Kelionių entuziastai antrą kartą varžysis dėl „Lietuvos Magelano“ titulo

Praėjusiais metais įspūdingiausius šalies keliautojų nuotykius atskleidę ir didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukę „Lietuvos Magelano“ rinkimai šįmet antrą kartą suburs klajonių entuziastus, besivaržysiančius dėl geriausio metų keliautojo vardo.
Anot vieno iš rinkimų „Lietuvos Magelanas 2007” organizatorių, GPS sprendimų mėgėjams ir profesionalams lyderės UAB „InfoEra“ atstovo Edvino Grigaliūno, tęsti šį projektą paskatino pirmųjų rinkimų sėkmė, paliudijusi, jog magiška kelionių aistra užsidega vis daugiau lietuvių, siekiančių pasidalinti savo nuotykiais ne tik su artimaisiais, bet ir visuomene.

„Įsitikinome, jog mūsų keliautojai nėra pasyvūs stebėtojai - vis dažniau renkasi ne įprastus maršrutus, o keliauja savarankiškai ir patiria išties kvapą gniaužiančių nutikimų. Neabejojame, kad šįkart įdomių, kuriozinių ir ekstremalių istorijų kraitis bus dar gausesnis“, - sako E. Grigaliūnas.

Šiemet varžytuvės dėl „Lietuvos Magelano“ titulo bei kitų nominacijų vyks naujienų portale Alfa.lt, kuriame visą mėnesį bus publikuojami įdomiausi kelionių aprašymai ar vaizdo medžiaga, bei tinklaraštyje Blogas.lt/Magelanas. „Lietuvos Magelaną” rinks iš rinkimų organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovų sudaryta komisija.

Kaip pernai, keliautojai be pagrindinės geriausio keliautojo nominacijos „Lietuvos Magelanas“ galės pretenduoti į dar tris - „Įdomiausio nuotykio“, kurioje nugalėtoją rinks patys internautai, „Didžiausio nuklydimo“ nominacijoje bus vertinamos neplanuotos kelionės ir netikėtos istorijos, o nominacija „Arčiausiai Pietų ašigalio“ išrinks labiausiai į pietus nutolusiame žemės rutulio kampelyje pabuvojusį lietuvį.

Visų nominacijų nugalėtojų laukia rinkimų organizatorių ir rėmėjų prizai. Pagrindinis iš jų, atiteksiantis „Lietuvos Magelanui“ – aktyviai keliaujant vis labiau nepakeičiamu tampantis naujausias GPS imtuvas „Magellan Triton”, iš keliautojų kuprinių išstūmęs žemėlapius ir leidžiantis nepaklysti bet kurioje pasaulio valstybėje.

Rinkimuose gali dalyvauti visi Lietuvos keliautojai – tam reikia užpildyti dalyvio anketą, esančią portale Alfa.lt arba rinkimų tinklaraštyje Blogas.lt/Magelanas. Visą vasario mėnesį portalo lankytojai galės susipažinti su geriausiais Lietuvos keliautojais ir įdomiausiais jų nuotykiais, o kovo mėn. pradžioje paaiškės nugalėtojai.

Pirmuoju „Lietuvos Magelanu 2006“ iš daugiau nei pusšimčio pretendentų pernai buvo išrinktas Dainius Kinderis, kuris autostopu ir pėsčiomis vienas apkeliavo Afrikos žemyną. „Įdomiausio nuotykio“ nominacijoje triumfavo keliautoja Eglė Šatkutė, nustebinusi savo nuotykiais politinių neramumų ir karinių konfliktų kamuojamame Kašmyro (Indija) regione, o „Arčiausiai Pietų ašigalio“ laurus nuskynė Giedrė Kavaliūnaitė, apsilankiusi piečiausiame pasaulio mieste – Ušajoje (Argentina).

Rinkimų nominacijoje „Didžiausias nuklydimas“ nepralenkiamas buvo Augustas Kligys, kuris kartu su vokiete keliautoja klajojo po Centrinę Ameriką. Visą savo kelionę 28 metų vyras apibūdina kaip vieną didelį nuklydimą – tūkstančiai kilometrų automobiliais, autobusais, traukiniais, jachtomis be išankstinio maršruto.

Geriausio metų keliautojo rinkimuose praėjusiais metais netrūko ir nenumatytų staigmenų – organizatoriai, sulaukę Gintaro Zavadckio kelionės aprašymų, nusprendė įsteigti specialią nominaciją „Už atkaklumą keliaujant“. Fizinę negalią turintis ir prie vežimėlio prikaustytas vyras buvo apdovanotas už praėjusiais metais vykusias keliones po Baltarusiją ir Rusiją. G. Zavadckis po šias šalis keliavo ne tik traukiniais, bet net ir baidarėmis.

Rinkimų nugalėtojai bus paskelbti kovo 5 d.

Pranešimas spaudai
2008 02 06
Karolis Žukauskas, UAB “AZ communications” projektų vadovas,
tel. (5) 212 28 92, mob. (699) 02037, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.