą.
Klaipėdos apskritis – Vakarų Lietuvoje esanti Lietuvos apskritis, vienintelė, kurios krantus skalauja Baltijos jūra. Ribojasi su Tauragės ir Telšių apskritimis, taip pat Rusija (Kaliningrado sritis) ir Latvija.
Alytaus apskritis – labiausiai pietuose esanti Lietuvos apskritis.
Ji apima didžiąją Dzūkijos etnografinio regiono dalį – Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonų, Alytaus miesto ir Druskininkų savivaldybių teritorijas.
Bendras plotas – 542,5 tūkst. ha. Miškai užima 247,2 tūkst. ha (44 proc.), upės, ežerai – 24,3 tūkst. ha (4,3 proc.) visos teritorijos.
Per apskritį teka didžiausia šalies upė Nemunas ir viena įspūdingiausių Lietuvos upių – Merkys. Gausu ežerų, didžiausi – Dusia (2334 ha), Metelys (1290 ha), Žuvintas (991,8 ha), Didžiulis (912,7 ha), Obelija (572,5 ha), Simno ežeras (245 ha), Giluitis (235 ha).
Kauno apskritis – viena iš dešimties Lietuvos apskričių, esanti šalies centrinėje dalyje.
Apskritį sudaro Kauno, Kėdainių, Kaišiadorių, Jonavos, Prienų, Raseinių rajonų bei Kauno miesto ir Birštono savivaldybių teritorijos. Apskrities centras – Kauno miestas.
Kauno apskritis ribojasi su Alytaus, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės ir Marijampolės apskritimis.
Lietuva - didžiausia ir gausiausiai gyvenama Baltijos valstybė.
Lietuvos reljefas gana lygus, išskyrus kalvotas lygumas rytuose ir vakaruose, nesiekiančias 300 m virš jūros lygio. Plotas - 65,2 tūkst. km². Gausu ežerų ir pelkių, miškai dengia apie 30% šalies teritorijos.
Lietuvos teritorija suskirstyta į 10 apskričių. Apskritis sudaro 60 savivaldybių - 9 miestų, 43 rajonų ir 8 naujai sudarytos 2001 metais. Savivaldybės suskaidytos į seniūnijas.
Europa – vienas iš mažiausių (antras po Australijos) Pasaulio žemynų, jos plotas (10,4 milijono kvadratinių kilometrų), užima tik 1/15-ąją pasaulio teritorijos. Kartu su Azija sudaro Eurazijos žemyną. Europoje gyvena apie 727 mln. žmonių (trečiasis pagal gyventojų skaičių žemynas). Europa taip pat dažnai vadinama „Senuoju kontinentu“ priešpriešinant „Naujajam kontinentui“ (Amerikai).
Penki didžiausi Australijos miestai pagal gyventojų skaičių 2006 metų duomenimis.
1 Sidnėjus, 4 293 105 gyventojų
2 Melburnas, 3 684 461 gyventojų
3 Brisbenas, 1 820 375 gyventojų
4 Pertas, 1 507 949 gyventojų
5 Adelaidė, 1 138 833 gyventojų
Penki didžiausi Australijos miestai pagal gyventojų skaičių 2006 metų duomenimis.
1 Sidnėjus, 4 293 105 gyventojų
2 Melburnas, 3 684 461 gyventojų
3 Brisbenas, 1 820 375 gyventojų
4 Pertas, 1 507 949 gyventojų
5 Adelaidė, 1 138 833 gyventojų
Masinio turizmo pradininku laikomas Thomas Cook, baptistų dvasininkas, XIX a. vid. aktyviai kovojęs prieš alkoholizmą.
1841 m. liepos 5 d. jis suorganizavo besigydančių nuo alkoholizmo parapijiečių išvyką į blaivybės šalininkų sambūrį Lafbore (Didžioji Britanija). Dvasininkas subūrė 570 bendraminčių ir pats jiems organizavo kelionę traukiniu bei pasirūpino šių žmonių maitinimu, nakvyne bei pramogomis, siekdamas parodyti kad pramogos galimos ir be svaigalų. Vėliau Th. Cook ėmėsi naujų žygių - organizavomo ekskursijas traukiniais Anglijos varguomenei, vaikams ir darbininkams. Taip atsirado pirmosios turizmo agentūros ir turizmo verslo užuomazgos.