„Lietuvos Magelanu“ šiemet tapo Centrinės Amerikos žinovas

Šalies kelionių entuziastai turi naują lyderį – antrą kartą surengtuose geriausių keliautojų „Lietuvos Magelano“ rinkimuose po daugiau nei mėnesį trukusių varžytynių nugalėtoju buvo paskelbtas Augustas Kligys, autostopu, laivais, autobusais ir traukiniais jau trečius metus naršantis Centrinės Amerikos valstybes.
Anot vieno iš rinkimų organizatorių, GPS sprendimų mėgėjams ir profesionalams lyderės UAB „InfoEra“ atstovo Edvino Grigaliūno, šiemet išrinkti geriausią keliautoją buvo itin sudėtinga, kadangi didelė dalis gautų anketų pasižymėjo įspūdinga nuotykių geografija, aplankytų šalių kiekiu ir neįprastais keliavimo būdais. „Akivaizdu, pasaulyje nebėra kampelių, kuriuose nebūtų pabuvoję lietuviai“, - teigia E.Grigaliūnas

Anot E.Grigaliūno, nepaisant rimtos konkurencijos, rinkimų favoritais išliko tie patys keliautojai, kurie savo kelionėmis pasižymėjo ir pernykščiuose rinkimuose – praėjusių metų nugalėtojas, pėsčiomis išmaišęs Afriką, Dainius Kinderis, antrus metus aplink pasaulį keliaujantis Justas Ketlerius, tandemu su vokiete Centrinę ir Pietų Ameriką tyrinėjantis Augustas Kligys. „Tai parodo, jog keliavimas šiems lietuviams yra ne tik pramoga, bet ir gyvenimo būdas – kiekvienais metais nauji žemynai, nauji tūkstančiai kilometrų, nauji įspūdžiai ir nuotykiai“, - sako organizatorių atstovas.

Organizatorius maloniai nustebino ir dviejų porų įspūdingos kelionės – Paulinos ir Mato Jūrų tris mėnesius Azijoje trukęs „medaus mėnuo“ galėtų pretenduoti į romantiškiausios, o po Andų kalnus dviračiais keliaujančių Jurgitos ir Tomo Kvedarų – daugiausiai ištvermės reikalaujančios kelionės titulą.

Rinkimų nugalėtojas Augustas Kligys turi net 11 metų aktyvių klajonių po pasaulį patirtį. Pernai jis pabuvojo 12-oje valstybių, iš kurių 9 – Centrinėje Amerikoje. 2007-ieji „Lietuvos Magelanui“ buvo jau antrieji klajonių metai šiame regione. Su bendražyge A. Kligys autostopu ištyrinėjo Panamą, Kosta Riką, Nikaragvą, Hondūrą bei Salvadorą, taip pat buvo nukakęs į narkotikų prekeiviais ir pavojingomis džiunglėmis garsėjančią Kolumbiją, visą mėnesį praleido Venesueloje, kur daug bendravo su vietos lietuviais. Įspūdingą maršrutą keliautojas užbaigė Ekvadore, kur pas vietos gyventojus pragyveno beveik pusmetį.

Šiais metais į Pietų Amerikos gilumą ir Karibų jūros pakrantes patrauksiantis A. Kligys už savo kelionių nuopelnus buvo apdovanotas aktyviai keliaujant vis labiau nepakeičiamu tampančiu naujausiu GPS imtuvu „Magellan Triton”, kuris leis nepaklysti bet kurioje pasaulio valstybėje.

„Įdomiausio nuotykio“ nominacijoje Alfa.lt skaitytojų vertinimu nepralenkiamas buvo klajonių entuziastams jau pažįstamas praėjusių metų „Lietuvos Magelanas“ Dainius Kinderis, skersai ir išilgai išmaišęs Afrikos žemyną, susidūręs su agresyviai nusiteikusiais Kongo ir Angolos kareiviais, iš arti „bendravęs“ su didžiuliais babuinais bei pripučiama valtimi kirtęs sraunias upes. Tačiau prizo keliautojas nusipelnė už kvapą gniaužiančius nesusipratimus Johanesburgo (PAR) oro uoste, kai dėl vietos pareigūnų kaltės jam grėsė areštas už neva nebegaliojančią vizą. Ir tik likus keletui minučių iki skrydžio į Europą, keliautojui pavyko per plauką išvengti nemalonumų.

Rinkimų nominacijoje „Didžiausias nuklydimas“ nugalėjo Donatas Puzaras, kurio nuotykiai priminė klaidžias Kolumbo keliones – vietoj planuotos kelionės autostopu po Indiją, D.Puzaras atsidūrė Sacharos dykumoje Afrikoje. Autostopu per Turkiją pasiekęs Iraną, keliautojas negavo vizos į išsvajotą Indiją, todėl pakeleivingomis mašinomis patraukė palei Kaspijos jūros ir Persijos įlankos pakrantės valstybes ir taip pasiekė Kiprą. Iš ten išskirdo i Londoną, o vėliau per Ispaniją pasiekė Šiaurės Afriką, taip baigdamas savo du mėnesius trukusią kelionę.

Nominacijoje „Arčiausiai Pietų ašigalio“, renkančioje labiausiai į pietus nutolusiame žemės rutulio kampelyje praėjusiais metais apsilankiusį lietuvį, nugalėtoju buvo paskelbtas Marius Davainis, pabuvojęs Antarktidoje veikiančioje Vernadskio ukrainiečių mokslinėje stotyje, kurioje kadaise buvo atrasta ozono skylė.

Rinkimų vertinimo komisiją sudarė organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovai, tarp jų ir Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius, vienas iš Vilniaus Autostopo klubo įkūrėjų Vladas Sapranavičius, keliautojas ir Lietuvos televizijos laidos „Keliaukim“ bendraautorius Gerimantas Statinis, žurnalo „Kelionės ir pramogos“ redaktorė ir kt.

Varžytuvės dėl „Lietuvos Magelano“ titulo bei kitų nominacijų vyko naujienų portale Alfa.lt, kuriame visą mėnesį buvo publikuojami įdomiausi kelionių aprašymai ar vaizdo medžiaga, bei tinklaraštyje Blogas.lt/Magelanas.

PRANEŠIMAS SPAUDAI
Tema: „Lietuvos Magelanu“ šiemet tapo Centrinės Amerikos žinovas
Data: 2008 03 20
Kontaktai: Karolis Žukauskas, UAB “AZ communications” projektų vadovas,
tel. (5) 212 28 92, mob. (699) 02037, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.