Renkamas jaunimas, kuris išvaduos mus nuo įpročio teršti aplinką

Britų taryba pakvietė milijonus jaunų žmonių nuo 18 iki 35 metų amžiaus iš 15 Europos šalių imtis veiksmų, kurie padėtų sumažinti aplinkos taršą: prisijungti prie europinės programos, kuri visam laikui pakeis anglies dvideginio naudojimą. Pabrėždami, kad klimato kaita – tai problema, kurią gali išspręsti tik vienintelė – dabartinė – karta, projekto “Iššūkis Europai” iniciatoriai renka dalyvius ir Lietuvoje. Baltijos šalyse bus surinkta bendra 25 projekto dalyvių – “Klimato advokatų” – grupė. Dalyvius atrinks nepriklausomi ekspertai: Vilniaus Universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas prof. Arūnas Bukantis, žurnalistas LTV laidos "Negali būti" vedėjas biologijos mokslų daktaras Rolandas Maskoliūnas, aplinkosauginių organizacijų atstovai, projekto partneriai bei kiti ekspertai. Klimato advokatai bus pristatyti visuomenei birželio 2 dieną.

Baltijos šalių Klimato advokatų iššūkis – remiantis pasaulio mokslo, verslo ir politikos žiniomis iki 2008-ųjų pabaigos sukurti ir pasiūlyti tris aiškias ir praktiškas idėjas. Jos bus pristatytos verslininkams, investuotojams, politikams ir filantropams, kurie padėtų vertingas mintis paversti realybe.

“Iššūkis Europai” siekia parodyti, kad žmonės, tiesiogiai nesusiję su aplinkosauga, gali pasiūlyti šviežių ir stiprių idėjų, kurios pakeis situaciją iš esmės. Britų taryba mobilizuos daugiau nei 200 stipriai motyvuotų Klimato advokatų, kurie dirbdami kartu sukurs daugiau nei 40 idėjų, iš esmės pakeisiančių anglies dvideginio naudojimo būdus.

Britų tarybos projektų vadovė Danguolė Kiznienė sakė: “Mokslininkai teigia, kad jau po vienos kartos susidursime su klimato kaitos pasekmėmis, kurios gali būti pragaištingos. Tačiau daugelis iš mūsų neturi galimybės pakeisti kažko daugiau, nei savo pačių gyvenimo būdą. Todėl ieškome jaunų dinamiškų žmonių su aistra ir polėkiu, kurie sugebėtų visiems laikams pakeisti mūsų visų anglies dvideginio naudojimo įpročius. Kiekvienas, kuris pavargo nuo kalbų ir nori pradėti veikti, turi susisiekti su mumis šiandien pat.“

“Iššūkis Europai” kviečia kartu dirbti įvairių profesijų ir išsilavinimo žmones. Programos dalyviai naudos visų sričių įgūdžius ir žinias: pradedant mokslu ir technika, baigiant kūryba ir savanorišku darbu. Jie bus pasirengę nuotykiams, pasiryžę dirbti, turintys žinių savo srityje ir atsidavę projektui. Jie neprivalo turėti patirties klimato kaitos darbe. Norintieji dalyvauti projekte užpildytas anketas kviečiami siųsti Britų tarybai el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. iki gegužės 23 d.

Britų taryba šiame projekte aktyviai dirba su nemažu skaičiumi organizacijų visoje Europoje. Lietuvoje “Iššūkio Europai” Klimato advokatus patirtimi, žiniomis ir patarimais parems Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Baltijos aplinkosaugos forumas, Vilniaus universiteto hidrologijos ir klimatologijos katedra, Aplinkos ministerija. Projekto informaciniai partneriai – dienraščiai „Vilniaus diena“, „Kauno diena“ ir „Klaipėda“.

Daugiau informacijos: Danguolė Kiznienė, Britų tarybos projektų vadovė, tel. (370 5) 264 489, el.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti..

Apie projektą

Projektas „Iššūkis Europai“ vyks penkiolikoje Europos šalių: Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje.

“Iššūkis Europai” – tai trijų metų trukmės kampanija, kurios tikslas – ryškus ir ilgalaikis poveikis klimato kaitos debatams. Kampanijos metu bus surinkta daugiau nei 200 ryžtingų jaunų aktyvių žmonių, kurie dirbdami kartu sukurs daugiau nei 40 konkrečių ir įgyvendinamų idėjų, padėsiančių kurti neužterštą ateitį. Tai Britų tarybos pasaulinės klimato kaitos programos “Neužteršta ateitis” (Low Carbon Futures) europinė kampanija.

2007-ųjų vasarą Britų tarybos atlikta išsami tarptautinė apklausa parodė, kad mūsų visuomenėje egzistuoja labai motyvuotų jaunų žmonių, trokštančių pakeisti pasaulį, branduolys. Jie nori dirbti tarptautiniu lygmeniu ir kurti geresnį, saugesnį pasaulį, konkrečiai spręsdami aplinkosaugos problemas.

Norėdami gauti daugiau informacijos bei tapti Klimato advokatu, apsilankykite www.britishcouncil.lt.
Apie Britų tarybą

Britų taryba – tai Jungtinės Karalystės tarptautinė kultūros organizacija. Ji veikia 110 pasaulio šalių, siekdama sukurti pasitikėjimą ir supratimą žmonių, bendruomenių ir tautų tarpe. Kiekvienais metais Britų taryba, dirbdama meno ir kūrybiškumo, švietimo ir mokymo, mokslo ir technologijų, sporto, valdymo ir žmogaus teisių srityse pasiekia daugiau nei 85 milijonus žmonių.

Publikuota 2008.05.07
/ Informacijos šaltinis: www.aplinkosauga.lt /