Lietuvos alpinistai pakilo į bazinę Daulagirio stovyklą Himalajuose

Po šešių dienų kelionės pėsčiomis Himalajų priekalnėmis septyni alpinistai ir trys juos lydintys keliautojai pasiekė bazinę Daulagirio stovyklą.
Priešpaskutinėje stovykloje nusifotografavome prie Dainiui Makauskui, atminti skirtos memorialinės lentelės. Legendinis Lietuvos alpinistas žuvo ant Daulagirio šlaitų 1991 m.

Lietuvos alpinistai pakilo į bazinę Daulagirio stovyklą Himalajuose

Bazinę Daulagirio stovyklą pasiekėme balandžio 22 dienos popietę. Stovyklai buvo pasirinkta vieta ant šoninės ledyno morenos 4650 metrų aukštyje. Tą pačią dieną į bazinę stovyklą pakilo ir apie 30 nešikų, kurie atgabeno didesnę dalį ekspedicijos krovinio. Likusi ekspedicijos inventoriaus dalis bazinę stovyklą pasiekė sekančią dieną.
Balandžio 23 dienos popietę bazinėje stovykloje iškėlėme Lietuvos trispalvę ir sudainavome Lietuvos himną.

Šiemet prie Daulagirio viršūnės kaip niekad daug ekspedicijų. Mūsų žiniomis jau dabar čia įsikūrę apie 14 alpinistų grupių.
Kol kas Daulagirio šlaituose ir bazinėje stovykloje oras geras, o ekspedicijos dalyvių savijauta gera.
Balandžio 24 dieną visi alpinistai ir trys keliautojai, lydimi dviejų porterių kils į taip vadinamą prancūzų perėją (Frensh pass) 5360 metrų aukštyje ir įkurs stovyklavietę ant Tapu perėjos 5200 metru aukštyje bei bandys įkopti i Tapu viršūnę.
Grįžus į bazinę stovyklą tikimasi susitikti su Egidijumi Mockumi ir Danguole Bičkūniene, kurie šiuo metu kyla į bazinę stovyklą. Po trumpo poilsio drauge su dviem ekspedicijos šerpais planuojama kopti į pirmąją aukštuminę stovyklą 5600 metrų aukštyje.
Mūsų žiniomis kitų ekspedicijų dalyviai jau pastatė savo palapines trečiojoje stovykloje, o šiandien vienas alpinistas net bandė pakilti į viršūnę.     / Informacijos šaltinis: www.baltuzygiai.lt /