Ekspedicijos dalyviai ruošėsi kilti į pirmąją aukštuminę stovyklą

Šiandien, gegužės 13 dieną, anksti ryte 5 lietuvių ekspedicijos dalyviai ruošėsi kilti į pirmąją aukštuminę stovyklą. Atsikėlus 4 valandą ryte, buvo nuspręsta pasilikti bazinėje stovykloje. Toks sprendimas buvo priimtas pasitarus su šerpais, dėl neįprastai šilto oro ir didelio lavinų pavojaus. Be to ir oro prognozė nežadėjo nieko gero.
  Ekspedicijos dalyviai laukia iš viršaus besileidžiančio šerpo, kuris žemyn parnešė lietuvių antroje stovykloje buvusias palapines ir kitą inventorių. Bus bandoma atsiimti visus lietuvių alpinistų daiktus.
Kol kas lietuviai neatgavo vienos aukštuminės palapinės, dujų ir maisto atsargų. Toliau bus deramasi su lenkais, dėl kompensacijos už dingusius daiktus ir mokesčio lietuvių šerpams už pakartotiną antros stovyklos įrengimą.
Iki pietų visi bazinėje stovykloje buvę lietuvių ekspedicijos nariai tvarkė aplinką prie Dainiui Makauskui skirtos memorialinės lentelės. Iki šiandien ši vieta priminė šiukšlyną. Viso buvo surinkti du maišai stiklo ir metalo šiukšlių, bei sudeginta krūva plastmasės, popieriaus ir kitokių ankstesnių ekspedicijų paliktų atliekų.
Vakar vakare į bazinę stovyklą grįžo du lenkų alpinistai, prieš kelias dienas pasiekę Daulagirio viršūnę. Lenkai mielai pasidalino informacija apie kopimą į viršūnę.
Šiandien 7 ryto iš Katmandu link Daulagirio bazinės stovyklos pajudėjo ekspedicijos narys Rimvydas Mockus, kuris į Katmandu buvo nusileidęs Arūno Matuko gelbėjimo operacijos metu. Šiandien ryte Arūnas Matukas buvo išleistas iš klinikos, jo savijauta gera. Trečiadienį ryte į Katmandu sostinę atvyksta Arūno žmona Audra ir Juras Jorudas, po kelių dienų lietuvių trejetas grįš į Lietuvą. Rimvydas Mockus bazinę stovyklą planuoja pasiekti gegužės 16 dieną.


/ Informacijos šaltinis: www.baltuzygiai.lt /