Kauno svečius globos vis daugiau turizmui draugiškų vietų

Kauno svečius globos vis daugiau turizmui draugiškų vietų

2017-04-18. Pranešimas spaudai

Kasmet augant turistų srautams Kaune didėja ir poreikis pačiam miestui keistis ir tobulėti, siūlyti naujus produktus ir paslaugas. Pavasaris, atrodo, tinkamiausias laikas tai įgyvendinti ir turizmo sezoną pasitikti su naujovėmis.

Pranešimas

Liepos 19 d. 60 turiados dalyvių ikopė į G.Akstino viršūnę ir iškeliavo savarankiškais maršrutais link Altyn Arašano slėnio, šiltųjų šaltinių. Vydo Verbilio grupė (8 dalyviai) į G. Akstino viršūnę įkopė savistoviai liepos 20 d. ir taip pat keliavo link Altyn Arašano. Liepos 24 d. dėl atviro plyšio šlaite (Bergšrundo), keliautojai nesugebėję nusileisti nuo Totorių perėjos, grįžo link mažiau sudėtingos (1 B) "Zamok" perėjos. Užklupti audros apsistojo nakvynei ant ledyno, kalnagūbrio papėdėje, nuo kurio naktį pabiro akmenys ir kliudė vieną palapinę. Dalyviai patyrė smulkius sužeidimus, deja Boženos trauma buvo mirtina. Gelbėtojų pagalba dalyviai buvo palydėti į Altyn Arašaną ir kartu su A. Utorovičiaus ir G. Bagdono grupėmis parvežti į Karakolą. Rugpjūčio 1 d. visi dalyviai autobusais keliauja į Biškeką ir 2 d., sekmadienį15 val. parskrenda į Vilnių. Žuvusiosios kūnas bus nukeltas sraigtasparnio pagalba ir PZU draudimo kompanijos rūpesčiu pargabentas į Lietuvą. Kalnuose dar tebekeliauja dvi Vilniaus UŽK grupės, kurios išvyko į Tian Šanį savaitę vėliau.

Dėl Boženos Bienkunskos žūties, jos šeimai ir artimiesiems, bendražygių ir visų Lietuvos keliautojų vardu, reiškiama nuoširdžiausia užuojauta.

Renkame geriausią metų kelionių knygą!

Šiemet jau antrus metus renkame geriausią metų kelionių knygą. 2014 metai yra dosnūs kelionių literatūros. Iš jos sužinome, kokiais įdomiais maršrutais keliauja lietuviai. Ne visi galime visur nukeliauti, tad kelionių knygos yra vartai į pasaulio pažinimą bei praktinės keliavimo patirties lobynas. Tad kviečiame pareikšti savo nuomonę, kuri, Jūsų manymu, šiais metais išleista kelionių knyga yra verta geriausios metų knygos titulo.

Pajūrio nuomotojai džiaugiasi – poilsiautojai tapo kultūringesni

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Šią vasarą atliktos pajūrio nuomotojų apklausos duomenys džiugina – nuomos paslaugų teikėjai tvirtina, jog per 5-10 metų Lietuvos pajūryje poilsiaujančių žmonių kultūringumas gerokai išaugo. Net ir jaunimo kompanijos, kurių vengia daugelis apklaustųjų, vis dažniau nustebina tvarkingumu ir ramumu.

Kauno turizmo informacijos centro pranešimas spaudai

2013-09-27. PRANEŠIMAS SPAUDAI

Pasaulinės turizmo dienos proga VšĮ Kauno turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras šiandien surengė spaudos koferenciją, kurioje apžvelgtas vasaros turizmo sezonas Kaune. Spaudos konferencija neatsitiktinai vyko pramoginiame laive „Algirdas“, reguliariai kursuojančiame vasaros maršrutais Kauno mariomis, kadangi šių metų Pasaulinės dienos šūkis - „Turizmas ir vanduo: apsaugant mūsų ateitį“. Spaudos konferencijos metu aptartas praėjęs vasaros turizmo sezonas, kuris buvo sėkmingas bei įtemptas.

Pasivaikščiojimai su Nijole

¨Pasivaikščiojimai su Nijole¨ - videoreportažas (Justina Marcinkutė).

Lietuviškų tradicijų puoselėjimas — ir darbas ir hobis
Nijolė Balčiūnienė — Lietuvos Respublikos Seimo nario Algirdo Patacko padejėja, Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė kultūrologė. Nuo studijų laikų ji yra aktyvi žygeivė ir ilgametė liaudies dainų klubo “Raskila” dalyvė. N. Balčiūnienė su draugija “Vilnija” rūpinasi etninių žemių lietuviais, Pavilnių ir Verkių regioniniame parke plėtoja ekologinį švietimą ir yra Vilniaus neakivaizdinės jaunųjų gamtotyrininkų mokyklos koordinatorė, taip pat ši moteris suspėja prisidėti prie aplinkosauginių bei tradicininių kalendorinių švenčių organizavimo, kuriose apsilanko gausybė keliauti ir būti gamtoje mėgstančių Vilniaus gyventojų. Prie visų minėtų pareigų, reikia pridėti ir gidės darbą. N. Balčiūnienė ilgametės darbo patirties metu puikiai susipažino su parko gamtos bei kultūros paveldo vertybėmis ir ekskursijų metu pristato jas lankytojams.

Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija - tarp geriausių interjero darbų

Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, kurios autorė – interjero dailininkė Skirmantė Vaitkevičiūtė, „Metų interjero / Auksinės paletės“ konkurse pateko tarp geriausių visuomeninio interjero kategorijoje.

Jau 8-us metus organizuojamam konkursui „Metų paletė“ iš viso buvo pateikti 124 interjero darbai. Privataus gyvenamojo, visuomeninio ir biuro interjero kategorijose darbus vertino tarptautinė interjero dizaino ir architektūros ekspertų komisija. Trečiąją vietą visuomeninio interjero kategorijoje komisija skyrė Skirmantės Vaitkevičiūtės Sartų regioninio parko ekspozicijos interjero projektui.

Pasaulinė žemės diena Lietuvos saugomose teritorijose

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Šią dieną beveik visose Lietuvos saugomų teritorijų direkcijose organizuojami šventiniai renginiai, kūrybinės akcijos, išvykos į gamtą, talkos, inkilų kėlimas, foto ir piešinių konkursai, knygų apie gamtą palydėtuvės, viktorinos, diskusijos ir kt.

Bus tvarkomas Jiesios kraštovaizdžio draustinis

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pradeda įgyvendinti Jiesios valstybinio kraštovaizdžio draustinio tvarkymo projektą. Numatyta tvarkyti želdinius, įrengti takus, informacinius stendus.

 

Jiesios valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje bus įrengta: pažintinis takas (apie 2 km), lauko baldų komplektai, 8 informaciniai stendai, 19 rodyklių, 3 dviračių stovai, aikštelė terasa ir kita lankymui pritaikyta infrastruktūra.

Draustinis tvarkomas, siekiant pristatyti visuomenei jame saugomas vertybes ir tas vertybes apsaugoti, sureguliuojant lankytojų srautus.

Jiesios kraštovaizdžio draustinis – saugoma teritorija Kauno rajone ir Kauno miesto pietinėje dalyje. Draustinis apima Jiesios upės žemupio slėnį. Plotas 410 ha (iš jų 176 ha priklauso Kauno miestui).

Pažintinis takas prie Juros periodą menančios atodangos

Ventos regioniniame parke Papilėje įrengtas pažintinis takas, vedantis prie Jurakalnio griovos. Ventos upės kairiajame šlaite randami senieji sluoksniai, priklausantys Juros periodui, čia rasta daug amonitų. Akmenės rajono savivaldybė baigė pagrindinius darbus pagal Ventos regioninio parko direkcijos parengtą techninį projektą „Jurakalnio geologinio-pažintinio tako įrengimas Akmenės rajono Papilės seniūnijoje“

Pažintis su Aukštadvario regioniniu parku - nuo lankytojų centro

Užsukę į Aukštadvario regioninio parko naują Lankytojų centro ekspoziciją, susipažinsite su šios saugomos teritorijos gamtos ypatumais ir kultūriniais lobiais. Ekspozicijoje siekiama sudominti, sužadinti norą sužinoti daugiau apie Aukštadvario regioninį parką, kad vėliau lankytojui būtų paprasčiau orientuotis gamtoje, keliaujant pažintiniais maršrutais.

Nauja Dzūkijos nacionalinio parko interneto svetainė

Dzūkijos nacionalinis parkas kartu su Čepkelių valstybiniu gamtiniu rezervatu, pernai priimtas į elitinių PAN Parkų draugiją, kurios tikslas - išsaugoti vertingiausias Europos laukinės gamtos teritorijas, lankytojams atvėrė naują interneto svetainę www.cepkeliai-dzukija.lt .

Pasaulinė turizmo diena Kaune: nuo konferencijos iki žygio baidarėmis

Pranešimas žiniasklaidai. 2012-09-24

Lietuvos kūno kultūros akademija kviečia kauniečius ir miesto svečius paminėti Pasaulinę turizmo dieną. Jau kelerius metus Akademijos Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros dėstytojai ir studentai organizuoja įdomų ir nuotaikingą renginį, todėl nebūtina keliauti šimtus kilometrų, kad turiningai praleistum laisvalaikį.

Tian Šanio kalnuose nauji lietuviški vardai

Informacinis pranešimas. 2012-08-27

Iš Kirgizijos sugrįžo espedicijos-turiados „Tian Šanis 2012“ 45 dalyviai. 13 kalnų žygeivių keliavo Ala Arčios draustinyje. Jie aplankė alpinistų memorialą, kuriame yra paminklas 1971 metais čia žuvusiam Lietuvos alpinistui Kąstyčiui Zubovui. Kiti 32 dalyviai sudėtingais kalnų keliais pasiekė Karakolo upės aukštupį ir įkopė į 1959 metais pirmąsias lietuviškais vardais pavadintas viršūnes. Lietuvos alpinistų viršūnėje pabuvojo 12 ir Gedimino Akstino – 28 kopėjai.

Informacija iš kalnų

Informacija iš kalnų. 2012-08-08


Liepos pabaigoje iš Kaukazo sugrįžo turiados "Bezengi-2012" dalyviai. Visi sveiki nuo 7 metukų iki 75 m. amžiaus įveikę viršūnes, atitinkančias kiekvieno pasiruošimą. Viršūnę Dichniaus basi (4040 m., 1B) įveikė beveik visi. Pajėgiausieji 9 dalyviai po aklimatizacjos Bezengi rajone nesunkiai įkope į Elbrusą.

Nauja šiaurietiškojo ėjimo trasa Kačerginėje

Šiaurietiškojo ėjimo ir bėgimo entuziastai nuo šiol Kačerginėje gali kulniuoti taku, nusidriekusiu civilizacijos nepaliestos gamtos apsuptyje.

Nuo šiol Kačerginės gyventojai ir šio Kauno rajono miestelio svečiai atsipalaiduoti galės vaikščiodami natūraliu, Kačerginės šile išraizgytu „Šaltinių taku“.

„Šaltinių takas“ - Lietuvoje jau ne vieną tūkstantį gerbėjų turinčio šiaurietiškojo ėjimo maršrutas Kačerginės miške.

Lampėdžiuose atidarytas Kauno regiono kempingas

Informacinis pranešimas. 2012-07-20

Penktadienį oficialiai atidarytas Kauno regiono kempingas, įsikūręs prie Lampėdžio ežero. Vienais iš pirmųjų kempingo svečių tapo aplink pasaulį visureigiais keliaujantys amerikiečiai.

Kempingo nuomininkai šią savaitę jau priėmė pirmuosius turistus iš užsienio - iš Prancūzijos ir Austrijos atvykusias šeimas. Penktadienį vykusio kempingo atidarymo metu čia buvo apsistoję 9 amerikiečiai, trimis visureigiais keliaujantys aplink pasaulį.

Kaune pastatytas kruizinis laivas „Perlas“ pradeda keliones Nemunu

Informacinis pranešimas. 2012-07-20

Keliones Nemunu pamėgę kauniečiai nuo šiol turi dar vieną pasirinkimą. Ketvirtadienį visuomenei pristatytu kruiziniu laivu „Perlas" galima nukeliauti net iki pajūrio.

„Šis laivas - unikalus. Tokiais laivais galima plaukioti tik Egipte, kruizais Nilu. Mūsų tikslas - populiarinti laivybą ir keliones Nemuno upe nuo Kauno iki Baltijos jūros pakrantės", - pasakojo bendrovės „Nemunas Travel" direktorė Aida Tijūšienė. Pasak jos, kelionės laivu - didelis žingsnis į priekį skatinant vandens turizmą Lietuvoje.

Naktinis žygis Neries regioniniame parke

Informacinis pranešimas. 2012 m. liepos 12 d.

Neries regioninio parko direkcija vilniečiams bei sostinės svečiams siūlo pamatyti kitokią gamtą, pajusti naktinę upių ir upelių dvasią – išsiruošti į intriguojantį ir paslaptingą naktinį žygį su gidu Dūkštos upelio pakrantėmis.

Pristatomi 6 nauji dviračių maršrutai po Dzūkijos nacionalinį parką

Informacinis pranešimas 2012 m. birželio 27 d.

Vasaros savaitgaliais vykstančiuose nemokamuose žygiuose dviračių entuziastams bus pristatyti šeši nauji maršrutai po Dzūkijos nacionalinio parko apylinkes. Pirmasis jų startuos birželio 30 d. (šeštadienį) Varėnos rajone, Marcinkonyse.

6 skirtinguose ir unikaliuose maršrutuose dviračių žygio dalyviai galės susipažinti su žymiausiais parko objektais, aplankyti Čepkelių rezervato pažintinį taką, pamatyti žemynines kopas, etnografinius Dzūkijos kaimus, neįprastą verdenę "Ūlos akis", drevinės bitininkystės taką, muziejus, išsimaudyti gaiviojoje Ūloje, Skroblaus, Grūdos ar Merkio upėse. Pažintinis dviračių žygių ciklas „Keliauk su Neptūnu“ vyks kruopščiai apgalvotose ir naujai sužymėtose įvairaus sudėtingumo trasose.

Žygiuose lydės ir su žymiausiais parko objektais supažindins gidai.

Spaudos konferencija skirta renginiui “Europa. Napoleonas I Kaune. 1812”

Kviečiame į spaudos konferenciją skirtą gyvosios istorijos festivaliui “Europa. Napoleonas I Kaune. 1812”, kuris vyks Kaune birželio 22-24 dienomis.

Spaudos konferencijos metu bus pristatyta detali renginio programa, pagrindiniai mieste vyksiančios šventės akcentai, šeštadienį vyksiančio rekonstruojamo „Deltuvos“ mūšio scenarijus ir mūšio dalyvių persikėlimo per Nemuną detalės.

Nauja orientavimosi trasa Neries regioniniame parke

Informacinis pranešimas 2012-06-14

Rodyklėmis ir informaciniais stendais nubarstyti turistiniai maršrutai Lietuvoje – jau seniai ne naujiena. Tačiau kartais taip norisi peržengti ištrypto takelio ribą ir nuklysti į miško tankmę. Neries regioninis parkas kviečia išbandyti naują keliavimo būdą – Velniakampio ežero apylinkių orientavimosi trasą.

Laivas „Tolstojus“ pradeda keliones į Kulautuvą

Informacinis pranešimas. 2012 m. birželio 5 d.

Birželio 10 dieną, Kauno rajone prasideda vandens turizmo sezonas Nemuno upe: į Kulautuvą iš Kauno senamiesčio plukdys romantiškasis laivas „Tolstojus“.
Kelionės organizuojamos kiekvieną sekmadienį 12 val. maršrutu Kaunas-Zapyškis-Kulautuva-Kaunas. Kelionė prasideda nuo prieplaukos, esančios prie Vytauto bažnyčios. Plaukimas pirmyn-atgal trunka tris valandas, o Kulautuvoje laivas stovi dvi valandas, per kurias svečiai turi progą susipažinti su Kulautuva, praleisti laiką rekreaciniame šilo take.

 

Turizmas šalies regionuose: pačios lankomiausios turistų vietos

Nors Lietuva, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra nedidelė šalis, kiek daug joje galima pamatyti ir aplankyti. Šalies regionai išsiskiria ne tik savita urbanistika, architektūriniais pastatais, bet ir istorija, tarmėmis, tradicijomis. Todėl atostogauti verta ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, kur daug gražių ir įdomių vietų.

Nauja ekspozicija apie prasmengančios žemės kraštą

Informacinis pranešimas. 2012 m. gegužės 18 d.

Biržų regioninio parko Lankytojų centre atidaroma nauja ekspozicija, supažindinanti su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Prasmengančios žemės kraštas“, kadangi Biržų kraštas garsėja smegduobėmis, įgriūvomis, įdomiais geologiniais procesais.

Nauji maršrutai skatins kultūrinį turizmą Vilniaus regione

Pranešimas spaudai. Vilnius, 2012 m. gegužės 17 d.

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras (toliau – Vilniaus TIC KB), siekdamas populiarinti turizmą Vilniaus mieste ir apskrityje, sudarė tris naujus kultūrinio turizmo maršrutus. Jie parengti įgyvendinant projektą „Kultūrinio turizmo Vilniaus mieste ir Vilniaus apskrityje plėtra ir rinkodara“ kartu su partneriu VšĮ Trakų turizmo informacijos centras.

2012.06.06(III) Jus kviečia Raseinių krašto muziejų lobiai

Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras kviečia į rajono turizmo sezono atidarymui skirtą renginį „Jus kviečia Raseinių krašto muziejų lobiai“, kuris įvyks š. m. birželio 6 d., 10 val. (Nemakščių technikos muziejuje, Vyšnių g. 22, Nemakščiai, Raseinių r.).
2012 – ieji metai – muziejų metai, todėl šių metų renginio pagrindinis akcentas Raseinių krašte esantys muziejai. Renginio vieta taipogi pasirinkta neatsitiktinai. Nemakščių technikos muziejus oficialiai įregistruotas tik šiemet. Muziejus įkurtas Pšemislovo Neveravičiaus Pirmosios Pasaulyje Aštuonratės važiuoklės išradėjo garbei. Jame yra ekspozicija šiam garbingam kraštiečiui atminti bei gausybė su technika ir krašto istorija susijusių eksponatų. Tai vieta nepaliekanti abejingų, mėgstama keliautojų iš Lietuvos ir svetur, baikerių bei technikos mėgėjų.

Naujas Maps.lt įrankis „Keliaujantiems lėtai“

Pranešimas žiniasklaidai. 2012-04-16

Naujas Maps.lt įrankis „Keliaujantiems lėtai“ padės geriau pažinti vertingiausius Lietuvos kampelius

Ką galima pamatytu pėsčiomis vaikščiojant po Dūkštų ąžuolyną Neries regioniniame parke? Kurios dviračių trasos tinkamiausios keliaujantiems su vaikais? Kaip atrodo Etnokosmologijos muziejus žiemos naktį?

Nuo šiol išsamią informaciją apie lankytinus objektus ir pažintinius maršrutus Lietuvos saugomose teritorijose kiekvienas galės rasti interneto svetainėje Maps.lt, skiltyje „Keliaujantiems lėtai“, kurią galima pasiekti adresu www.maps.lt/keliaujantiemsletai. Šis naujas interaktyvus įrankis sukurtas įgyvendinant visuomeninę aplinkosaugos iniciatyvą, kurios vienas iš tikslų – paskatinti gamtos ir kultūros paveldą tausojantį turizmą.
 

Aplikacija „Vilnius Tourism“ – konkurso „Naujasis knygnešys“ laimėtoja

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro sukurta turizmo aplikacija išmaniesiems telefonams sulaukė pripažinimo. Vos prieš mėnesį pristatyta aplikacija „Vilnius Tourism“ buvo įvertinta Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Susisiekimo ministerijos organizuotame mobiliojo turinio konkurse „Naujasis knygnešys 2012“.

Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012“ - turizmas ar sportas?

2012 m. gegužės 18-20 dienomis antrus metus iš eilės įvyks turistinis-sportinis renginys - Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012”. Tokiu originaliu būdu naujojo turistinio sezono pradžią pažymės Anykščiai – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė.

Renginys išsiskiria novatoriška koncepcija, kurios dėka jis patrauklus tiek sporto, tiek turizmo, tiek pramogų mėgėjams – t.y. kiekvienam aktyviam žmogui, mylinčiam gamtą ir keliones, ieškančiam naujų pramogų ir emocijų.

Aplankykite mūsų stendą tarptautinėje turizmo parodoje Vivattur 2012

Dėkojame visiems aplankiusiems Turistas.lt stendą tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje Vivattur 2012.

Turizmo akademija jau ketvirtus metus lietuvaičiams ir šalies svečiams pristato neišvykstamąjį turizmą - Lietuvos keliautojų sąjungos klubų organizuojamus turizmo renginius.

 

Turistas.lt stendo numeris 5.1.01 .

 

Skelbiame Turizmo akademijos loterijos laimėtojus:

Penktadienis:

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje ir Nuotykių maratone laimėjo Šarūnas Šartanavičius (Lentvaris)

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje laimėjo Antanas Jonušas (Vilnius)

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt Nuotykių maratone laimėjo Rūta Čeledinaitė

Šeštadienis:

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje ir Nuotykių maratone laimėjo Lina Noreikaitė (Pociūnėliai)

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje laimėjo Zenonas (Marijampolė)

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt Nuotykių maratone laimėjo Miglė (Kaunas)

Sekmadienis:

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje ir Nuotykių maratone laimėjo Urtė (Vilnius)

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt autoralyje laimėjo Rokas Sažinas

Nemokamą dalyvavimą Turistas.lt Nuotykių maratone laimėjo Giedrė (Kaišiadorys)

 

Džiaugsmingai sveikiname laimėtojus !!! (su laimėtojais susisieksime asmeniškai)

 

Fotoreportažas iš Vivattur 2012 parodos:

 

 

Išrinktas geriausias 2011-ųjų metų keliautojas!

Žurnalo „Kelionės ir pramogos” skaitytojai feisbuke rinko geriausią metų keliautoją. Juo galėjo tapti žmogus, kuris keliauja nekenkdamas aplinkai (pėsčiomis, dviračiais, slidėmis) ir kartu veda į žygius kitus, skatindamas pažinti savo šalį, gamtą, ją saugoti ir tausoti.

Padėka už Lietuvos bei Kauno garsinimą

Kauno turizmo informacijos centrui įteikta Valstybinio turizmo departamento padėka. Šią padėką už sėkmingą Kauno bei visos Lietuvos reprezentavimą įteikė Valstybinio turizmo departamento direktorė R. Balnienė.

Saugomose teritorijose siūloma statyti tradicinius pastatus

Informacinis pranešimas 2011 m. spalio 27 d.

Lietuvos regionams būdingų tradicinės architektūros pastatų, pastatų elementų katalogo parengimas ir pristatymas saugomose teritorijose“. Bus parengti penki Lietuvos regionams būdingos tradicinės architektūros katalogai. Siekiama, kad nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose daugiau būtų statoma tradicinių sodybų.

Žinomi žmonės Lietuvoje sės ant dviračių „Velo dienoje“

Pranešimas žiniasklaidai
2011 m. rugpjūčio 16 d.

Jau šiandien, rugpjūčio 16 d., antradienį, Nepriklausomybės aikštėje prie LR Seimo vyks „Velo diena“ – dviračių sporto mėgėjams skirtas renginys. „Velo diena“ taip pat bus atidarytos tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“, kurios organizuojamos siekiant atminti trims Baltijos šalims svarbų istorinį įvykį – Baltijos kelią.

Kauno turizmo informacijos centras Europos vyrų krepšinio čempionatą sutiks pasiruošęs

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2011-08-11

VšĮ Kauno turizmo informacijos centras (KTIC) didžiausią sporto įvykį šalyje, Europos vyrų krepšinio čempionatą, sutiks pasiruošęs. Į rugsėjo mėnesį Kaune vyksiančių pirmenybių finalinį etapą suvažiuos tūkstančiai sirgalių, o taip pat ir oficialių delegacijų, kuriems su miestu padės susipažinti Kauno turizmo informacijos specialistai kartu su 60 savanorių.

Turiada „Kazbekas 2011“

2011 Liepos 16 d.- 17d. Lietuvos keliautojų sąjunga startuoja su kasmetine turiada į kalnus.

Šiemet tai bus kelionė į  A. Vienuolio, M.K. Čiurlionio aprašytą  gražiausią Gruzijos kalnų regioną. Kaip įprasta po tinkamų treniruočių bei sėkmingos aklimatizacijos į vieną iš aukščiausių Gruzijos kalnų viršūnę Kazbeką kops geriausiai pasiruošę keliautojai (viršūnės aukštis 5033m.). Iš viso į Gruzijos sostinę Tbilisį išskrenda per 100 Lietuvos keliautojų. Toliau, apie 200 km. gruzinų karo keliu, autobusais keliautojai vyks iki Kazbegi gyvenvietės iš kur ir prasidės žygis.

Estija kviečia pažinti kaimyninę kultūrą

Atraskite jūrą!

Taline, 2011 m. Europos kultūros sostinėje, svarbiausia yra jūra – vasarą ji pritraukia ne tik maudynių ar pajūrio poilsio ištroškusius miesto gyventojus ir svečius, bet ir kultūros renginių gerbėjus. Mėgaukitės kultūros ir poilsio suderinamumu Taline!

Šios vasaros didžiausias nemokamas festivalis visai šeimai – Talino jūros dienos – vyks liepos 15-17 dienomis trijuose miesto uostuose. Pakrantė bus gausiai užpildyta įvairiapusiška kultūrine programa: šventės svečių lauks koncertai jūros muzikos tema, įvairiausių istorinių laivų paroda, laivų regata, jūros gėrybių mugė bei daugybė kitų pramogų.

VŠĮ Kauno turizmo informacijos centrui 12 metų

Keli faktai apie Kauno turizmo centro veiklą per 12 metų:
• aptarnauta daugiau kaip 1000000 turistų;
• Bendradarbiaujant su gidais sukurta daugiau kaip 80 ekskursijų, tokių kaip Kauno požemių dvasia, Kaunas vandeny, Kaunas šypsosi moterims, Saldusis Kaunas ir kt.;
• išleista daugiau kaip 680 000 Kauno žemelapių turistams;
• išleista daugiau kaip 400 000 turistinių leidinių "Kauno gidas" (Lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, lenkų, ispanų ir prancūzų kalbomis);
• Kaunas pristatytas daugiau kaip 75 tarptautinėse turizmo parodose, kontaktų ir turizmo verslo mugėse;
• Kauno turizmo centro rengiamuose gidų ir kelionių vadovų kursuose paruošta daugiau kaip 100 II kategorijos gidų ir kelionių vadovų;
 

Projektas „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“ – sėkmingai baigtas!

2011 m. birželio 29 d. Palangos m. savivaldybė sukvietė projekto „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“ partnerius, koordinatorius, specialistus ir ekspertus, dirbusiuos prie šio projekto, į paskutinį valdybos ir darbo susitikimą, skirtą pristatyti įgyvendintas veiklas ir pasidžiaugti pasiektais rezultatais.

„Džiaugtis tikrai turime kuo, šis projektas naudingas, įdomus ir patrauklus visuomenei. Jis ne tik sudarė sąlygas plėtoti dviračių turizmą, bet ir prisidėjo prie Lietuvos ir Latvijos pajūrio, kaip patrauklios turizmo vietovės, populiarinimo bei tokiu būdu sukūrė pridėtinę vertę visam pasienio regionui“, – sakė Irena Šatkauskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

JCI ,,Žalioji nuotykių trasa 2011“ – Vilniui ir jo svečiams

Pranešimas spaudai
Renginio data: 2011 m. birželio 4 d.
Rengino vieta: prie katedros aikštės, Sereikiškės, Vilnius

Birželio 4d., aplinkos apsaugos dienos išvakarėse, Vilniaus centre (prie katedros aikštės, Sereikiškėse) šurmuliuos Žalioji nuotykių trasa 2011. Ši trasa yra Vilnius Challenge 2011 renginio dalis. Žalioji nuotykių trasa – kūrybiškų sportinių ir loginių užduočių, orientuotų į ekologiją, ruožas, kuriame savo jėgas gali išbandyti ir maži, ir dideli. Žaliosios nuotykių trasos organizatoriai – JCI (Junior chamber international) sostinė ,,Žaliojo projekto“ komanda. Renginys, laikantis ,,Žaliojo projekto“ tradicijų, atviras visiems ir nemokamas.

Rengiamas infoturas po Raseinių kraštą „Susitikime Maironio gimtinėje“

Pranešimas spaudai

Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras kviečia į infoturą „Susitikime Maironio gimtinėje“, kuris įvyks š.m. birželio 8 d.

2012 – ieji metai, minint poeto 150 metų gimimo sukaktį paskelbti Maironio metais. Todėl pagrindinis dėmesys šio infoturo metu bus skiriamas vietoms, vienaip ar kitaip susijusioms su Maironio gyvenimu ir kūryba. Svečiai kviečiami aplankyti tėviškę, gimtinę, pasivaikščioti Maironio ąžuolų taku, bei kitomis poeto pamėgtomis vietomis. Dalyvaudami pažintinėje ekskursijoje pažins Betygalą, vieną gražiausių pietryčių Žemaitijos miestelių. Pasigrožės nuostabiu Dubysos regioninio parko kraštovaizdžiu.

Kauno tvirtovės VII fortas jau atviras lankytojams

Turime džiugią žinią - Kauno tvirtovės VII fortas jau atviras lankytojams! Nuo pat forto pastatymo 1889 m., jis visą laiką buvo uždaras pašalinio žmogaus akims ir tik dabar atvėrė savo vartus lankytojams. Vedame ekskursijas po VII fortą ir genocido tema (1941m. čia buvo įkurta pirmoji Lietuvoje koncentracijos stovykla), taip pat esame paruošę keletą edukacinių programų, kurios gali būti įdomios ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems. Restauruotuose kareivinių kazematuose jau ruošiama istorinė ekspozicija, turime konferencijų salę. Taip pat rengiame vaikų gimtadienius, įmonių šventes, dažnai vyksta įvairūs kitokie renginiai.

Renkama grupė kelionei į Gruziją 2011 metais !

2011 m. vasarą sporto klubas "Aktyvus stilius" kviečia aplankyti Gruziją. Šiuo metu renkama grupė. Tikslas - dar kartą aplankyti nuostabaus grožio šalį (2009 m. dalis mūsų klubo narių jau buvo Gruzijoje), pabandyti įkopti į aukščiausią Gruzijos kalną Kazbeką bei turiningai, įdomiai ir aktyviai praleisti atostogas.

Svarbu ir skubu: Kova už Lietuvos upes

Kviečiame nebūti abėjingiems!

Turistas.lt redakcija iš Lino Vainiaus gavo tokį laišką:

 

Sveiki kolegos vandeniai, turistai ir visi gamtos mylėtojai,

Natūralioms upių pakrantėms ir slėniams iškilo didelė grėsmė. Gamta-mūsų namai, todėl pavojus mūsų bendriems namams. Mūšiai dėl Lietuvos upių išgelbėjimo pasiekė kulminaciją ir reikia skubios visų Jūsų pagalbos iki 2011m. lapkričio 18 d.


Lapkričio 18 d. (šį ketvirtadienį) Seimo aplinkos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas bandys teikti įstatymą, kur numatyta labai intensyvi hidroenenergetikos plėtra (upių kastravimas). Labai prašome visų Jūsų kuo skubiau, geriausia iki trečiadienio (lapkričio 17 d.) pietų, pasiųsti elektroninius laiškus Seimo pirmininkei su žemiau pridedamu ar panašiu tekstu. Būtų labai gerai, panašius laiškus pasiųsti ir Jums žinomiems Seimo nariams. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Seimo narių elektroninio pašto adresai sudaryti taip :
vardas.pavardė@lrs.lt. Juos rasite www.lrs.lt
Seimo pirmininkės adresas yra toks: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Jei nepavyktų laiško seimūnams pasiųsti iki trečiadienio pietų, vadovaukimės patarle - geriau vėliau negu niekada.

Linas Vainius,
bendrija "Atgaja"
aplinkosaugininkas ir turistas

Žemiau pateiktas galimas laiško tekstas:

 

Pasaulinė turizmo diena su viltimi akyse

Pranešimas spaudai: 2010-09-27

Pažymėdami Pasaulinės turizmo dienos progą Lietuvos turizmo informacijos centrai (TIC‘ai) peržiūri per metus nuveiktus darbus ir su nerimu žvelgia į ateitį.

 

Kauro regiono TIC pranešimas spaudai

2009-12-16

Gerbiami žurnalistai,

antradienį, vasario 23 d., 11 val. kviečiame Jus į Kauno marių prieplauką, kurioje pristatysime vieną iš didžiausių artėjančio vandens turizmo sezono naujienų - maršrutą Kaunas – Kruonis – Kaunas pramoginiais laivais „Nemunas” ir „Algirdas“.

Ispanams pristatoma Lietuvos krepšinio sostinė - Kaunas

Šiandien t.y. 2010 01 20 d. Madride prasidedėjo 30-oji tarptautinė turizmo paroda „FITUR“, kurioje pristatomi Kauno regiono turistiniai ištekliai. Paroda tęsis iki sausio 24 dienos.
„FITUR“- antra pagal dydį - po Berlyne vykstančios „ITB“ - turizmo paroda Europoje ir didžiausia bei svarbiausia paroda Ispanijoje.