Senų dviračių detales paverčia papuošalais


Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale atidaryta panevėžiečio Virginijaus Benašo fotografijos ir meninių dirbinių paroda „Du ratai veža, arba vienu automobiliu mažiau“. Paroda veiks iki gegužės 17 dienos.
Pasak Viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo vedėjos Virginijos Kaunietienės, paroda susijusi su sveikatingumo projektais, skirtais sveikai gyvensenai.

Senų dviračių detales paverčia papuošalais

„Biblioteka kiekvienai metais rengia projektus, kurie skirti sveikai gyvensenai. Šiais metais projektas susijęs su dviračiais ir dviratininkais, kurie gerbia du ratus, o kelionės dviračiais jiems pati geriausia laisvalaikio praleidimo forma. Todėl bibliotekos langus ir sienas papuošė Virginijaus Benašo fotografijos iš įvairių dviratininkų kelionių, renginių. Lange tilpo net stilizuotas dviratis, pagamintas iš medžio. Be to, Virginijus ne tik važinėja dviračiais, bet ir panaudoja senų dviračių detales papuošalams gaminti. Jie taip pat eksponuojami parodoje šalia fotografijų“, – pasakojo apie parodos autorių ir parodos idėją bibliotekos vedėja.

Paroda sudomino politikus

„Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja V.Kaunietienė pasidžiaugė, kad fotografijos paroda sudomino ne tik dviračių gerbėjus, bet ir savivaldybės Tarybos narius.

„Pirmą kartą į parodos atidarymą atvyko du Tarybos politikai Valdemaras Jakštas ir Rimgaudas Misiūnas bei Kūno kultūros ir sporto centro KKSC vadovai. Tai įrodymas, kad Panevėžys tikrai yra dviratininkų miestas, kuriame puoselėjami dviračių takai, o dviratininkų sportiniai laimėjimai garsina mūsų miestą Lietuvoje ir užsienyje. V.Benašo fotografijose užfiksuoti ir sportininkų laimėjimai, ir įvairūs renginiai bei kelionės, kuriose dalyvauja klubo „Dviračiai“ nariai.“

Rengia maršrutus

Parodos autorius V.Benešas sakė, kad dviratis jo gyvenime užima svarbią vietą. „Kur tik galiu, ten važiuoju dviračiu. Panevėžys – kompaktiškas miestas ir su dviračiu po jį važinėti smagu. Dar smagiau fotoaparatu fiksuoti nepakartojamus momentus iš įvairiu renginių, kelionių. Juolab kad smagių nuotykių tose kelionėse apstu. Be to, klubo „Dviračiai“ nariai ne tik mėgsta keliauti, bet ir rengia maršrutus po Panevėžio apylinkes. Maršrutai tikrai populiarus, nes jie parengti taip, kad važiuodamas dviračiu gali aplankyti pačias įdomiausias vietas Panevėžio rajone“, – kalbėjo fotografijų autorius.

Įteikė medalį

Jis teigė, kad parodoje eksponuojami meniniai papuošalai pagaminti iš dviračių detalių.
„Papuošalams panaudojau šešis dviračius, kurie nebetinkamai važinėti. Jau susiradau dar vieną seną dviratį, kurio detalės virs papuošalais“, – sakė V.Benešas, o papuošalais itin džiaugėsi moterys, kurios mielai puošėsi parodos autoriaus pagamintais dirbiniais.

Parodoje KKSC direktorius Bronislavas Pliavga įteikė 3-čiojo laipsnio medalį „Už nuopelnus Panevėžio sportui“ dviračių takų puoselėtojui Panevėžyje ir klubo „Dviračiai“ pirmininkui Alfonsui Barauskui.     Autorė: Raimonda Mikučionytė. Publikuota dienraštyje "Panevėžio balsas" 2008.04.29