"Kelionė/Resan" - dailės ir šokio kelionė tarp Lietuvos ir Švedijos

Kas yra kelionė? Ar įmanoma keliauti, neįsėdant į lėktuvą, traukinį, automobilį? Galbūt kelionę galima patirti ir kitaip, mintimis? Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje gegužės 6 - 31 d. bus galima išvysti Malmės vaikų sukurtus lagaminus, kuriuose „supakuoti“ jų gyvenimo Malmėje įspūdžiai. Tuo metu Malmės „Drömmarnas Hus” meno centro lankytojai kitoje Baltijos jūros pusėje galės mintimis nukeliauti į Vilnių, stebėdami Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokinių sukurtus meno objektus - lagaminus.

Projekto ”Kelionė/Resan” tikslas - interaktyvus bendravimas dailės ir šokio raiškos priemonėmis. Juo siekiama vaizdo ir judesio pagalba sujungti vaikus iš Švedijos ir Lietuvos. Nuo šių metų vasario Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai ir Malmės meno centro ”Drömmarnas Hus” lankytojai, talkinant dailės pedagogams, tyrinėjo juos supančias erdves: kūrė objektus, atspindinčius gimtąjį miestą.

Projekto metu Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje taip pat bus kuriama ir “šokio erdvė”. Joje, kaip ir Malmėje, bus įrengta vaizdo kamera. Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai, padedami choreografų, įžengs į šią “šokio erdvę” ir šoks parodos lankytojams Malmėje ir atvirkščiai - parodos lankytojai Lietuvoje išvys šokančius Malmės vaikus.

Lietuvių ir švedų vaikų šokio improvizacijas gegužės 29-31 bus galima stebėti internete www.drommarnashus.se.

Parodos atidarymas:
gegužės 6 d. 17.00 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus mokytojų namuose, Vilniaus g. 39/6, Vilnius.
Paroda veiks gegužės 6 - 31 d.
Galerijos darbo laikas: II - V 11.00 - 18.00 val., VI 11.00 - 16.00 val.

Šokio improvizacijos pristatymai vyks
gegužės 29 d. 11.30 val./ gegužės 30 d. 11.30 val./ gegužės 31 d. 11.30 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje.

Organizatoriai:
Švedijos ambasada www.swedishembassy.lt
Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija http://www.vaikugalerija.lt
Drömmarnas Hus www.drommarnashus.se
dbPROJEKTAI www.dbpro.lt


/ Informacijos šaltinis: www.aina.lt /